Test do lektury w pustyni i w puszczy
Trololo 29 kwietnia 2014 JEA.. 6/6 .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test wiedzy o słynnej lekturze!. a) francuskiej b) nie dowiadujemy się o tym na kartach powieści .Czy zdarzyło się, że Chamis nie przybywał do dzieci dłużej niż 4 dni?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Czy Kali był murzynskim sluzacym, przyjacielem dzieci i przywodcą Wa-Himow?. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Test: Chrześcijański kraj, do którego zmierzał Staś to: a) Abisynia b) Etiopia c) Sudan d) Kongo Rozwiązanie.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Quizy Os. .. Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Glówni bohaterowie byli narodowośći:W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08"W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5..

Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy.

Aby ułatwić pościg za porywaczami Staś nakazał rzucić Nel na ziemię: .W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Pytania do lektury " W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 "w pustyni i w puszczy " odpowiadjcie na pytania 2011-11-02 13:33:57 "W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2010-03-10 18:08:40W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7891 razy Średnia ocena: 6,00 (2 oceny) Średni wynik: 32% Autor: Netwka Tagi: brak.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Muszę tą lekturę na polski.. Rozwiąż test!Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci..

W pustyni i w puszczy.

.W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w „Kurierze Warszawskim" w latach 1910-1911, po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyLista pytań z lektury ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Jak nazywamy grupe ludzi i zwierząt na pustyni to .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Niee!Peszek.. D: #Lekturanapolski.. 16 pytań Lektury szkolne Koteczki0.. ta sama scena z wersji Waldemara Dzikiego Przebieg zajęć: 1.. W pustyni i w puszczy.. Jak nazywa się niebezpieczne dla ludzi zjawisko na pustyni?. Podczas tej wyprawy powstały „Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. silny wiatr burza piaskowa fatamorgana dzień polarny : 1.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.Lektura „ W pustyni i w puszczy .. • Henryk Sienkiewicz; W pustyni i w puszczy (fragment rozdziału XXI, scena z lwem) • fragment filmu Władysława Ślesickiego (scena z lwem), ewent..

W pustynii i w puszczy.

być wahima 2.6 odp powinno być zmarła w dordze do kairu.. Szukaj.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. .1) Główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy" nazywają się: a) Krzyś i Lola b) Staś i Nel c) Tomek i Zosia d) Kasia i Basia 2) Akcja powieści toczy się w: a) Europie b) Ameryce Północnej c) Australii d) Afryce e) Azji 3) Pies dzieci nazywa się: a) Saba b) Reks c) Azor d) King 4) Fatma to: a) mama Stasia b) zakonnica c) żona Smaina 5) Czarnoskórzy towarzysze bohaterów to: a) Kali .W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Mirusinda 4 lata temu.. Rozwiąż test.. Lektury szkolne w wersji Harry'ego Pottera!. Udostępnij.. Zapoznaj się ze wskazanym fragmentem powieści i adekwatnym fragmentem filmu.Geneza powieści „W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozpoznasz kiełbasę na zdjęciu?Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Komentarze (3):Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Skomentuj.. W pustyni i w puszczy.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quiz W pustyni i w puszczy 28..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Prawda czy fałsz?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Opis testu.. Inne tryby testu.. Nauczycielka Nel, ktora zostala ukaszona przez skorpiona, to: Pani Olivier Pani Osiler Pani Anasi Pani Alicja : 7.. Życzę miłego rozwiązywania.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Rozwiąż test!''. TEST Z "W PUSTYNI I W PUSZCZY" Ten test sprawdzi twoje wiadomości na temat lektury " W pustyni i w puszczy ".Problematyka.. Potrafisz uzupełnić zdania?. Sprawdzamy, jak dużo wiesz o Polsce.. Bohaterzy szkolnych lektur!. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyTest: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Sprawdź ile o niej wiesz!. W pustyni i W puszczy" Test dla klas piątych.. - Książka "Mały Książę" Rozpoznaj lektury szkolne na podstawie jednego .Test z lektury szkolnej W pustyni i w puszczy.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt