Antygona test z treści
Ale jaki los spotkał przez to samą Antygonę i jej bliskich?. Możesz zdobyć 20 pkt.. b) Kreon trzymający dalej swoje zdanie.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik .Antygona - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Antygony.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Osią konfliktu dramatycznego w Antygonie jest zakaz Kreona i sprzeciw wobec tego zakazu Antygony.. O autorze.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Lista pytań z lektury Antygona.. Statystyka testu.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Jest to więc konflikt między dwiema racjami - ludzką (ustanowioną prawem) i boską (dusza z niepochowanego ciała nigdy nie zazna spokoju).Plik test z tresci lektury antygona.zip na koncie użytkownika yongrim • Data dodania: 29 sty 2015.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. Samobójstwo Antygony.. Straszliwy wyrok Kreona.. ZADANIE 10 Antygona wbrew zakazowi Kreona chce pochować: a) Hajmona b) PolinejkesaTen test pokaże jak dobrze znasz lekturę ..

... decorum czyli zgodność treści z formą.

Stosując się do jednego z tych praw, Antygona musi naruszyć drugie.Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. Żył w latach 496-406 p.n.e. "Antygona" - krótkie opracowanie.. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Znajomość lektury ,,Antygona" .. Śmiało może być motywem przewodnim egzaminu, raz nawet już się w tej roli pojawił.. Antygona - test znajomości lektury.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. a) Przekonywanie Kreona do nie zamurowywania Antygony.. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. Nikt nie zdobędzie 100% w tym quizie!. Napisał ok. 120 sztuk, w tym 90 tragedii.Streszczenie szczegółowe Prologos.. fani rocky quiz test z języka niemieckieg harry potter muzyka test z dziadów tak to leciało dokończ te george r.r .1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Wchodzi chór.Powiązane z testem.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie..

Zawiera 15 pytań.Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.

O autorze.. 1.Kreon oskarżył Antygonę o .. 2.Władca Teb zmienił swój wyrok dzięki namowom.. POTRZEBNE NA JUTRO !. c) Przyznanie się do winy przez Antygonę.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Ilość pytań: 30.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna „żelazo w .Test ze znajomości lektury „ANTYGONA" 1.. Test zawiera 21 pytań.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Antygona .. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Sofokles "Antygona" Test jest sprawdzianem z treści lektury.. Antygona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Antygona.. Czy rozpoznasz kolory po ich nazwach w HTML?. Ile % Twojego życia zajmuje Harry Potter?. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej..

stich • 4 lata temu • #antygona #dramat #kroledyp #lektury #testAntygona - test znajomości lektury.

DAJE NAJ Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2013-01-03 15:28:50.. Nie był to jednak zwykły zakaz - dotyczył pochówku brata Antygony - Polinika.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Antygona test przeszła, postąpiła właśnie tak, jak należało, mogła ze swobodą patrzeć sobie w oczy i wiedzieć, że dopełniła swojego obowiązku.. Ares był bogiem wojny.Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"!. Inne tematy - młodość, bunt, miłość i konflikty w rodzeństwie także mogą pojawić się w teście egzaminacyjnym .Antygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego.. Mikołajek - test znajomości lektury.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać Pan Tadeusz - test znajomości lektury "Kordian" - test znajomości lektury.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk EdypowychAntygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: AntygonaTest o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraharlan coben test o serialu tomb raider show biznes test z języka niemieckieg test z romantyzmu test o sporcie test o samochodach must be the music marylin monroe polska remi podstawówka little britain nie jest trudny!.

Ilość pytań: 14. a) Śmierć Hajmona oraz żony Kreona.Dokończ zdania zgodnie z treścią "Antygony".

Testy: Lektury szkolne.. Test: Król Edyp - test znajomości lekturyTEST Z GRECKICH TRAGEDII: ANTYGONA I KRÓL EDYP.. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Każdy wybór obarczony jest tutaj potencjalnie tragicznymi konsekwencjami.b) Złamanie zakazu Kreona przez Antygonę.. c) Namówienia Kreona przez Terezjasza do zmiany decyzji.. Teatr grecki - to kamień milowy w rozwoju kultury europejskiej.. 163230 razy.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Jeździeckie podsumowanie roku!. Test rozwiązywano: 272919 razy.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Heroiczna bohaterka Sofoklesa przekonuje o istnieniu odwiecznych, niepisanych, tkwiących w nas praw moralnych, boskich z pochodzenia i niewzruszalnych, którym sprzeniewierzyć się nie wolno, nawet gdy ceną za dochowanie im wierności staje się .Antygona Treści związane z dziełem potrzebne do egzaminu Motyw..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt