Sprawdzian lektura hobbit
Podpis.. Grupa A JAK DOKŁADNIE CZYTAŁEŚ „HOBBITA"?. "Tam i z powrotem" - zapowiada podróż, drogę, przygodę, która się zakończy.Śródziemie.. Streszc.„Hobbit" jest powieścią wielowątkową, która porusza wiele ważnych i uniwersalnych zagadnień.. Specjalna rachuba czasu Czas u Tolkiena podzielony jest na ery, na lata, miesiące i dni tygodnia - podobnie, jak w naszym świecie.Streszczenie krótkie.. 3.Witam i zapraszam do przetestowania mojej drugiej już aplikacji, która pozwoli przetestować swoją wiedzę na temat lektury "Hobbit czyli tam i z powrotem"(6/17) „Hobbit" - streszczenie szczegółowe, Zjednoczeni podróżnicy wyruszyli w kierunku północnym.. Dodatkowo zamieszczam propozycje imprez oraz zajęć ponadplanowych, które można przeprowadzić niezależnie od całości: na lekcji języka polskiego, kółku polonistycznym, lekcji bibliotecznej, czy nawet na godzinie wychowawczej.. Lektury .Odpowiedzi na pytania z lektury Hobbit,czyli tam i z powrotem?. Hobbit Bilbo niespodziewanie dla samego siebie wyrusza w podróż po skarb jako włamywacz, czyli ktoś odpowiedzialny za zdobywanie informacji, wskazywanie właściwej drogi, rozwiązywanie trudnych sytuacji.. Gdzie mieszkały gobliny?. Test: Bilbo Baggins podczas wyprawy miał pełnić rolę: a) kucharza b) zawalidrogi c) włamywacza d) złodzieja Rozwiązanie - Beorn potrafił się zmieniać w: a) orła b) wilka c) niedźwiedzia d) zająca Rozwiązanie - Bilbo uratował krasnoludy z niewoli u leśnych elfów za pomocą: .Hobbit, czyli tam i z powrotem..

3.Dokąd i po co zmierzał hobbit?

Kto jest głównym bohaterem ksiązki "Hobbit, czyli tam i z powrotem"?. Autor szuka w swej powieści odpowiedzi na podstawowe pytania o źródła dobra i zła.. Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie dla uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI.. Lektury 5 lat temu.. Udostępnij.. Tolkiena.. Co byś zrobił, gdyby.. - Sytuacje z lektur!. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Wymień uczestników wyprawy do Samotnej Góry.. Tolkiena.. Sprawdźcie swoja wiedzę na temat tej książki.. · Odpowiedz · 6 tUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Justyna ;]]John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy Wybrane wiersze Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Zbigniewa Herberta.. 8.Co było dla nich największą przeszkodą ?. Skomentuj.. 176 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 3 NIEPROSZENI GOŚCIE Wpewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit.hobbit sprawdzian hobbit test język polski hobbit przerabianie lektury hobbit test sprawdzian z lektury hobbit test wiedzy z hobbita..

1.Z jakiej rodziny pochodził tytułowy hobbit?

Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHobbit, czyli tam i z powrotem.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem Ten utwór przejdzie do zasobów domeny publicznej i będzie mógł być publikowany bez żadnych ograniczeń za Dowiedz się , dlaczego biblioteki internetowe nie mogą udostępniać tego utworu.dołączam sprawdzian dostosowany do cyklu oraz propozycje tematów prac pisemnych.. 4.Z kim wędrował ?. Dla fanów Hobbita.TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Towarzyszy mu trzynastu krasnoludów i (przez pewien czas) czarodziej Gandalf.Skarb znajduje się we wnętrzu Samotnej Góry, gdzie pilnował go Smaug - smok.J.R.R.. Powieść to zmitologizowana baśń.. Gdzie mieszka Bilbo?. „Hobbit" to zaledwie mała cząstka tolkienowskiej rzeczywistości.. Mówi o głównym bohaterze i zaciekawia czytelnika.. 9.Za kogo był .Hobbit, czyli tam i z powrotem - ćwiczenia z języka polskiego dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej.Testy, quizy i fiszki z działu lektury.. 7.Czy droga którą pokonali się opłaciła w końcowym efekcie?. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R.. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem!.

... Zobacz podobne quizy: #hobbit-lektura #lektury .

2.Kiedy i dlaczego umarł Thorin?. TOLKIEN Hobbit, czyli tam i z powrotem (Przełożyła: Maria Skibniewska) STRONA 2.. 2.Kto namówił go do wyprawy?. Podane poniżej scenariuszePytania z lektury ,,Hobbit'' J.R.R Tolkiena.. Lektury .. Test zawiera 30 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Autor bardzo wyraźnie zaznacza różnicę między tymi, którzy znajdują się po jasnej stronie, a tymi reprezentującymi zagładę i .Bohaterem jest tytułowy hobbit, „istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala", pełen życzliwości dla świata, dobroci, nieskory do męstwa, a przecież odważny, poczciwy, a przecież sprytny.. @Szews 1 Pocałuj swoją rękę 10 razy 2 Wklej to do 3 kom 3 Wpisz w przeglądarce 666 i zobacz co się stanie z twoją ręką Lubię to!. Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R.. O PRZYNALEŻNOŚCI POWIEŚCI DO GATUNKU FANTASTY, ŚWIADCZĄ NASTĘPUJĄCE ELEMENTY: 1.. Zniechęcony długim i męczącym marszem oraz brakiem jedzenia Bilbo prosi, by Gandalf pozwolił mu zawrócić do domu, lecz czarodziej nalega, by Baggins z nimi pozostał.Nagle do ich uszu dobiegło wycie wilków.Test jest króciutki i prosty..

!Gdyby to nie była lektura to bym jej całej nie przeczytała … kocham czytać ale to jest nudne!!

Czy swoim charakterem .Plik test z lektury hobbit czyli tam i z powrotem chomikuj.pdf na koncie użytkownika lawlerdelucci • Data dodania: 21 wrz 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.J.R.R.. "Hobbit" to słowo, które jest najważniejsze w tytule.. zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund.. Zbiór pytań powiązanych z hasłem #lektury.. 5.Co nowego doznał podczas wyprayw?. Ucz się i sprawdź swoją wiedzę z Memorizer.plZnaczenie tytułu powieści Słowo „hobbit" nie było wcześniej nikomu znane, ponieważ Tolkien po prostu je wymyślił.Powstało ono jako nazwa dla istoty sięgającej dorosłemu człowiekowi mniej więcej do pasa, o wielkich i owłosionych stopach, bez brody oraz o okrągłym brzuchu.Tytułej jest tu słowo "Hobbit", a pod tytuł to "czyli tam i z powrotem".. W przygodę Bilba i jego towarzyszy wpisany jest przede wszystkim temat odwiecznej walki dobra ze złem.. Lektura z opracowaniem.. POWODZENIA!. Tytuł oryginału: The Hobbit, or There and Back Again Data wydania polskiego: 1988 r. Data pierwszego wydania oryginalnego: 1937 r. STRONA 3.. 6.Co stracił podczas wyprawy?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt