Szczegółowy plan wydarzeń antygona
Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. 6.Pojmanie Antygony.. Chór starców poznaje wolę władcy.. Przypuszczenia Edypa o własnej winie.. Dialog Kreona z Chórem tebańskich Starców - ideologia władzy i egzekwowania prawa.Plan wydarzeń.. Oskarżenie Tyrezjasza o spisek z Kreonem.. Pojawienie się na balu 14-letniej Julii 4.. Kup na rok .Plan wydarzeń Antygony : 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Wizyta Tyrezjasza u Edypa.. Decyzja Antygony.. Dokonanie zakaznego obrzędu pogrzebowego przez Antygonę.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Antygona chowa ciało zmarłego brata.. Pożegnanie bohaterów ze światem.2.. Decyzja Antygony o pochowaniu brata.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. PLAN WYDARZEŃ 1.. Seria nieszczęść w Tebach.. Użyj równoważników zdań.. Skazanie Antygony na śmierć głodową.. Akcja w książce zaczyna się jak on już został królem i ma czworo dzieci z Jokastą.. Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać; Anonymous, czw., 10/08/2009 - 18:53 Dialog Kreona z Chórem tebańskich Starców - ideologia władzy i egzekwowania prawa.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. 9.Poświęcenie .ANTYGONA - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE - STRESZCZAJ SIĘ Z NAUKĄ .. Wallenrod Konrad Wallenrod Treść Utworu Krzyżacy Król Edyp Król Edyp Treść Dramatu Nie Boska Komedia Opracowanie Plan Wydarzeń Streszczenie streszczenie szczegółowe Wesele Treść Dramatu Zygmunt Krasiński..

Rozpacz Kreona.Plan wydarzeń „Antygony".

3.Losy Edypa i jego rodziny.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. Wizyta Romea u ojca Laurentego 8.1.. Roczny Miesięczny RABAT 30% Nielimitowany dostęp roczny.. 10.Rozpacz Haimona 11.Rozmowa Kreona z synem.. Postanowienie Kreona o śmierci osoby, która pogrzebała Polinejkesa.. 9.Poświęcenie siostry Ismeny.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. 12.Kreon oburzony .Plan wydarzeń Antygony : 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Zapowiedz uczty u Kapuletów 3.. Antygona informuje Ismenę o zakazie Kreona dotyczącym grzebania ciała Polinejkesa.. Uliczna zwada zwaśnionych rodów 2.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.Przydatność 55% Plan wydarzeń lektury pt. ''Romeo i Julia''.. 3.Plan wydarzeń.. Śmierć Antygony i Hajmona.. Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Zakaz Kreona grzebania ciała Polinejkesa 2.. Ismena próbuje ratować siostrę.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. (2/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieWydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Przybycie Romea na bal 5.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. Informacja o postanowieniu Kreona w sprawie Polinejkesa..

4.Plan wydarzeń "Antygony".

1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. Postanawia mimo wszystko pochować Polinejkosa.. Pojmanie Antygony.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Losy Edypa i jego rodziny.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. 8.Zobacz też: "Odyseja" - streszczenie, bohaterowie, plan wydarzeń ''Antygona'': bohaterowie Poznanie ciekawych, choć uwikłanych w tragiczne losy, postaci umożliwia właśnie lektura utworu .Ułóż szczegółowy plan wydarzen lektury Antygona sofoklesa 1 Zobacz odpowiedź magda123453 magda123453 1.. Rozpoznanie prawdy przez Jokastę.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. Przepowiednia Tyrezjasza.. Ułóż szczegółowy plan wydarzeń opisany w tekście stara narnia.. Kara śmierci dla Antygony.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: biblia pierwszego kontaktu klucz grochowiak madonna obrażona interpretacja sąd nad kasią z książki oto jest kasia dzień .To jest plan wydarzeń mitu, To jest plan wydarzeń mitu, nie ksiązki.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona..

3.Plan wydarzeń.

Spotkasnie młodych ludzi 6.. 6.Pojmanie Antygony.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.. Zmiana decyzji Kreona.. Strażnik oznajmia Kreonowi, że ktoś pochował ciało, Kreon wpada we wściekłość i grozi strażnikowi śmiercią.. Antygona dowiaduje się o rozkazie króla zabraniającym pogrzebania ciała jej brata.. Korzystny rabat Jednorazowa płatność Nie płacisz za wakacje!. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Sofokles - Antygona - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury, streszczenie, problematyka, czas i miejsce akcji, rozwój teatru w starożytnej Grecji, cechy tragedii klasycznej, jak wyglądał te1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w „zakazanym" pogrzebie brata..

9.Poświęcenie ...Plan wydarzeń: 1.

Antygona rozmawia z Ismeną, która decyduje się nie pomagać siostrze w pochowaniu Polinejkesa.. Dowiedzenie niewinności Ismeny.. Antygona mimo sprzeciwu Ismeny podejmuje decyzję o pogrzebaniu zwłok brata.. Wyjawienie prawdy o zabójcy i winowajcy nieszczęść w Tebach.. Tajemnicza rozmowa Romea i Julii w oknie (scena balkonowa) 7.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.Antygona - streszczenie szczegółowe, plan wydarzeń Antygona, wydarzenia poprzedzające treść Antygony.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w „zakazanym" pogrzebie brata.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Trudne.pl.. 6.Pojmanie Antygony.. Rozmowa Antygony z Ismeną.. Decyzja o skazaniu mordercy Lajosa.. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Antygona - plan wydarzeń.. Decyzja Antygony o pochowaniu zwłok brata.. Od 1 do 1 z 1 .Szczegółowy plan wydarzeń stara narnia.. Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Nakazuje znaleźć winnego.. Rozmowa Kreona z Hajmonem zakochanym w Antygonie i prośba o zmianę decyzji.Streszczenie „Antygony" w pigułce ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Decyzja Kreona o skazaniu na śmierć obu sióstr zmarłego Polinejkesa.. 9.Antygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona.. Rozmowa Antygony i Ismeny dotyczaca pochowania ciała brata a) bunt Antygony przeciwko decyzji Kreona b) deklaracja Ismeny posłuszeństwa wobec władcy.. Poglądy Kreona na władzę.Antygona - Plan wydarzeń.. Król dowiaduje się o złamaniu rozkazu.. Wieść o złamaniu zakazu Kreona.. Informacja o śmierci Polybosa.. więcej tagów.Plan wydarzeń szczegółowy Antygony - rozwiązanie zadania.. Samobójstwo żony króla Eurydyki.. 69,30 zamiast 99 zł.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w „zakazanym" pogrzebie brata.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Oskarżenie Antygony.. 7.Antygona wierna prawom boskim..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt