Rozprawka kto ma racje kreon czy antygona
To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Kto ma racje?. Kliknij i odpowiedz.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one.Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. W mojej pracy postaram się ująć wszystkie me refleksje dotyczące tego problemu.. wg praw boskich, praw Jowisza.Kto ma rację - Kreon czy Antygona.. Czy może Antygona-wrażliwa córka i siostrzenica królewska?. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.„Antygona" Sofoklesa stawia nas przed trudnym rozstrzygnięciem pytania „Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Jego intencją była zaprowadzenie w państwie pokoju.Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb.90% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Udowodnij swoje zdanie.. To Antygona zwyciężyła ten tragiczny konflikt wartości i to ona ma rację.. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataAntygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty .Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona..

... kto miał racje kreon czy antygona?

Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Odpowiedz na pytanie i przedstaw te racje.Racje miał Kreon, czy Antygona?. To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.. Uważam,.antygona, poniewaz post.. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Sprzeciwiła się Kreonowi, pomimo, iż wiedziała, że czeka ją śmierć.. 2,946 wizyt.. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. Konflikt ten zaistniał, gdyż Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.Rozprawka Antygona.. Sofokles twórca Antygony w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami ustanowionymi przez ludzi.. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.. Uzasadnij 2. ,,Buntuje sie więc jestem'' Czy zgadzasz się iż parafraza myśli Korfezjusza może sie stać dewizą dorastającej młodzieży?. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać.. odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama.. Uważam,.Racje miał Kreon, czy Antygona?.

Kto miał racje - Kreon czy Antygona.

Myślał o kraju.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Rozprawka; Sofokles w swoim dziele pt. „Antygona" przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami ustanowionymi przez ludzi.. - rozprawka +4 głosów.. Nie wyrzekła się brata, który był uważany za zdrajcę.Od dawna nurtował mnie problem: Kto ma rację?. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Kreon czy Antygona?. odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama.. Dear Victoria, I am writing to you, because you asked me how Patricia is feel.Sofokles „Antygona" - Przemówienie Antygony do Kreona - napisz przemówienie ;Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz rozprawkę kto miał racje Antygona czy Kreon proszę na cała kartkęNapisz rozprawkę na temat: Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz króla Kreona.Kto ma rację?. Kto w tej sprawie ma racje?. W życiu najważniejsze jest .Napisz rozprawkę na temat, czy każdy błąd można naprawić odwołaj się do ,,pana tadeusza" i dwóch innych lektór 2019-12-16 18:55:02; .. Kreon czy Antygona?-kto ma racje?W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?".

Kto miał racje:Antygona czy Kreon?

Kreon czy Antygona?. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Przydatność 65% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Kreon- bezduszny władca?. Wydaje mi się , że rację ma Antygona, ale chciałbym poznac wasze opinie.. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.Kto i jakie miał racje: Antygona czy Kreon?. Pomimo wszelkich zakazów postanowiła zrobić to, co uważała za słuszne.. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom.. W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?". Antygona, czy Kreon?Znasz odpowiedź na zadanie: kto ma racje Kreon czy Antygona?-rozprawka?. Niczym są dla nie prawa ludzkie, uważa, że nie może sprzeniewierzyć się bogom, gdyż to oni zadecydują o jej pośmiertnym życiu, które jest dla niej bardziej .Napisz rozprawkę..

- rozprawka +4 głosów.

Moim zdanie to Antygona.. Potrzebuje na jutro rozprawkę na jeden z tematów: 1.. 85% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. Uważam,.Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Przydatność 65% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Warto rozważyć następujący problem Antygona czy Kreon, kto z nich ma rację?. odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Grzebie zwłoki swego brata, a później ma odwagę przyznać się do swego czynu.. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty .Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. Na polski mam pytanie, na które muszę odpowiedziec.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Przydatność 65% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił gdyż był on zdrajcą.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. podaj 2 cechy wyglądu oraz napisz swoją opinię na temat przysz.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon.. Prosze o expresową pomoc mam to na jutro.Rozprawka .Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?". Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZE76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Bunt jest językiem niewysłuchanych.Czy zgadzasz się z opinią?. podaj 2 cechy wyglądu oraz napisz swoją opinię na temat przysz.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Moim zdaniem to on miał racjęPrzydatność 65% Kto ma Racje Kreon czy Antygona.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Kreon był władcą Teb, z godność tą przejął w mało sprzyjającym momencie.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.. Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?".Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt