Główny bohater ten obcy
Postaci drugoplanowe: Doktor Zalewski, mama Pestki, babka i dziadek Mariana i Julka, Dunaj.. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol.. 3) Jak nazywał się główny bohater z powieści ''Ten obcy,,?Przydatność 70% "Ten Obcy" Zenek Wójcik.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.Przydatność 70% "Ten Obcy" Zenek Wójcik.. Chłopak porzuca dom rodzinny, ponieważ umarła mu matka, a ojciec popada w alkoholizm.. Postaci pierwszoplanowe: Zenek Wójcik, Pestka Ubyszówna, Ula Zalewska, Julek Miler, Marian Pietrzyk.. Tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej jest kilkunastoletnim chłopcem o jasnych włosach.. Zenek Wójcik,15-16lat,wrocław-pochodzenie,matka zmarła,ojciec alkoholik, główny bohater,podróżuje po polsce aby odnaleźć wujka.. Poszukiwał brata nieżyjącej już matki - Antoniego Janicy .. "Ten obcy" opracowanie.. 2011-04-30 12:51:13; Ile lat miał Zenek Wójcik, bohater lektury "Ten Obcy" ?. Bił syna i nie potrafił dać mu ciepła i miłości.Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: ,,Ten Obcy".. Od dwóch tygodni wędrował autostopem z Wrocławia do Strykowa .. Był ubrany w brudną zniszczona wiatrówkę i drelichowe spodnie.. Chłopiec ma kilkanaście lat, a mimo to zmuszony jest sam się o siebie troszczyć..

Główny bohater.

Ma 16 lat.Gdy był mały spotkała go tragedia zmarła mu matka i musiał zostać wychowywany przez ojca alkoholika który znęcał się nad chłopcem.Pewnego dnia postanowił uciec z domu aby nie zmarnować sobie życia i odnaleść swojego wujka Antoniego Janicę który jedynie mógł się nim zaopiekować i okazać mu miłość .Kryteria oceny charakterystyki.. Bił syna i nie potrafił dać mu ciepła i miłości.Zadanie: charakterystyka zenka wójcika Rozwiązanie:zenon wójcik jest głównym bohater książki pt 39 39 ten obcy 39 39 chłopiec ma szesnaście lat, kiedy był mały stracił matkę i wychowywał się ze swoim ojcem alkoholkiem, kóry się w ogółe nim nie interesowł musiał uciec z domu, aby odnależć wujka i poczuć się kochanym chłopic był odważny, ponieważ uratował dziecko z .Ile lat ma Zenon Wójcik-główny bohater powieści "Ten obcY "?. Nie wiadomo bowiem do końca, czy oceniać tę książkę jako czytadło, czy może potraktować jako ambitniejsze dzieło (w końcu kanon lektur szkolnych).. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy" Zenon Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. " Ten Obcy "..

... Główny bohater był wysokim chłopcem.

a ten wujek z jakiej był miejscowości ?. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. ''Ten Obcy" .. Chłopak porzuca dom rodzinny, ponieważ umarła mu matka, a ojciec popada w alkoholizm.. Bohater "Tego obcego" to skryty, małomówny, nieufny nawet wobec najbliższych przyjaciół chłopiec.. 2012-02-14 19:35:09 "Ten obcy" Zenek Wójcik miał wujka .. Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. 2010-10-03 11:30:161.Postac którą będę opisywała to Zenek Wójcik.. 2011-02-27 16:44:48 Jak się nazywa główny bohater filmu "sala samobójców" 2011-04-09 21:59:11 Anime, w którym główny bohater jest "tym złym" 2018-02-07 17:07:31Główny bohater powieści to chłopiec bardzo tajemniczy i małomówny.. 1 odpowiedź .4.5/5.0 "Ten Obcy" to dość ważna książka mojego dzieciństwa; oceniam ją dzisiaj.. Gdy zmarła jego matka ,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca.. 2011-02-27 16:44:48 "Ten obcy "-czy Zenek Wójcik był wartośćowym chłopcem?. 11.Jak nazywał się wujek „obcego"?. Był bardzo blady.Zenon Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Miał długie ciemne włosy i czarne brwi..

Jurgielewiczowa Ten obcy, bohater główny; tytułowy "obcy".

2.wychudzony,ciemne,dawno niestrzyżone .1.. 10.Jaki zawód wykonywał ojciec jednej z dziewcząt?. Chłopiec nie ufał ludziom, był skryty i poważny.I.. Poznajemy go gdy zatrzymuje się na wyspie.Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Ula jest samotna, ponieważ od czasu śmierci matki, nie potrafi nikomu zaufać.Główne wątki w powieści Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy", Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanieTag: Ten obcy bohaterowie.napisz list do wybranego bohatera lektury ten obcy w którym wyrazisz opinnie na temat współczesnych problemów młodzieży -1 głos.. Decyduję się zatem na skalę w odniesieniu do teraźniejszego odczytania, ale i to nie jest łatwe.. Weź pod uwagę, skąd pochod zi główny bohater, informacje o jego rodzinie, problemy w życiu oraz jego decyzję dotyczącą przyszłości.. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe spodnie.Szesnastoletni Zenek , to główny bohater powieści „ Ten obcy" , który pewnego dnia pojawił się na wyspie.. Postac fikcyjną która bedę opisywała to główny bohater.. Wygląd: Kiedy Ula obserwuje Zenka podczas snu, chłopiec wygląda na wyczerpanego i zmęczonego: jego cera ma szarawy kolor, policzki są zapadnięte, nad zamkniętymi powiekami dziewczyna dostrzega ładne, gęste brwi..

Był on bohaterem powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.

Chłopiec wyglądał na wychudzonego i zmęczonego.. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol.. pomz pliss Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-10-03 15:55:59 0 ocen .. główny bohater-Zenek Wójcik Główny bohater Tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej jest kilkunastoletnim chłopcem o jasnych włosach.. 12.Jaką nazwę nosiła rzeka przepływająca nieopodal wsi, w której toczą się wydarzenia?. Postaci epizodyczne (pojawiające się rzadko): pani Cydzikowa, przekupka, kobieta z dzieckiem, Wiktor i Władek, wujek Zenka.. Zenek jest głównym bohaterem książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Nosi nędzne, obdarte ubranie.. 9.Kogo poszukiwał obcy?. Zenek ma ciemne włosy.. Pochodzi z Wrocławia, ale przemiarza kraj autostopem w poszukiwaniu swojego wójka.. Usiłował znaleźć jedynego krewnego , który był mu bliski .Zenek Wójcik to główny bohater lektury pt.'Ten obcy'.. Gdy zmarła jego matka ,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca.. W chwili kiedy trafił na wyspę wyglądał bardzo niedbale.. 2) Ile lat miał Zenek?. Został opisany w powieści pt. "Ten Obcy".Główne wątki w powieści Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy", Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie8.Dlaczego główny bohater uciekł z domu?. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci.. Samotny, niekochany i z poczuciem odrzucenia, włóczy się po świecie w poszukiwaniu wujka.. 849 wizyt zadanie dodane 2 grudnia 2014 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa] Podobne zadania 0 głosów.. Elementy świata przedstawionego: Czas wydarzeń:w czasie wakacji w lipcu Miejsce wydarzeń: wyspa na rzece Młynówce w pobliżu wsi Olszyn Bohaterowie główny -Zenek Wójcik drugoplanowi: - Ula Zalewska - Pestka Ubyszówna - Marian.Kto jest głowny bohaterem ksiaazki pt ten obcy.. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. ''Ten Obcy" .. "Ten obcy" Wstęp..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt