Sprawdzian z treści lektury antygona
Źródłem treści dramatu jest mit o Labdakidach, związany z historią Teb miasta położonego w Grecji, niedaleko Aten.Antygona - sprawdzian: Antygona - sprawdzian z treści: Bajki Krasickiego: Balladyna - sprawdzian po omówieniu lektury: Balladyna - sprawdzian z treści: Balladyna - wykreślanka: Biblia - kartkówka: Biblia - sprawdzian: Biblia, Odyseja, Legendy arturiańskie - rozprawka: Chłopcy z Placu Broni - gra strategiczna *Nowość: Chłopcy z Placu .Streszczenie szczegółowe Prologos.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Staje w obronie Antygony, ojcu zarzuca tyranię.. 1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. #antygona #sofokles #lektura #szkolnaAntygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego.. Pytanie 1 /10.. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.. Opis Placu Broni - Chłopcu z Placu Broni"Antygona" należy do początkowych utworów Sofoklesa.. (przekłuł sobie oczy) 3.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Jej powstanie datuje się na V w.p.n.e., wystawiono ją w Atenach po raz pierwszy około 441 r.p.n.e..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Zawiera 15 pytań.Antygona Sofoklesa wydanie antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. 1 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Zawiera 26 pytań.. Jak Edyp zareagował na śmierc Jokasty?. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian ten jest zbiorem kilku prostych pytań dotyczących bohaterów oraz problematyki tragedii Sofoklesa.. "Antygona", a "Odprawa posłów greckich" - tematyka, problematyka i budowa dramatów.. I wróg uż wieńcem dzid groźnych otoczył Siedmiu bram miasta gardziele, Lecz pierzchł, nim w mo e krwi strugach się zbroczył, Zanim Hefa stos⁷ ognisty w popieleNa podstawie lektury „Chłopcy z Placu Broni" napisz czy warto być uczciwym.. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona..

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.

Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Kim była Merope?Z chrzęstem zapadł, z szumem piór Śnieżnych orłów lotny ró , I zbroice liczne błysły, I z szyszaków pióra trysły.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Antygona - Lektury - Język polski dla Klasa III Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.ZASADA DECORUM- obowiązująca w tragedii antycznej zasada jedności treści, formy, jednorodności stylistycznej, zgodności gatunku ze stylem i językiem bohatera.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny"..

... Antygona z pełną świadomością dokonała ...Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.

Po tej konfrontacji władcy z buntowniczką pojawia się syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj.. O nas | Reklama | Kontakt Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz .Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Utwory dramatyczne są często przez uczniów uwazane za trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzić taki test przed rozpoczęciem omawiania.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami..

... Z kolei Antygona to z jednej ...Sofokles "Antygona" Test jest sprawdzianem z treści lektury.

Gdzie toczy się akcja tragedii?. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Jak Jokasta zareagowała na prawdę o Edypie?. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Kreon Eurydyka Antygona Ismena Polinejkes Eteokles Dionizos Hajmon Hades Terezjasz Niobe Persefona Jokasta Edyp.. Wchodzi chór.Jakie mogą być pytania na sprawdzianie z lektury "Przygody Tomka Sawyera" 2011-05-23 13:17:59; .. Określ stopień pokrewieństwa między Edypem i Antygoną.. (Ojciec i córka) 2. prawem państwowym; " Odprawa posłów greckich " zajmuje się również prawem jednostki i konfliktem z prawem państwowym, lecz na nieco innym podłożu: tu chodzi o prywatę, przekupstwoSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. Ares był bogiem wojny.Lektury Antygona / Antygona.. Opowiedz, korzystając z wiadomości o bohaterach książki.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Przerwij test.. test > Antygona.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. w nocy przed sprawdzianem z tego xdd Coś tam jeszcze pamietam xd.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Ismena gotowa jest wziąć na siebie część winy, ale Antygona z pogardą odrzuca jej pomoc.. Z kolei ojciec rewanżuje mu się oskarżeniem o uleganie kobiecie.. Wyślij zgłoszenie.. W tragedii podniosły, poważny, uroczysty styl i ton, w jakim należy stawiać pytania o problemy sprawiedliwości wobec żywych i umarłych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt