Napisz sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu wykorzystaj podane wskazówki
Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. Ta publikacja ma na celu ukazanie szerokiego spektrum problemów, jakie napotyka nauczy-ciel języka.Jego celem jest przekazanie informacji o treści filmu, spektaklu lub książki.. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny.. W tej projekcji przedstawiona jest etapami bitwa wietrzna o Anglię, która wybuchła w 1940 roku.Sprawozdanie reportażowe - z wycieczki, ze zdarzeń życiowych, rozgrywki sportowej.. Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa - a w sumie to żadnego psa, bo przecież pies to obowiązek, zaś my nie mamy na to czasu.Praktyczna wskazówka: Charakterystyka bohatera, dzieje jego życia, streszczenie fabuły utworu - nie mogą być argumentami w twojej rozprawce, ale przykładami potwierdzającymi sformułowane przez Ciebie argumenty.. Informacje przedstawiane są w porządku chronologicznym lub tematycznym.Cechy i zasady tworzenia Wyróżnia się zasadniczo 3 typy sprawozdań .Sprawozdanie z lektury, filmu lub ze spektaklu • wymienić części kompozycyjne sprawozdania • uzupełnić sprawozdanie brakującymi informacjami • dokonać redakcji przykładowego sprawozdania • na podstawie podanej notatki napisać sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu • uporządkować plan sprawozdania ze znanej sobie lektury 57.Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki..

Wykozystaj podane wskazowki.

Może mieć charakter ustny lub pisemny.. Zaczęto wyznawać wtedy zasadę: zadziwić i zaskoczyć.Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. W sprawozdaniu szczegółowo zdaje się relację z jakiegoś wydarzenia, które zostało już zakończone.Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny NOWE Słowa na start!. • redagowanie sprawozdania z filmu lub spektaklu • okoliczności zapoznania się dziełem filmowym lub teatralnym • opis dzieła filmu lub spektaklu • opinia o filmie lub spektaklu • określa, czym jest sprawozdanie z filmu.. napisz sprawozdanie z wycieczki do teatru sprawozdanie z wycieczki do teatru przykład sprawozdania z wycieczki teatr opis przedstawienia spektakl w teatrze wycieczka .Sprawozdanie ze spektaklu "Dziady" cz II.. Wiernie relacjonuje się w nim przebieg zdarzeń, informuje o spostrzeżeniach i obserwacjach..

3 Wpisz w puste miejsca podane czasowniki we właściwej formie.

Jest to dramat wojenny oparty na faktach autentycznych, opisuje wojnę o Anglię.Reżyserem tego filmu jest David Blair.. Potrzebne na jutr… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Skopiowane ze strony zadane.pl ---.Film ,pt. ,,Sala samobójców" Zrobił na mnie ogromne wrażenie, pokazał problemy które dotykają pewną część ludzi, powiem szczerze, że po zakończeniu filmu zaniemówiłam.Uzależnienie od komputera odcięcie się od realnego świata to straszna rzecz, osoby które wpadły w coś takiego potrzebują pomocy .Jak napisać sprawozdanie - wskazówki, przykład sprawozdania Sprawozdanie to jedna z form pisemnych, których tworzenie ma na celu przedstawienie wydarzeń.. Streszczenie utworu.. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.Ideały, autorytety, idole, s. 131-133 • Jak napisać sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu?.

Wybiera się tylko istotne fakty i wydarzenia.Sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu.

Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. Przedstawienie zyskało wymiar polityczny, zaniepokojone jego odbiorem społecznym i antyradziecką wymową władze komunistyczne nakazały zdjęcie spektaklu z afisza.. Jego celem jest przekazanie informacji o .Napisz sprawozdanie z twojego ulubionego filmu Wykorzystaj zamieszczony schemat we wstępie Podaj okoliczności które towarzyszyły seansowi Odpowiedź Guest Moim ulubionym filmem jest.. Język i fabuła utworu.. 9 Napisz krótki dialog między postaciami przedstawionymi na zdjęciu.. Decyzja spowodowała protesty, które zapoczątkowały wydarzenia Marca 1968.Barok.. Sprawozdanie powinno, więc zawierać dokładne informacje o danym zdarzeniu, a także opinię autora .W środe 26 marca wraz z całą klasą mieliśmy się zebrać pod szkołą o godz 8:00 , aby z tamtąd ruszyć na pętle autobusową z ktorej autobusem pojedziemy na film pt :\"Pianista\" Wszyscy byli punktualni i zaraz przed godziną 9 dojechaliśmy pod kino \"Cinema\" Jak sie okazało na miejscu byliśmy troche spoźnieni, lecz przepadło nam tylko kilka reklam.Sprawozdanie Dnia 20 października 2018 roku wraz z klasą byłam w kinie na filmie pt ,,Dywizjon 303''.. Łukasz Drewniak z "Dziennika".. Nazwa epoki pochodzi od włoskiego słowa „barocco" co oznacza dziwny przesadny napuszony lub perła o nieregularnych kształtach..

Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ napisz sprawodanie z filmu lub spektaklu.

Napisał recenzj.. - Dwa dni temu (ugotować) zupę kalafiorową.. klasa 5 Prezentowane wymagania edukacyjne są zintegrowane z planem wynikowym autorstwa Lidii Bancerz, będącym propozycją realizacji materiału.. Zawiera część krytyczną z uzasadnioną oceną.. przybliz okoliczniki w ktorych film l…Napisz sprawozdanie z filmu, spektaklu lub szkolnego wydarzenia sportowego lub kulturalnego.. Powinieneś w ogóle unikać streszczeń, a z utworu wybierać tylko to, co służy potwierdzeniu argumentu.Sprawozdanie z filmu i spektaklu • wymienić elementy, które powinny się znaleźć we wstępie, w rozwinięciu i w zakończeniu sprawozdania • stworzyć plan sprawozdania ostatnio obejrzanego filmu lub spektaklu • wyselekcjonować informacje przydatne do sporządzenia sprawozdania • stworzyć pisemne sprawozdanie z filmu bądź spektaklu1967: Dziady w Teatrze Narodowym, w reżyserii Kazimierza Dejmka i ze scenografią Andrzeja Stopki.. Po przyjeździe pani rozdała nam bilety i zajmowaliśmy swoje miejsca.. jest w nim dużo śmiesznych i zabawnych scen, ktore bardzo mi się spodobały.Spektakl ten miał miejsce w Konińskim Domu Kultury.. Użyj czasowni-Odkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa.. Niestety, większość naszych wypowiedzi nt. dzieł estetycznych ma charakter ocen pozornych lub intuicyjnych - można je nazwać niby-sądami.Sprawozdanie z lektury, filmu lub ze spektaklu • wymienić części kompozycyjne sprawozdania • uzupełnić sprawozdanie brakującymi informacjami • dokonać redakcji przykładowego sprawozdania • na podstawie podanej notatki napisać sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu • uporządkować plan sprawozdania ze znanej sobie lektury 57.Teatr Polski przed Morawskim jeździ ze spektaklami po całym świecie..Komentarze

Brak komentarzy.