Główni bohaterowie lektury szatan z siódmej klasy
Dolina Śmierci" to siódma część z 11-tomowego cyklu przygodowego autorstwa Karola Maya.. wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Przydatność 85% Charakterystyka Adasia Cisowskiego z "Szatan z siódmej klasy'' Bohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski.. 3) Jak nazywa się ukochana Adasia?. Drugoplanowi : - Wanda gąsowska - córka państwa Gąsowskich :piękna i inteligętna dziwczyna zakochana w Adamie.. 4) Jakiego przedmiotu uczył profesor Gąsowski?„Szatan z siódmej klasy" - gatunek powieści Powieść „Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego została opublikowana drukiem w roku 1937.. 2) Kto jest autorem powieści?. Brzezina.. Narrator wymienia także dwór Wiliszki, należący do państwa Niemczewskich (gdzie Adaś .Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. Ewa Gąsowska - żona Iwa Gąsowskiego, gospodyni dworku w Bejgole, ciągle zapłakana i wiecznie z katarem, Wanda Gąsowska - córka państwa Gąsowskich o pięknych fiołkowych oczach, które uwielbiał Adaś, Staszek Burski - przyjaciel Adasia, który go uwolnił z piwnicy, przypadkowo ukradł pióro jednemu z kolegów.Bohaterowie: - Adam Cisowski: 17-letni, sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego inteligencję i spryt..

Szatan z siodmej klasy-1960.

Miał 17 lat.. Zobacz większe.. Skomentuj.. Jest bardzo bystrym, inteligentnym i zdolnym chłopcem.. Jest to powieść skierowana do młodzieży, jej główny bohater to młody człowiek uczeń siódmej klasy, z którym młodzi czytelnicy mogą się utożsamić.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Główny bohater, Adaś Cisowski, to przebiegła bestyjka, sprytny jak diabelski pomiot, czego doświadczył profesor Gąsowski na własnej psorskiej skórze.W ekranizacji „Szatana z siódmej klasy" z 2006 roku Wojciech Malajkat wcielił się w rolę profesora Gąsowskiego, nauczyciela historii głównego bohatera.. Skomentuj.. a) w Bejgole b) w Jarosławiu c) w Bejgołku 7) Kto jest autorem powieści „Szatan z siódmej klasy"?. Znani z innych serii bohaterowie przemierzają świat wzdłuż i wszerz - są zawsze tam, gdzie coś się dzieje i gdzie potrzebna.> KSIĄŻKI > książki dla dzieci i młodzieży > lektury > SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY Kornel Makuszyński..

Adam Cisowski jest głównym bohaterem powieści "Szatan z siódmej klasy".

PATKA71928 4 lata temu.. Wideo użytkowników.. Czego nie domalowano na portrecie brodatego przodka Gąsowskich?. Książka gdzie wyrazista postać głównego bohatera Adasia Cisowskiego, wartka akcja oraz wpleciony wątek kryminalny sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.„Szatan i Judasz.. .1) Jak nazywa się główny bohater powieści?. Nawet brat nie był w stanie ich uciszyć, jednak dzięki detektywistycznym zdolnościom i przenikliwości budził w nich respekt.Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. .Główne wątki „Szatana z siódmej klasy" Język „Szatana z siódmej klasy" Kompozycja i narracja „Szatana z siódmej klasy" „Szatan z siódmej klasy" - wyjaśnienie tytułu „Szatan z siódmej klasy" - czas i miejsce wydarzeń Kornel Makuszyński - biografia „Szatan z siódmej klasy" - cytaty: Bohaterowiea) wiecznego pióra b) piórnika c) scyzoryka 6) Gdzie rozgrywają się główne wydarzenia powieści?. Bądź .Główny bohater z przyjemnością rozwiązywał zagadkę znikających drzwi, gdyż: był świetnym detektywem, kochał pieniądze i skarby, potrzebował zarobić trochę pieniędzy na wakacje, chciał przebywać w pobliżu fiołkowych oczu panny Wandy..

Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie.

Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Paweł Gąsowski był profesorem historii w szkole, do której uczęszczał Adaś Cisowski.Przydatność 80% Bohaterowie z lektury "Szatan z VII klasy".. Jego ojciec był uznanym lekarzem, zaś matka opiekowała się domem.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.. Adaś miał czworo młodszego rodzeństwa, które było bardzo żywiołowe.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Charakterystyka bohaterów .. Tweetuj Udostępnij Google+ Pinterest .. anuluj.. 77 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Za rok miał zdawać maturę.Główni bohaterowie: Adaś, profesor Gąsowski, Wanda to ludzie pogodni, zawsze wiedzą, co jest dobre i postępują zgodnie z tymi zasadami.. Udostępnij.. Chłopca przezywano Szatan.Główne wątki w powieści Kornela Makuszyńskiego, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturySzatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Główny : - Adam Cisowski - uczeń siódmej klasy gimnazjum..

Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.

Udostępnij.. odgadł metodę pytania profesora.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Nikos_Vios .Szatan z siódmej klasy - Wiadomości ogólne Książka Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy" to młodzieżowa, przygodowa opowieść detektywistyczna, trzymająca czytelnika w napięciu dzięki wątkowi tajemnicy i zagadki, na którym osnute są losy głównych bohaterów.Jak dobrze znasz lekturę ,,Szatan z siódmej klasy"?. Adaś bezinteresownie pomaga rodzinie państwa Gąsowskich, profesor jest uosobieniem uczciwości, prawości.Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy".. Swoje przezwisko otrzymuje od nauczyciela historii - profesora Gąsowskiego, który dostrzega cechy intelektu u Adama.Strona główna.. Bohaterowie: -Adam Cisowski: 17-letni, sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego inteligencję i spryt.. "Szatan z siódmej klasy" to moja najulubieńsza książka pana Kornela Makuszyńskiego.. jednego ucha; jednego oka .Witaj na stronie Quizz.pl.. Następne wideo.. Bohaterowie sybiru.. Quiz w Poczekalni.. odgadł metodę pytania profesora.. Peliji 5 lat temu.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Jest to jedna z ulubionych powieści dla nastolatków.. Za rok miał zdawać maturę.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Odblokuj dostęp do 8104 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Adam miał 17 lat.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. a) Zbigniew Nienacki b) Edmund Niziurski c) Kornel Makuszyński 8) Co znikało z dworku?. Nie ma punktów za ten produkt..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt