Test zrozumienia lektury bracia lwie serce
194.Test z lektury „Bracia lwie Serce" A. Lindgren.. Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania: TEKST I„Bracia Lwie Serce" - streszczenie szczegółowe, Rozdział 1 Jest to opowieść o Jonatanie Lwie Serce, która może przypominać baśń, lecz wszystko w jej jest szczerą prawdą.Jonatan nie nazywał się Lwie Serce od początku - podobnie jak jego brat, Karol, zwany Sucharkiem, i mama, miał na nazwisko Lew.Zanim zyskał miano Lwie Serce wydarzyło się wiele dziwnych rzeczy.. Po jakimś czasie nie wiedzieli, jak długo wędrują.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Astrid Lindgren, "Bracia Lwie Serce" - test z lektury.. Później chłopcy już nigdy o nim nie słyszeli.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jak nazywa się główny bohater książki?. Jakim określeniem nazywał Karola jego brat?. Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Bracia Lwie Serce" napisanej przez Astrid Lindgren.. Pliki bracia lwie serce pdf - chomikarnia.net .W powieści przedstawiona jest też miłość między braćmi, którzy są skłonni do poświęceń oraz odważnych czynów.. Bracia Lwie Serce DRAFT.. (Jonatan), Joanna Jędryka (Sophie), Eugeniusz Robaczewski .Wspomóż naszą działalność wpłacając dowolny datek: Więcej audiobooków?. Powieść to epicki utwór pisany prozą, posiadający swobodną kompozycję, wielowątkowy, o różnorodnej tematyce, z ważną rolą narratora, który opowiada o świecie przedstawionym..

Test z lektury Bracia Lwie Serce!

3.Bracia Lwie Serce Test składa się z 15 pytań.Jeśli czegoś nie wiesz to nie trać czasu tylko rozwiązuj następne.. 2010-01-24 12:45:17 Bracia lwie Serce - film online 2012-04-22 17:00:51Bracia Lwie Serce | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • życie i twórczość autora • test.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Udostępnij.. Pobierz (doc, 42,0 KB) Podgląd treści.. Szukaj.. Jonatan i Karol - Elementy charakterystyki // odp.. Rozwiąż test!Spróbuj!. 13/13 jeszcze pamiętam tą lekturę, heh, popracuj na ortografią 😀, masz szczęście, że to ja piszę, a nie jakiś typ co się śmieje z typów co nie potrafią pisać poprawnej polszczyzny ;D .. EKOtest, czyli ekologiczny .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Wyślij zgłoszenie .. Bracia Lwie Serce.. Jak nazywały się baśniowe krainy, o których opowiadał bratu Jonatan?Odpowiedz na pytania związane z książką pt. ,,Bracia Lwie SerceKarol Lew, nazywany Sucharkiem, jest ciężko chory.. Quiz w Poczekalni.. Kliknij kanały: Mściwój Ziemomysł: .Wyjaśnienie tytułu lektury "Bracia Lwie Serce", odwołanie się do listu Grety Anderson (2 roz.)..

jak znasz lekture bracia lwie serce.

Streszczenie wydarzeń w powieści „Bracia Lwie Serce" 1.Created Date: 5/5/2008 10:34:11 PMLektura bracia lwie serce opowiadanie 2018-01-23 16:54:31 czy lektura bracia lwie serce jest fajna 2010-05-17 09:28:14 Rozwiąż krzyżówkę Bracia Lwie Serce 2013-12-12 18:21:24Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. Powodzenia!. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. 2. Podaj imiona rodziców chłopców.. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian lub ściągę z języka polskiego.. Powodzenia!. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Przekład: Teresa Chłapowska Adaptacja: Hanna Bielawska Reżyseria: ?. 2013-05-22 16:06:07 Książka Bracia Lwie Serce pomocy!. Bracia Lwie Serce DRAFT.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Test: Oprócz braci Lwie Serce inną postacią stworzoną przez Lindgren jest: a) Pippi Pończoszanka b) Calineczka c) Pies PankracyTest czytania ze zrozumieniem na podstawie lektury "Bracia Lwie Serce".. jak znasz lekture bracia lwie serce.. .Pytania z lektury "Bracia Lwie Serce" Pilne!. Wreszcie dotarli do ogromnej groty, w której odnaleźli więźnia..

Praca klasowa z lektury „Bracia Lwie Serce".

TEST Z LEKTURY - BRACIA LWIE SERCE.. „Bracia Lwie Serce" (oryginalny tytuł z języka szwedzkiego to Bröderna Lejonhjärta) - powieść przygodowa z elementami baśni, wydana w 1973 przez cieszącą się już wówczas międzynarodową sławą szwedzką pisarkę Astrid Lindgren.. - Jonatan i Karol Lew (później Lwie Serce).. W tej samej chwili przez bramę wszedł człowiek Tengila.Lektura „Bracia Lwie Serce" A. Lindgren, test.. Jak brzmi nazwisko braci, Jonatana i Karola?. Lektura „Bracia Lwie Serce" A. Lindgren, test.. Polecam dla tych, którzy pracują z programem "Słowa z uśmiechem".Kto napisał "Braci Lwie Serce"?. Test zawiera 19 pytań.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Bracia Lwie Serce weszli do ciemnej otchłani i zaczęli przedzierać się podziemnymi korytarzami w stronę jaskini więziennej, w której przebywał Orwar.. Wraz z synami mieszkała domu przy ulicy Wiciokrzewu, w pokoju z kuchnią.Czytanie ze zrozumieniem lektury bracia lwie serce testy.. - Astrid Lingren w lekturze porusza też temat śmierci, po której ludzie udają się do krainy Nangijala a następnie Nangilimy.. Test z lektury "Bracia Lwie Serce" Zaznacz prawidłowe odpowiedzi!. Pewnego dnia jego brat Jonatan, opowiada chłopcu o Nangijali, do której dostanie się po śmierci.. Lwie Serce to przydomek (lwie serce - wielkie męstwo, odwaga) ..

Wyślij zgłoszenie ...jak znasz lekture bracia lwie serce.

zuziawasik1 4 lata temu.. Czy będziesz pamiętał historię braterskiej więzi, która pokonała granicę śmierci?. Sprawdź swoją znajomość treści lektury.. Karol.Test z lektury Bracia Lwie Serce Astrid Lindgren Zawiera 10 pytań.. Test z lektury „Bracia lwie Serce" A. Lindgren.. W Polsce książka ta jest obowiązkową lekturą w klasie 4 i 5 szkoły podstawowej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Chronologia wydarzeń - Układamy we właściwej kolejności // odp.Geneza utworu i gatunek.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Autorką książki jest Astrid Lindgren.. Skomentuj.. Bracia Lwie Serce (1977) Lektor PL 720p - CDACharakterystyka bohaterów „Braci Lwie Serce" ostatnidzwonek.pl, Rodzina Lwów Axel Lew - tata chłopców, opuścił rodzinę, gdy Karol miał zaledwie dwa lata i wyruszył, by pływać po morzach.. Sigfrida Lew - mama braci Lwie Serce, była krawcową..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt