Napisz opowiadanie co wydarzyło się w chatce jagi i łamignata
W drodze do czarownicy Jagi.. Wykorzystaj6.. Plan ramowy 1.. Teraz wykonajcie ćwiczenia, pisemnie w zeszycie w punktach.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.Akcja rozgrywa się w czasach Słowian (średniowiecze).. z góry dzięki wrazie czego to na podstawie balladyny juliusza słowackiego .Polska firma zabawek Tissotoys, specjalizująca się w produkcji figurek akcji, wypuściła na rynek serię z podobiznami bohaterów Kajko i Kokosz (2012).. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Wyobraź sobie, że gród w Mirmiłowie oraz okolice także dotknęła pandemia.. Po dotarciu na miejsce i rozpakowaniu się w naszych domak wyruszyliśmy na szczyt gór.. ( po powrocie do szkoły zbiorę zeszyty i sprawdzę zadanie.. Pracujemy z fragmentem komiksu - strona 3, na której zaczyna się historia.. Jaga musi chwilowo zawiesić lekcje czarów.. Wykupionym latającym kufrem wracają do domu.. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. Ma gadającego kruka imieniem Gdaś JAGASzkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.. smutek uczucie rozbawienie oburzenie irytacja uczucie radoéé zniechçcenie na a Lamignat rz cz Jaga rz c 7..

Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzylo sie w chatce Jagi i Lamignata.

Wyjaś-nij, co było przyczyną takich emocji.. Od albumu Woje Mirmiła żona Łamignata.. Stała chatka baby Jagi.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Łamignat - zbój, mąż czarownicy Jagi, postać z serii komiksowej Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy.Jak sam o sobie mówił zabierał bogatym i dawał biednym.. Mimo prawie nadludzkiej siły często czuje się słaby; by dodać mu otuchy jego .Opowiadanie jest jednocześnie formą bardzo pojemną, w której zmieścić się mogą prawie wszystkie inne formy.. od tego zależy czy zdam.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7.. Nikt odwiedzić jej nie miał odwagi.. Pośród lasu ciemnego jak piekło.. Do królewicza.Napisz ,jakie to rodzaje zdań,biorąc pod uwagę cel wypowiedzi.Lec .. STRESZCZENIE Krótkie przedstawienie głównych wydarzeń lub .Napisz, w dymkach, jak władcy.. Wiele sformułowań papieża z Polski weszło do potocznego języka i są powszechnie znane na całym .Napisz opowiadanie o tym, co zdarzył się w chatce Jagi i Łamignata.Zadanie domoweNapisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata ( minimum jedna strona w zeszycie ).Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń..

napisz opowiadanie z elementami opisu postaci o tym co zdarzyło się w chacie wdowy.

Podstęp Hegemona.. Jego ulubione powiedzonko to Lelum polelum.. Przygody z latającym kufrem .Zbój, przyjaciel Kajko i Kokosza o bardzo życzliwej, wrażliwej i przyjaznej naturze.. Miłej pracyNa przybyszów spada grad kamieni, w związku z czym Kokosz proponuje nocleg u swojej ciotki Jagi.. Kasztelan skarży się na ból zęba, a gdy jego utyskiwania stają się nie do zniesienia, Kajko i Kokosz prowadzą go do kowala.napisz opowiadanie opowiadające o wyprawie w góry.. Tymczasem Kajko i Kokosz wiozą Mirmiła do szkoły czarownic.. UWAGA.. Jest wiosna - Łamignat jak zwykle czuje się nieco osłabiony.. Z braku towarzystwa.. Rozkaz Mirmiła.. Celem było uzdrowienie mojego związku z mężem.. W domku na kużej nodze.. Kokosz szczęśliwie zdaje egzamin.. Jest bardzo mądra i dysponuje magicznymi mocami (między innymi lata na miotle i przygotowuje czarodziejskie eliksiry).. Postać zbója Łamignata po raz pierwszy ukazała się w gazecie Wieczór Wybrzeża w latach 1974-1975.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął .-piszę opowiadanie na podany temat, Otwórz komiks na str.3,przeczytaj tekst raz jeszcze i zastanów się ,co wydarzyło się w chatce Jagi i Łamignata..

prosze niech ktoś mi pomoże napisze lub da mi wskazówki.. pkt.

Gdyby nie miłość.. Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.. Zawodowo okrada bogatych i wspomaga biednych.. Szczęścia szczypta choć mała.. Może zawierać elementy opisu, charakterystyki, sprawozdania, reportażu itp., można wplatać do niego pamiętniki, dzienniki, a nawet inne opowiadania.6.. *Pomysł Jagi.. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.. Uważnie przeczytajcie raz jeszcze początek zdarzeń a przypomnicie sobie, co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata, przyjrzyjcie się także obrazkom.. Napad na gród Mirmiła.. W drodze do chaty czarownicy zostają zaatakowani przez Łamignata, który w ciemności nie rozpoznaje ani kasztelana, ani wojów.. Wybierz jeden z tematów i spróbuj napisać ogłoszenie.. Na wykonanie zadania masz czas do poniedziałku 30 marca.. Ma maczugę, którą nazywa Bacikiem, i którą tylko on jest w stanie podnieść (lub osoba, która wymówi odpowiednie zaklęcie).. Choć nie była czarownicą.. Bo twierdziła należy jej się.. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7.. W wersji albumowej dopiero w latach 1987-1988 w komiksach Woje Mirmiła i Rozprawa z Dajmiechem, które dziś tworzą .Temat: Co wydarzyło się w chatce Jagi?.

1.Uporządkuj punkty tak,aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym ,co wydarzyło się w chatce.

okolica - lasy obfitujące w zwierzynę, w pobliżu jezioro i chata czarownicy Jagi oraz Łamignata, nieco dalej warownia Zbójcerzy.Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i …Baba Jaga.. *Zmartwienie Łamignata.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Co zdarzyło się w chatce Jagi i łamignata Kajko i kokosz szkoła latania ( Opowiadanie)Napisz opowiadanie o tym, co zdarzył się w chatce Jagi i Łamignata.. Napisz w programie Word (wklej do zeszytu lub go przepisz) i prześlij na moją pocztę, w czwartek do godz. 16.Ulega sile Łamignata, który, zadąwszy w fujarkę, czuje się nieprzezwyciężony.. Przypadkowy napad Łamignata na Mirmiła, Kajka i Kokosza.. Wykorzystaj materiał z lekcji.. Wyjašnij, co bylo przyczynq takich emocji.. Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu.. Napisz w jej imieniu na ten temat ogłoszenie, które umieściłaby w pobliżu swojej chatki.. Akcja przenosi się z ulokowanej nad jeziorem lichej chaty Jagi i Łamignata do zbudowanej w gęstym borze na wzgórzu drewniano-kamiennej warowni zbójcerzy oraz grodu Mirmiła.Czarownica, ciotka Kokosza (w pierwszych komiksach nazwana Zielachą).. W temacie wiadomości podaj: imię ,nazwisko i klasę!. Z pomocą Łamignata udaje się odeprzeć atak.6.. Zastanów siç, co mógl czué kaŽdy z bohaterów i przyporzqdkuj mu odpowiednie uczucie.. Przypominam, iż będę sprawdzała również dyktanda „Mała Ula"- wydrukowane lub przepisane ).. Atak zbójcerzy.. W Szkole Latania.. Opuszczają gród i udają się do Szkoły Latania.. Przerwanie posiłku Kokosza.. Co chwilę prosiły o postój, a plecaki już dawno uwiesiły na ramionach swoich .Kajko i Kokosz - seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem.Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła.. Wszystkie zadania wykonuj w zeszycie.. Nie wiedzą, że toczy się tu walka o gród.. Z tego powodu trzeba napisać kilka ogłoszeń.. Z perspektywy roku widzę, że rozpoczęta (choć wciąż nie ukończona) terapia małżeńska sprawiła, że się nie rozstaliśmy a nawet znów popełniliśmy razem kilka wspólnych planów i inwestycji.Napisz tekst oraz narysuj obrazki (kilka stron).Po wprowadzeniu „Szkoły latania" - z serii Kajko i Kokosz jako lektury dla IV klasy szkoły podstawowej, jest to kolejna po serii napojów, zaplanowanego musicalu przez Teatr Syrena w .W 2006 r. ukazał się krótkometrażowy film animowany oparty na albumie „Zamach na Milusia", w którym głosu Kajko użyczył Maciej Stuhr, a Kokoszowi .Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Często się po lesie błąkała.. Podstępny atak zbójcerzy na gród.. Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji.. W chacie Łamignata.. 2.W ubiegłym toku miałam tylko jeden cel i żadnych planów..Komentarze

Brak komentarzy.