Sprawdzian znajomości lektury zemsta
Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. NigdyProblematyka.. Opowiadania 7 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Maks. Fredro.Sprawdzian ze znajomości lektury składający się z pytań otwartych (wśród nich zadania związane z cytatami).. Bywa z węża dryjakiew, złe często dobremu okazyją daje.. .Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Bieg przez epoki - szybki sprawdzian wiedzy ogólnej.Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Witaj na stronie Quizz.pl.. Udostępnij.. Jan Brzechwa.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test „Zemsta" .Wolne Lektury są za darmo i bez reklam, bo utrzymują się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. #zemsta #fredro #gimnazjum .. Motto komedii brzmi: „Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Zemsta.. Czepiersińska.. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?. Jak przystało na komedię wszystko dobrze się kończy, a tytułowa zemsta prowadzi do pogodzenia dwóch od .Kartkówka ze znajomości treści lektury Stefan Żeromski „SYZYFOWE PRACE" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury..

"Zemsta" - test znajomości lektury.

a) 3 b) 1 c) 10 d) 11Sprawdzian znajomości treści lektury „ZEMSTA" A. FREDRY .. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. Na stałe wspiera nas 339 czytelników i czytelniczek.. U góry znajdziesz quiz "Zemsta".. Jak nazywała się Podstolina ?. Przeszkadzała mu niestety wrodzona nieśmiałość.. Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało.. Czyją własnością jest Artemiza?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Kto napisał Zemstę ?. Sprawdzian.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. Czypierniska.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Wezwał więc na pomoc Papkina, którego uczynił swoim swatem i pośrednikiem między nim a skłóconym sąsiadem.Kartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki „BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Zawiera 32 pytań.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Č. ĉ. Zemsta.doc (31k) [email protected], 30 maj 2011, 09:29. v.1.Zemsta Test ze znajomości lektury pt. '' Zemsta'' A. Fredry..

Szkoła latania" - test znajomości lektury ...

Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Test: Zemsta Aleksander Fredro dosyć łatwy test sprawdzający widomości z przeczytanej lektury.. Oto przykładowy zestaw pytań dotyczący "Zemsty".Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę <br> *Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Dorota 4 lata temu.. NigdyUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Katalog Izabela Wrzosek Język polski, Sprawdziany i testy Test ze znajomości lektury "Zemsta" A. Fredry (wersja A i B)"Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury..

Szkoła latania" - test znajomości lektury.

Zapraszam do rozwiązywania testu.. Henryk Sienkiewicz.. Test: Zemsta Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Nauczyciele poloniści, w mojej szkole, chętnie sięgają do przygotowanych przeze mnie sprawdzianów dotyczących znajomości lektur.. "Zemsta" - test znajomości lektury.. Literatura "Siłaczka" - test znajomości lektury Literatura .Czy znasz tę lekturę?. Skomentuj.. 2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. Juliusz Słowacki.. Ile dni trwa akcja Zemsty?. Czy szczegóły słynnej przewrotnej komedii wciąż są żywe w Twojej pamięci?. Bywa z węża dryjakiew, złe często dobremu okazyją daje".. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. 9031 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Gatunek: komedia.. Społeczność .. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) 30 jakich kolwiek pytań do zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćSprawdzian ze znajomości lektury "Zemsta"..

...Zemsta pytania do lektury.

Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. #zemsta #fredro #komedia #lektury #lekturyszkolne.. Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Czapirsińska.Komizm postaci w „Zemście" polega na: a) ukazaniu bohaterów z różnych warstw społecznych b) nadaniu bohaterom dziwacznych imion c) skontrastowaniu bohaterów d) upodobnieniu postaci do rzeczywistych typów charakterologicznych RozwiązanieSPRAWDZIAN WIADOMOŚCI PO OMÓWIENIU ZEMSTY imię i nazwisko klasa data 1.. Literatura Test z lektury "Zemsta" - poziom trudny.. Mimo że obaj główni bohaterowie komedii mają same wady, a ich postępowanie oceniamy dość surowo, utwór budzi śmiech.. Gatunek: komedia.Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Można je oczywiście wykorzystać także podczas konkursów literackich czy spotkań z uczniami.. Literatura Test z lektury "Zemsta" - poziom trudny.. Adam Mickiewicz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt