Antygona sprawdzian z treści lektury
"Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Źródłem treści dramatu jest mit o Labdakidach, związany z historią Teb miasta położonego w Grecji, niedaleko Aten.Antygona - sprawdzian: Antygona - sprawdzian z treści: Bajki Krasickiego: Balladyna - sprawdzian po omówieniu lektury: Balladyna - sprawdzian z treści: Balladyna - wykreślanka: Biblia - kartkówka: Biblia - sprawdzian: Biblia, Odyseja, Legendy arturiańskie - rozprawka: Chłopcy z Placu Broni - gra strategiczna *Nowość: Chłopcy z Placu .Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Jak Jokasta zareagowała na prawdę o Edypie?. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Antygona - test ze znajomości lektury; Antygona - test ze znajomości lektury, test z lektury Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Na podstawie lektury „Chłopcy z Placu Broni" napisz czy warto być uczciwym..

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.

Społeczność .. Po tej konfrontacji władcy z buntowniczką pojawia się syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.a) zapowiedział nieszczęście b) przyznał mu rację c) żadna z odpowiedzi l- ba punktów ocena data sprawdzenia Antygona ( sprawdzian z treści)Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Ares był bogiem wojny.Sprawdzian ten jest zbiorem kilku prostych pytań dotyczących bohaterów oraz problematyki tragedii Sofoklesa.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Antygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego.. Więc koniec końcem, gdy dalej tak nie szło, Jeden rzekł słowo, które wszystkim oczy Zaryło w ziemię; bośmy nie wiedzieli, Co na to odrzec, a strach nas zdjął wielki, Co z tego będzie.. Inspiracją do napisania dramatu jest mit tebański, opisujący nieszczęśliwe dzieje rodu Labdakidów.Wybierz test z rozdziału Antygona lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa III Gimnazjum..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Pytanie 1 /10.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Zawiera 15 pytań.Z tym, co obmyślił tę rzecz i wykonał.. Wyślij zgłoszenie.. (przekłuł sobie oczy) 3. stich 3 lata temu.. (Ojciec i córka) 2.. Los kazał zażyć tej przyjemnej .. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Staje w obronie Antygony, ojcu zarzuca tyranię.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Utwory dramatyczne są często przez uczniów uwazane za trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzić taki test przed rozpoczęciem omawiania.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Opowiedz, korzystając z wiadomości o bohaterach książki.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Kreon Eurydyka Antygona Ismena Polinejkes Eteokles Dionizos Hajmon Hades Terezjasz Niobe Persefona Jokasta Edyp.. 1 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Rzekł więc na ten sposób, Że tobie wszystko to donieść należy.. Została napisana i wystawiona w 443 r. p.n.e. w Atenach.. Kim była Merope?Streszczenie szczegółowe Prologos..

Wchodzi chór.Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.

Antygona z pełną świadomością dokonała .Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. Opis Placu Broni - Chłopcu z Placu Broni"Antygona" należy do początkowych utworów Sofoklesa.. w nocy przed sprawdzianem z tego xdd Coś tam jeszcze pamietam xd.Test: Antygona - test ze znajomości lektury Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. test > Antygona.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Jak Edyp zareagował na śmierc Jokasty?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test ze znajomości lektury „ANTYGONA" 1.. Opowiadania 12 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. W tragedii podniosły, poważny, uroczysty styl i ton, w jakim należy stawiać pytania o problemy sprawiedliwości wobec żywych i umarłych.. Jej powstanie datuje się na V w.p.n.e., wystawiono ją w Atenach po raz pierwszy około 441 r.p.n.e..

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Lektury Antygona / Antygona.

Skomentuj.. #antygona #sofokles #lektura #szkolnaDozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Test ze znajomosci lektury Soflokesa "Antygona" test, qiuz1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Antygona - Lektury - Język polski dla Klasa III Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Ismena gotowa jest wziąć na siebie część winy, ale Antygona z pogardą odrzuca jej pomoc.. Udostępnij.. Przerwij test.. O nas | Reklama | Kontakt Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz .. "Antygona", a "Odprawa posłów greckich" - tematyka, problematyka i budowa dramatów.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. prawem państwowym; " Odprawa posłów greckich " zajmuje się również prawem jednostki i konfliktem z prawem państwowym, lecz na nieco innym podłożu: tu chodzi o prywatę, przekupstwoJakie mogą być pytania na sprawdzianie z lektury "Przygody Tomka Sawyera" 2011-05-23 13:17:59; .. Określ stopień pokrewieństwa między Edypem i Antygoną.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"!. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Stosując się do jednego z tych praw, Antygona musi naruszyć drugie.Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Super .ZASADA DECORUM- obowiązująca w tragedii antycznej zasada jedności treści, formy, jednorodności stylistycznej, zgodności gatunku ze stylem i językiem bohatera.. 2536 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt