Streszczenie z lektury w 80 dni dookoła świata
nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. 2 października 1972 r. o 8:45 Fogg i Passepartout ruszyli z Londynu do Paryża.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie .W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 17.. Co zatrutego zjadła Królewna Śnieżka?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 2.. 5.Przybycie do Suezu.. .Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.W 80 dni dookoła świata.. 6.Detektyw Fix dowiaduje się o planach Fogga.. Napisz do nas.. 8.Nieostrożność Passepartout podczas zwiedzaniaW 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 19.. Udostępnij.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .Książka W 80 dni dookoła świata autorstwa Verne Juliusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 7,49 zł ..

Przeczytaj recenzję W 80 dni dookoła świata.

W podróż wyrusza jeszcze tego samego dnia, razem z nowo zatrudnionym francuskim służącym, Obieżyświatem.. Położył się na miejscu jej zmarłego męża na stosie ofiarnym i wyniósł ją z płomieni.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który podejrzewa Fogga o dokonanie kradzieży w Banku Angielskim.. Następnie do Turynu i Brindisi na południu Włoch, gdzie wsiedli na parostatek o nazwie "Mongolia" płynący do Indii przez Kanał Sueski.Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum.. punktualnym i zdyscyplinowanym z łatwością można odbyć taką podróż dookoła świata w 80 dni.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 12..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Z Kalkuty do Hongkongu (Chiny) parostatkiem - 13 dni.. W ślad za nimi udaje się agent policji Fix, przekonany, że pan Fogg jest uciekającym przestępcą… KRÓTKIE STRESZCZENIE :Streszczenie „W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Po obiedzie czytał „Morning Chronice", a następnie zjawiali się jego partnerzy w grze .Streszczenie krótkie.. Test z odpowiedziami !. W naszym kraju w latach 1952-2001 ukazało się prawie trzydzieści wydań tej powieści (a ukazywała się ona po polsku już dużo wcześniej, bo pierwszy przekład pojawił się rok po premierze oryginału).Czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" Akcja jednej z najbardziej znanych powieści Juliusza Verne, „W 80 dni dookoła świata" rozpoczyna się w środę 2 października1872 roku..

Ilu było krasnoludków?Quiz W 80 dni dookoła świata.

Autor - Juliusz Verne Tytuł - "W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIE Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe Poleca: 87 / 100 % użytkowników, .. Fileas Fogg zgodnie ze swoim zwyczajem przyszedł do siedziby klubu „Reforma" i po śniadaniu zabrał się za lekturę prasy („Times", „Standard").. pytanie 1 z 10.. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataMapa podróży Phileasa Fogga z powieści "W 80 dni dookoła świata".. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Geneza, czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" należy do najpopularniejszych dzieł Juliusza Verne - a przynajmniej w krajach anglojęzycznych i w Polsce..

Ile funtów zostało skradzione z banku w lekturze "W 80 dni dookoła świata"?

KawaiiNightmare 4 lata temu.. W tej sytuacji stanął zakład - jeśli Fogg objedzie świat w 80 dni otrzyma cztery tysiące funtów, jeśli natomiast zamiar ten się nie powiedzie - zapłaci dwadzieścia .Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Skomentuj.. Podróżnicy mają w czasie wyprawy wiele przygód.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne - streszczenie Zapraszam do subskrypcji kanału!. Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.Szczegółowe streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata".. 4.Podejrzenie o Fogga o obrabowanie banku.. W 80 dni dookoła świata - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #fantastyka, #w 80 dni dookoła świata, #test z lektury 9294 x, 2016-01-06 21:11:39W 80 dni dookoła świata - test ze znajomości lektury .. Fileas Fogg założył się, że objedzie świat w 80 dni o: a) 500 000 funtów b) 20 000 funtów c) .. c) W nocy ukradł strażakom klucz do jej celi.Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.. 25 tysięcy; 55 tysięcy; 65 tysięcy; Sprawdź się w poniższych tematach: Bajki cz. I.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 13.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Tytuł - " W 80 dni dookoła świata „ Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi : Jan Passepartout ( Obieżyświat ), detektyw Fix, pani Auda.. :) -- - Muzyka w tle: Fretless Kevin MacLeod (incompetech.com) na lic.Wyliczenia podróży dookoła świata według „Morning Chronicle": „Z Londynu do Suezu przez Mont Cenis i Brindisi koleją i parostatkiem - 7 dni.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata".. 7.Podróż do Bombaju parowcem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt