Jak napisać charakterystykę porównawcza achillesa i hektora
W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Pierwszą zasadniczą różnicą pomiędzy Hektorem a Achillesem jest to, że ten pierwszy był zwykłym człowiekiem.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. 2012-02-27 20:33:56; Czy to dobra charakterystyka porównawcza?. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. Napisz opowiadanie na temat „Moja.W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Oboje jednak, Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. Zadanie jest zamknięte.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Doskonale zbudowani, silni, wytrzymali, szybcy, zręczni, czujni, zaprawieni w bojach.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Jednakże jeden, jak i drugi uchodzili za rycerzy wielkiej chwały.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora..

Charakterystyka porównawcza Uwaga!

Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Rozwiń więcej.. Błąd!. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. Hektor to syn króla Pryjama, a Achilles jest synem Zeusa, półbogiem.. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.. Achilles i Hektor to bohaterowie \"Iliady\" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Achilles i Hektor to bohaterowie \"Iliady\" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Odpowiedzi.. Achilles był synem Peleusa i Tetydy.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie".. Achilles zaś to pół bóg o darze niepokonanej siły.. Hektor ubierał do walki ciężka, spizowa zbroje, zdobyta w walce z Patroklem, oraz bojowy hełm ozdobiony długa .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza..

2012-10-12 15:43:20; Charakterystyka porównawcza?

Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. 2010-09-24 17:52:09; Co to jest charakterystyka porównawcza?. Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Uwaga!. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Choć Hektor i Achilles różnią się od siebie jak ogień i woda, jednak każdy z nich jest wspaniałym wojownikiem.Jak scharakteryzować Odyseusza, porównując go do Achillesa i Hektora?. Porównani zostali do drapieżnych ptaków, Achaj do sokoła, a Trojanin do orła.. Obaj s wojownikami: Hektor jest obrońcą Troi, a Achilles należy do wojsk Achajskich.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Heros walczył po stronie Greków.. nimfie.Podobne wnioski można wysnuć z analizy porównawczej bohaterów "Iliady" (wypracowanie: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora, bohaterów „Iliady" Homera)..

2011-03-28 15:57:35Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.

Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.Achilles i Hektor- charakterystyka porównawcza 1 marca 2020 0 Przez admin „Iliada" obfituje w wielu wspaniałych bohaterów o złożonych osobowościach.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Poszukaj w dostępnych źródłach dodatkowych informacji na temat Odyseusza.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. „Iliada".. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Charakterystyka porównawcza.. Jednak syn Peleusa odziedziczył urodę raczej po pięknej matce ?. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Zarówno Achilles jak i Hektor byli wspaniałymi wojownikami.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Przeplata się w nich miłość, nienawiść, tchórzostwo, męstwo, skromność, pycha i inne, jakże rozbieżne, cechy.. Scharakteryzuj bohatera,,Odysei".Porównaj go z Achillesem i Hektorem.Jakie wspólne cechy mają wszyscy trzej bohaterowie?Co różni Odysa od innych homeryckich postaci?. Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.Hektor i Achilles to bohaterowie fragmentu poematu Homera pt. "Iliada".. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Zarówno Achilles, jak i Hektor to młodzi, wysportowani .Homer w ?Iliadzie?.Komentarze

Brak komentarzy.