Scharakteryzuj i porównaj postacie zosi i telimeny
Mianowicie delikatna, naturalna i zarazem bardzo młoda Zosia, wraz z Telimeną - przebiegłą, dojrzałą życiowo i wyrachowaną kobietą.. Pracę należy napisać ręcznie i oddać do końca listopada 2013 roku.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Telimena wydaje mi się być znacznie ciekawszą postacią od Zosi.. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.. Podczas analizy odwołaj się także do filmowych kreacji wymienionych bohaterek.. 84% Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Horeszko; 85% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny "Ogrodniczka dziewczynką zdawała się małą, a pani ta niewiastą już w latach dojrzałą".. Polecane teksty: 84% Meksykańska poetka pytała: "We wspólnym występku któż winy ma więcej, on co za grzech płaci czy ona co grzeszy dla pieniędzy".Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.. Klucz odpowiedzi: ROZWINIĘCIE TEMATU - zadanie maturalne.. Zadanie maturalne, które ma posłużyć maturzystom do przygotowania się do pisemnej części matury z polskiego, na której wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania maturalnego (najlepiej: rozprawki, eseju) opartego na analizie .Zosia i Telimena ukazane są w powieści na zasadzie kontrastu.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny..

Oprócz: Scharakteryzuj i porownaj postac zosi i telimeny.

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Przydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Jest zakochana w wielkim świecie, widziała dużo, jest osobistością absorbującą uwagę.. Jest to czternastoletnia, dobrze wychowana dziewczyna, która uwielbia przebywać na łonie natury.Zadanie maturalne: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Mimo, iż Zosia jest wychowanką Telimeny i powinna przejmować zachowania i zainteresowania ciotki, jest ona jej zupełną przeciwnością.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Nie jest tak niewinna, jak jej podopieczna, ale przy tym, nie jest osobą złą.. Autor przedstawil historię z lat 1811/1812 w XII księgach wierszem.Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Pan Tadeusz to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Na podstawie całego utowru widzimy jeszcze więcej różnic.. można uzyskać maksymalnie 25 punktów Przedstawienie postaciPrzydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny..

Podobne zadania.Obie postacie zostały ze sobą zestawione, by ukazać kontrast.

W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.. 82% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.Zosia i Telimena to dwie główne kobiece postacie z epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz".. Bohaterka uwielbiała mężczyzn.Klucz odpowiedzi do zadania maturalnego: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Telimena zauważa, że Zosia wywarła na młodzieńcu duże wrażenie.. O to dokładnie dwa temty skomentuj zgłoś nadużycieJ zyk polski - poziom podstawowy Klucz punktowania odpowiedzi 3 Cz !". Dzięki ukazaniu delikatności i dobroci Zosi autor uzyskał podkreślenie negatywnych cech Telimeny.Telimena stroi Zosię i postanawia przedstawić ją towarzystwu.. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Tadeusz ucieka do świątyni dumania.. Autor przedstawil historię z… Czytaj dalej →Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Zosia- naturalna, miła, młoda.. Telimena-dojrzała, przebiegła i wyrachowana.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Telimena uwielbia Petersburg, zachwycona jest jego pięknem i najchętniej zostałaby w tym mieście..

Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.

Co ciekawego wypisywali na ten temat maturzyści?. Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.. Przeczytaj.. Proszę tylko o początek wypracowania.. I - rozumienie pisanego tekstu Zadanie sprawdzaj #ce rozumienie tekstu Macieja Nowakowskiego Hipnoza - pomost do pod !wiadomo !ci.Jeden z tematów na egzaminie maturalnym z j. polskiego brzmiał: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.Jeden z tematów na egzaminie maturalnym z j. polskiego brzmiał: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. 3) Od przedstawienia postaci Przed nami dwie bohaterki Mickiewiczowskiego poematu, spokrewnione ze sobą, Zosia i Telimena.Zosia i Telimena to dwie główne kreacje kobiece w epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz".. Zosia to córka Ewy Horeszki, jedynej miłości Jacka Soplicy.. Zosia i Telimena to dwa przeciwieństwa.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Zadanie maturalne, które ma posłużyć maturzystom do przygotowania się do pisemnej części matury z polskiego, na której wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania maturalnego (najlepiej: rozprawki, eseju) opartego na analizie .Przydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny..

Stara się wybierać rozsądnie i dobrze opiekuje się Zosią, którą niewątpliwie kocha.Scharakteryzuj i porownaj postac zosi i telimeny.

Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Zosia jest jak wschód słońca, zapowiadający dopiero śliczny dzień, Telimena przypomina wczesne pogodne popołudnie, cieszące zapachem owoców i kwiatów.. Jest wiele różnic między nimi.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. W utworze tym poznajemy.Zadanie maturalne: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. „Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Spotyka tam Telimenę, która siada przez nieuwagę na mrowisku.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Na podstawie tych cech autor podkreślił delikatność Zosi, a dzięki tym cechom uzyskał negatywne cechy drugiej bohaterki-Telimeny.Obie postacie zostały ze sobą zestawione w celu ukazania kontrastu.. Telimena swoje znajomości rozpatruje pod względem zysków, które mogłyby jej przynieść.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Tadeusz wita się z dziewczyną i rozpoznaje w niej tajemniczą postać z ogrodu.. Jak widać, to dwie postaci zbudowane na zasadzie kontrastów, tak aby cechy jednej uwypuklały cechy drugiej.86% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Nie widać między nimi praktycznie żadnych podobieństw, prócz tego, że obie są energicznymi i pięknymi kobietami.. Powinna obejmować minimum 250 słów..Komentarze

Brak komentarzy.