Napisz rozprawke kto mial racje kreon czy antygona
pozwole sobie przytoczyc kilka argumentow i kontargumentow aby rozczygnać ten problem.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił gdyż był on zdrajcą.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Wszyscy znamy i z lubością powtarzamy slogan: prawa boskie stoją nad ludzkimi.. Być może wiele osób się ze mną nie zgodzi, jednak ja uważam, że to Antygona miała racje w konflikcie opisanym w dramacie Sofoklesa, i w mojej pracy mam zamiar to udowodnić.blocked.. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. Kliknij i odpowiedz.Wyrok na Antygonę i jej śmierć pociągnęły za sobą dwa samobójstwa bliskich Kreona - Ajmon kochał Antygonę i przebił się sztyletem u jej stóp, a Eurydyka nie mogła żyć po stracie syna.. Wszyscy mieli z radością sobie pomagać, uzupełniać się i zgadzać się ze sobą.Na początku tak mogło być, ale niestety .W tym sporze Antygona reprezentuje prawo boskie, a Kreon ludzkie.. Trudno mi w tej chwili jednoznacznie sprecyzować pogląd wobec tego problemu.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Ta decyzja obróciła się przeciwko niemu, ponieważ Tebańczycy stali po stronie dziewczyny.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Kreon zapowiedział, że osobę, która pogrzebie ciało Polinika, będzie czekać kara śmierci..

kto miał racje kreon czy antygona?

Sofokles „Antygona" - Przemówienie Antygony do Kreona - napisz przemówienie ;Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz rozprawkę kto miał racje Antygona czy Kreon proszę na cała kartkęNapisz rozprawkę na temat: Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz króla Kreona.Kto ma rację?. Konflikt w Tebach - kto miał rację: Antygona czy Kreon?. zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum] rozprawka +1 głos.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon prosze napiszczie dam naj 0 ocen | na tak 0%.. Antygona sprzeciwiła się temu zakazowi i pogrzebała zwłoki brata, przez co - zgodnie z zapowiedzią Kreona - dostała wyrok śmierci.. - rozprawka +4 głosów.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem.. Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.. ,,Antygona" została napisana przez Sofoklesa w czasach, gdy w Grecji panował ustrój despotyczny.Rozprawka- kto według Ciebie miał rację Kreon czy Antygona.. Udowodnij swoje zdanie.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron..

Kto miał racje - Kreon czy Antygona.

Konflikt pomiedzy dwiema postaciami wyniknal gdyż Kreon nie pozwolil na godny i z szacunkiem pochowek brata Antygony, potraktowal go jako zdrajce.W tragedii Sofoklesa „Antygonie" widzimy starcie dwóch charakterów: Kreona, władcy Teb , który wydaje zakaz pogrzebania Polinijkesa, oraz Antygony którałamie zakaz i pochowuje ciało brata.. W poniższej pracy przedstawię swoje argumenty dotyczące sprawy.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje .Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom.. Napisz rozprawkę.. Napisz do adminia;W "Antygonie" Sofoklesa naprzeciw siebie zostają postawione dwie niemalże równorzędne racje.Jedna z nich broni prawa ludzkiego, druga zaś za nadrzędne uważa prawo boskie.. Zacznę od argumentów przemawiających za racją Antygony.Zadanie: muszę napisać mini rozprawkę oto temat komu przyznasz rację kreonowi czy antygonie to z lektury quot antygona quot , chodzi o złamanie zakazu Rozwiązanie: trudno powiedzieć kto miał rację antygona czy kreon, ponieważ każdy z nich postąpiłRacje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka..

Moim zdaniem to on miał racjękto mial racje Antygona czy Kreon?

Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.Myślał o kraju.. Ogłoszenia.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Swoją decyzję Kreon argumentuje tym, że kierował się rozumem.Napisz rozprawkę na temat kto miał racje Kreon czy Antygona?. Jednak to w końcu Antygona postąpiła w zgodzie ze starszym i powszechniejszym prawem boskim.Wróżbita, który przywędrował do Kreona obwieścił mu, iż źle on postąpił skazując Antygonę na śmierć.. od Tomuuss16 21.04.2009 Zaloguj się by dodać komentarz Odpowiedź.. W swojej pracy zastanowić mam się nad tym kto miał racje: Antygona czy Kreon.. Antygona, czy Kreon?. Napisana przez: .Kto ma rację - Kreon czy Antygona?. Z góry dzięki.Znasz odpowiedź na pytanie: rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszcie prosze?. Obserwuj nas w social mediach : ) 12/11/2016.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.„Antygona" Sofoklesa stawia nas przed trudnym rozstrzygnięciem pytania „Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi..

Kto w tej sprawie ma racje?

Zarówno Kreon jak i Antygona nie zamierza ustąpić drugiej stronie.Zadanie: napisz rozprawke na temat quot antygona cz kreon która Rozwiązanie:antygona, ponieważ nie poddawała się, była odważna, postępowała moralnie zrobiła pochówek bratu mimo zakazu kreona , była religijna, potrafiła przekonać do siebie ludziKto miał racje: Kreon czy Antygona?. Pora jednoznacznie wypunktować racje każdej ze stron i błędy, które popełniły.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon.. To prawda, nie ma w tym stwierdzeniu fałszu.. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa,.Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, PolinejNapisz przemówienie na dowolny temat i zastosuj w nim środki retoryczne.. Zostań naszym fanem.. 2,824 wizyt.. Kto ma rację - Kreon czy Antygona?. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. - Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.. Podobno świat w zamierzeniu miał być idealny.. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. 0 .Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramPo rozważeniu wymienionych argumentów mogę znów stwierdzić, że część racji leży tak po stronie Antygony, jak i Kreona..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt