Testy z lektury mały książe
W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Udostępnij.. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów; przyglądanie się .Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawać Pokłócił się z lotnikiem.. wcale nie chciał wracać.. Kochają go miliony.. Inne tryby testu.. Dzięki komu Książę mógł wrócić na swoją planetę?. tekst książki; Antoine de Saint-Exupery; Książkowe ciekawostki .W śród lektor, które według mnie powinniście przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty jest „Mały Książę".. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Planecie zagrażały: dęby; bambusy; baobaby; żadna roślina nie stanowiła zagrożenia.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyTest dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. nie spodobało mu się na żadnej z planet..

... Test z lektury ,,Mały Książę" ...3.

zapolował z nim na kury.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Skomentuj.. Podobne pytania.. Bo bał się żmii.. Jest to narrator pierwszoosobowy.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.. Silnego podmuchu wiatru.. Książka „Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.test szczegółowy z małego księcia.. Wypełnij darmowy quiz, test wiedzy, IQ, sprawdzian i sprawdź wynik teraz!. b) większej od Ziemi.. Czuł się odpowiedzialny za różę.. b .Test dla tematu: Mały Książę (A. de Saint Exupéry).. Rozwiąż test.. .Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?.

Test ze znajomości lektury pt. "Mały Książę".

263 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Statkowi kosmicznemu.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Rozwiąż test!Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. W tym odcinku przybliżam wam pojęcie paraboli oraz w.Test: Mały Książe - test Opis testu: Na tym teście możesz sprawdzić wiadomości z lektury dla klasy 7 z ,,Małego Księcia".. Książki w mojej kolekcji; Polskie wydania książki; Szukam "Mały Książę" Braillem; Wydania audio; Plakaty teatralne; Kilka gadżetów; Kilka innych książek.. Moja kolekcja.. Rozwiąż test!Ten test ma zadanie sprawdzić czy dobrze jak dobrze znasz tą lekturę.. Dlaczego Mały Książę opuścił .Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. Pytania są szczegółowe.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteralektury "Mały Książę"?. Lektury.. Kim jest narrator utworu.. Nie popełnisz tutaj błędu ortograficznego ani żadnego przy pisaniu odpowiedzi, ponieważ odpowiedzi są wybierane z podanych.Test Granica - Zofia Nałkowska 1 Test Barok 2 Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3Macie test z lektury ,,Mały książe" ?.

263 Obserwuj ...Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.

Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Mały Książę.. pomożesz ?. Aktualności; O książce.. 0 0 Odpowiedz.. pokłócił się z lotnikiem.. Szukaj.. Co Mały Książę codziennie rano robił na swojej planecie?. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.1.. Sprawdź swoją wiedzę!Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Mały Książe | Brakujące słowo - cytaty z lektury "Mały Książę" - Polski Mały Książe - Test z lektury ,,Ten obcy" Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Rysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?Cytaty z "Małego Księcia" Test z lektury.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała; średniej wielkości; w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. 2010-01-12 .JeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci..

2013-04-11 15:56:28; Test lektury Mały Książę 2015-10-24 16:31:22; Mały Książe!

TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia!. O co poprosił narratora Mały Książę?. Przedstawia zdarzenia, opowiada o tym, co go spotkało sześć lat temu, a wszystko zaczyna się od lądowania na pustyni Saharze i spotkania chłopca - Małego Księcia.Sprawdzian z treści lektury "Mały Książę" Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1. ostrzegł przed myśliwymi.. 0 ocen | na tak 0%.. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka.. Tagi dla tego testu: Książę Mały Podaj swoje imię: Sebastian Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na planetę?. c) o małych rozmiarach.. Lektury 5 lat temu.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Jaki narrator występuje w utworze?. Pytania zawarte w teście.. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Lotnik znalazł się na pustyni z powodu: awarii samolotu; braku paliwa w maszynie; katastrofy.. c) wodę.. Napisz do nas.. Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #mały książe, #sprawdzian 1534 x, 2016-01-19 12:42:05.. Pobierz (docx, 12,3 KB) Podgląd treści.. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi..Komentarze

Brak komentarzy.