Konspekt lekcji zdrowe odżywianie
Prowadząca: Iwona Sądel klasa III Liczba dzieci obecnych: 16 Temat dzienny: Jemy zdrowo i kolorowo!. Główne cele lekcji: Ucze ń: - zna pojęcia zdrowie oraz zdrowy styl życia; - podaje przykłady czynników sprzyjających i zagra żaj ących zdrowiu;pieczywo bogate w witaminy , składniki mineralne i błonnik.. x2 Dzieci podaj ą sobie w kole r ęce i poruszaj ą si ę cwałem bocznym w prawo, a przy powtórzeniu w lewo.. cholesterol.SCENARIUSZ WIEDZY O ZDROWIU I ZDROWYM ODŻYWIANIU.. Temat: Zdrowie i jego wymiary KONSPEKT LEKCJI- I 1.. Z rozsypanki należy ułożyć zdanie dotyczące zdrowego stylu życia.. Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie : SCENARIUSZ (plik pdf) KARTA PRACY UCZNIA (plik .Scenariusz lekcji dla klasy IV-VI szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum Temat: Wybory żywieniowe - produkty zalecane i niezalecane w żywieniu.. Spożywaj codziennie ,co najmniej 2 szklanki chudego mleka.. Temat: „Wiemy, jak zdrowo się odżywiać" Zadania opisane w podstawie programowej: Obszar 1 Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.Scenariusz lekcji wychowawczej realizowanej w ramach programu „Trzymaj Formę" Temat: Dobre jedzenie zawsze w cenie Cele lekcji: - wyjaśnić pojęcie „dobre jedzenie", odżywianie, dieta - znać przykłady z przeszłości i współczesne dotyczące zdrowego żywienia - ocenić, czy uczeń stosuje wartościowe pożywienieZdrowy styl życia - lekcja wychowawcza..

Konspekt lekcji wychowawczej.

„Ruch to zdrowie" - zabawa ruchowa.. Zajęcia można rozpocząć wspólnym przygotowaniem szwedzkiego stołu.. Każdy uczeń otrzymuje karty pracy i rozwiązuje zadania.. ważną zasadą zdrowego odżywiania się jest ponadto picie odpowiedniej ilości wody.. Zajęcia profilaktyczne na temat „Zdrowie czy .Od dawna wiadomo, że dbałość o właściwe, zdrowe odżywianie jest ważna dla prawidłowego wzrastania oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia.. Spożywaj codziennie dużo warzyw i owoców.. Zadanie główne : Rola aktywności ruchowej w życiu młodego człowieka.. Temat: Zdrowie i jego wymiary.. Każde dziecko pokonuje wyznaczoną trasę trzymając łyżkę z jajkiem, po czym przekazuje ją następnej osobie z drużyny.. Prowadzący: Dorota Kozak Skład zespołu: wychowankowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym.Przebieg lekcji: Informacja dla nauczyciela.. Temat edukacji: Uważne słuchanie czytanego przez nauczyciela tekstu P. Beręsewicza ,,Dzieło sztuki''.2.Słuchanie wiersza„Dla każdego coś zdrowego"- S. Karaczewskiego.. Ręce podniesione do góry i na boki.Scenariusz godziny wychowawczej: Zdrowy styl życia - na zmiany nigdy nie jest za pó źno.. Dzisiejszy temat zajęć brzmi: „Zdrowy styl odżywiania.". Data: Klasa: Nauczyciel: Temat: Zdrowy styl życia.. Pobierz (docx, 17,4 KB) Podgląd treści..

plan lekcji w ZS nr 41.

Pozwala uniknąć wielu chorób, które rozwijają się niekiedy przez wiele lat jako skutek spożywania nadmiernej lub zbyt małej ilości określonych składników pokarmowych.. Przedmiot- wychowanie fizyczne 2.. Myj ręce przed jedzeniem.Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie III dotyczący prawidłowego odżywiania Data: 13.11.2012r.. Dzieci ustawione w 4 rzędach.. U podstawy piramidy znajduje się aktywność fizyczna.. Uświadomić, że zdrowie jest kategorią .. 4x uderzenia dło ńmi o kolana i kla śni ęcie Ręce w gór ę lub na boki.. Codzienny ruch korzystnie wpływa na(piosenka "Dbaj o zdrowie" Bożeny Formy) 11.. - wykazuje starania o zdrowie swoje i innych.KONSPEKT LEKCJI- I.. Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl.. Jedz razowce z grubym ziarnem, zdrowe jest pieczywo czarne!Konspekt zajęć świetlicowych Temat zajęć: „Dbamy o nasze zdrowie" - zajęcia świetlicowe.. Jedz dużo warzyw i owoców.. Wspólne odczytanie hasła: „zdrowa żywność.". Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.. CELE SZCZEGÓŁOWE - Dziecko: - wie, czemu służy właściwe odżywianie - wie o konieczności dbania o własne zdrowie poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów higienicznychSCENARIUSZE LEKCJI .. Dz. wie, że każdy człowiek powinien jeść dużo produktów zbożowych, warzyw, owoców, produktów mlecznych i mięsa, a ograniczać słodycze Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!Analiza „Piramidy zdrowego żywienia" - foliogram nr 1..

Cele lekcji 1.

Ludzie przygotowując różne potrawy nauczyli się przetwarzać i wzbogacać żywność w różne składniki „dopasowując" ją do swoich upodobań smakowych.W zdrowym ciele zdrowy duch, poka ż jaki z ciebie zuch.. Mleko można zastąpić.. CEL OGÓLNY: Kształtowanie postawy prozdrowotnej.. Wspomaganie rozwoju emocjonalnego i społecznego uczniów (zajęcia socjotechniczne) / B.Raudner // Wychowawca.. (czyli zdrowy styl życia na co dzień) (20.12.2009).. Bardziej szczegółowoKonspekt ma nam pomóc w rytmicznym przechodzeniu od jednego etapu lekcji do drugiego, zapobiegać chaosowi i stracie czasu - mamy przecież tylko 45 minut!. Zadania szczegółowe w zakresie: Sprawności kondycyjno-koordynacyjnej: Poprawi koordynację, zręczność, siłę, szybkość, celność Kształtowanie szybkiej reakcji na sygnały słuchowe oraz .4.. Wszystkie scenariusze.. jogurtem, kefirem, a także częściowo serem.. Nauczyciela Ucznia 4.I.. Są to więc młode tancerki, uczennice szkół baletowych, niektórych dziedzin sportu, takich jak pływanie, gimnastyka.Uzyskane efekty po realizacji lekcji: znajomość definicji: zdrowie, pokarm, żywność.. Wspólny poczęstunek może być wstępem do rozmowy na temat zdrowego odżywiania.KONSPEKT LEKCJI GODZINY WYCHOWAWCZEJ a..

Dziś będziemy rozmawiać na temat zdrowego odżywiania.

Cel ogólny - Uczeń zna zasady prawidłowego odżywiania się i wyjaśnia wpływ odżywiania na zdrowie i życie człowieka.. Cele: ‐ zapoznanie z definicja zdrowego stylu życia ‐ wspólne stworzenie zasad zdrowego stylu życia ‐ przekonanie dzieci i Mam do aktywnego spędzania wolnego czasuWysłuchanie wiersza S. Karaszewskiego pt. ,,Dla każdego coś zdrowego" oraz omówienie jego treści zwracając szczególną uwagę na produkty zdrowe i niezdrowe.,,Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!. Klasa:VIb; b. Blok tematyczny: Zdrowe odżywianie; c. nabycie umiejętności pewności siebie w zakresie prezentacji jadłospisuScenariusz zajęcia modelowego przeprowadzonego w dniu 15.01.2014 r. przez Monikę Rykowską w grupie dzieci 4, 5- letnich.. Raz przysiady, raz podskoki.. Konspekt powinien zawierać: temat lekcji, cele lekcji, metody nauczania, pomoce naukowe, przebieg lekcji z podaniem czasu przeznaczonego na poszczególne etapy pracy.Lekcja biologii w bibliotece szkolnej.. Nauczyciel rozdaje każdemu uczniowi kopertę, w której znajduje się rozsypanka wyrazowa.. Mięso spożywaj z umiarem, ryba zdrowszym źródłem białka niż mięso.. "Kto pierwszy - ten lepszy" - krzyżówka.Zdrowe odżywianie Nie daj się grypie Rada rodziców (4) różne (6) Statut szkoły (3) PLAN LEKCJI.. umiejętność wskazania przez uczniów zalet prawidłowego odżywiania się, dobre przygotowanie uczniów do podjęcia decyzji w wyborze produktów żywnościowych.. Metody nauczania: wykład, ćwiczenia; Temat: ZDROWY STYL ŻYCIA Cele lekcji: Uczeń: - zna pojęcia zdrowie, zdrowy styl życia - zna czynniki wpływające na zdrowie człowieka - podaje przykłady czynników sprzyjających i zagrażających zdrowiu1 Edukacja zdrowotna (obszar nr 3) Scenariusz lekcji z edukacji zdrowotnej Temat: Witamy wiosnę aktywnie i zdrowo.. Myj owoce i warzywa przed jedzeniem.. Scenariusz zajęć gimnastyki korekcyjnej ,,Cztery pory roku w ogrodzie i na talerzu" - program ekologiczno-zdrowotny .Na zaburzenia odżywiania cierpią najczęściej dziewczęta i młode kobiety, których kariera zawodowa jest związana z koniecznością utrzymywania szczupłej sylwetki i kontroli swojego ciała.. Czas trwania- 45 4.. Konspekt lekcji w kl. VIII szkoły podstawowej / Olga Piś // Poradnik Bibliotekarza.. KONSPEKT LEKCJI TECHNIKI - Serdecznie witamy na naszej I Część ogólna lekcji (tzw - jaki wpływ na nasze zdrowie ma prawidłowe odżywianie czynności Czas w min.. Cele lekcji: Uczeń: wie co to jest zdrowie i podaje przykłady czynników sprzyjających i zagrażających zdrowiu; .. Właściwe odżywianie się.Scenariusz zajęć: „ Zdrowo żyj!". Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!. Cele szczegółowe : Uczeń: - rozumie, że prawidłowe odżywianie jest źródłem zdrowia.. - zna rolę witamin i soli mineralnych w zachowaniu zdrowia.. Jedzenie należy spożywać w spokoju.. Data przeprowadzenia zajęć: 16 luty 2011r.. Klasa- I gimnazjum 3.. Na stole powinny znaleźć się produkty, które młodzież uważa za przysmaki, jak również tzw. zdrowa żywność..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt