Antygona sprawdzian treści
Zapisuj ulubione.. 12.Hajmon umiera przebijając się mieczem.. Przerwij test.. Kreon był nie tylko królem miasta w którym mieszkała Antygona, ale był też bratem jej zmarłego ojca, a syn Kreona Hajmon był narzeczonym Antygony.. Z miłości do brata chce go pogrzebać mimo zakazu Kreona.. W jakim mieście rozgrywa się akcja dramatu?. 11.Antygona gine wiesząjąc się w grocie.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaSprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.. 9.Kreon postanawia ukarać niewiastę poprzez zamknięcie na pustkowiu lochu.. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Sprawdzian z matematyki by .Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia)Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"!. Stosując się do jednego z tych praw, Antygona musi naruszyć drugie.SPRAWDZIANY Z TREŚCI LEKTUR SZKOŁA ŚREDNIA KLASA I Anna Ewelina Kucharewicz Technikum Mechaniczne w Białymstoku Antygona Sofoklesa GRUPA I 1.. Wchodzi chór.Antygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego.. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSynem Kreona był Hajmon 8.Mieszkańcy miasta opowiadają się po stronie Antygony..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Ad.

"Antygona" należy do początkowych utworów Sofoklesa.. Kreon nakazał żywcem zamurować Antygonę w grobowcu, co było równoważne z wyrokiem śmierci.. "Antygona" - krótkie opracowanie.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Dlaczego Kreon wydał zakaz grzebania zwłok Polinika?. Kreon Eurydyka Antygona Ismena Polinejkes Eteokles Dionizos Hajmon Hades Terezjasz Niobe Persefona Jokasta Edyp.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Lektury Antygona / Antygona.. Teatr grecki - to kamień milowy w rozwoju kultury europejskiej.. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Napisał ok. 120 sztuk, w tym 90 tragedii.Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. 13.Wrożba Terezjasza spełniła się.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI „ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011ZASADA DECORUM- obowiązująca w tragedii antycznej zasada jedności treści, formy, jednorodności stylistycznej, zgodności gatunku ze stylem i językiem bohatera.. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę..

2012-10-12 22:17:15 Czy miał może ktoś sprawdzian z treści lektury Krzyżacy, Najlepsza odpowedz nagradzana !

Żył w latach 496-406 p.n.e. test > Antygona.. Granica - test wiedzy ze znajomości lektury Zofii Nałkowskiej.. 2011-01-13 19:26:39„Antygona" Sofoklesa to jedna z obowiązkowych lektur przeznaczonych do omawiania w kl. III gimnazjum (w Programie nauczania Język polski dla klas I .. zakresu leksyki i frazeologii i w ten sposób skorelować treści literackie z językowymi.. Ad 3.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. Oboje należeli do rodu Labdakidów, nad którym wisiało fatum, sprowadzające wiele nieszczęść.. Twórz quizy.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.Pogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. 10.Tyrezjasz był wróżbitą.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. Zdobywaj obserwujących.. Zarejestruj się!. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb..

Źródłem treści dramatu jest mit o Labdakidach, związany z historią Teb miasta położonego w Grecji, niedaleko Aten.Test zawiera 10 pytań.

Polinejkesa Kreon uznał za zdrajcę i zabronił grzebania jego zwłok.. Jej powstanie datuje się na V w.p.n.e., wystawiono ją w Atenach po raz pierwszy około 441 r.p.n.e.. Antygonie bardzo zależy na pochówku brata, ponieważ - zgodnie z wierzeniami Greków - nie pogrzebanie ciała zmarłego uniemożliwiało mu podróż do Hadesu i skazywało go na wieczną .Antygona - Lektury - Jezyk polski dla Klasa III Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego dzialania strony konieczne jest wlaczenie obslugi Javascript.Ismena gotowa jest wziac na siebie czesc winy, aleAntygona Treści związane z dziełem potrzebne do egzaminu Motyw.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Pytanie 1 /10.. 4.„Antygona" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Objaśnij, jakie więzy rodzinne łączyły: a) Antygonę i Kreona, b) Eurydykę i Hajmona?. Rozpocznij quiz .. Autor "Antygony" Sofokles - jeden z trzech największych tragediopisarzy greckich.. Otrzymuj osiągnięcia.. 1 Antygona pogrzebała ciało swojego brata Polinejkesa, który zginął w walce o władzę z drugim bratem Eteoklesem.. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Wypróbuj aplikację sameQuizy.Sytuacja Antygony i Kreona była bardzo trudna.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona..

Śmiało może być motywem przewodnim egzaminu, raz nawet już się w tej roli pojawił.Plik antygona sprawdzian z treści lektury.pdf na koncie użytkownika gregdelgoffe • Data dodania: 18 lip 2020.

46zaraz wracamyStreszczenie szczegółowe Prologos..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt