Rozprawka na temat kto miał rację antygona czy kreon
Kreon musiał wybierać pomiędzy sumieniem i uczuciami rodzinnymi a utrzymaniem autorytetu władzy.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Czy Nick Jarow ma rację?Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Władza,pieniądze,a może.Co w życiu jest najważniejsze?rozprawka na podstawie Antygony.. W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.. Być może wiele osób się ze mną nie zgodzi, jednak ja uważam, że to Antygona miała racje w konflikcie opisanym w dramacie Sofoklesa, i w mojej pracy mam zamiar to udowodnić.88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Nie .Napisalem te prace by rozwieść się na temat kto miał racje w tragedii Sofoklesa pt. „Antygona" bohaterka tytulowa czy władca Teb- Kreon.. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. 2011-03-22 20:51:54Wydaje się, że można mu zaprzeczyć.. Po czyjej stronie leży słuszność..

"Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?

• Okazuje się, że więcej argumentów przemawia za tezą… • Powyższe argumenty każą mi zaprzeczyć postawionej na początku hipotezie.Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom.. Jego intencją była zaprowadzenie w państwie pokoju.Racje Antygony :-kieruje się miłością do brata.-chce pochować brata ponieważ tak nakazuje religia.-uważa że władza i prawo powinno służyć ludziom a nie na odwrót.-jednostka ma prawo do własnego zdania.. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. - rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaW tym sporze Antygona reprezentuje prawo boskie, a Kreon ludzkie.. Kreon czy Antygona?. 85% Ocena Antygony - rozprawka; 85% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Ta decyzja obróciła się przeciwko niemu, ponieważ Tebańczycy stali po stronie dziewczyny.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Antygona czy Kreon?.

... kto miał racje kreon czy antygona?

,,Antygona" została napisana przez Sofoklesa w czasach, gdy w Grecji panował ustrój despotyczny.Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Antygony, czy Kreona?. Zabraniając pochowania Polinejkesa, miał na celu dobro społeczne.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziNie wypowiadał się na temat Antygony.. 2012-04-22 21:38:27Kto miał racje Antygona czy Kreon - rozprawka na max ocene 3 :P. Włącz zaawansowany edytor.. Moim zdaniem to on miał racjęNapisalem te prace by rozwieść się na temat kto miał racje w tragedii Sofoklesa pt. „Antygona" bohaterka tytulowa czy władca Teb- Kreon..

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Ogólna wymowa utworu jest następująca: Kreon nie miał prawa sprzeciwiać się prawom boskim, nie uczynił tego jednak ze złej woli.Dlatego moim zdaniem Antygona miała rację, że sprzeciwiła się takiemu tyranowi, jakim był Kreon.. 1,070 wizyt.. Hajmon wyraża głos opinii publicznej, która jest oburzona postępowaniem Kreona i stoi po stronie poszanowania praw boskich.. Najlepsza odpowiedź wybrana przez autora pytania.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.. Jest wiele za i przeciw, jednak będę po stronie Antygony, która zaimponowała mi swoją godną postawą.. Z kolei Antygona, wiedziona uczuciem i emocjami, a w szczególności lojalnością w stosunku do rodziny, dała przykład, jak trzeba walczyć ze złem.. zadanie dodane 7 listopada 2010 w Język polski przez .Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Opowiedziała się po stronie tradycji, nie pozwoliła, aby ktokolwiek szargał godność jej brata.Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - rozprawka 2009-03-24 14:50:42 Czym kierowałą się Antygona a czym Kreon 2012-10-23 18:21:43 Napisz rozprawkę na temat ,,na przykładzie Skąpca i innych lektur udowodnij , że rodzina jest wartością nadrzędną..

Sprawdźmy więc, kto ma rację.

85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 86% Antygona to deamat antyczny - rozprawkaNiestety, jego zachowanie było despotyczne.. ".Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Uważam więc ze ciezko jest ocenic które z nich ma racje ponieważ każde reprezentuje dwa inne prawa otóż Kreon prawa świeckie które sa dla niego świętością a zlamanie ich najgorsza .Wróżbita, który przywędrował do Kreona obwieścił mu, iż źle on postąpił skazując Antygonę na śmierć.. Jego żona i syn zabili się.. 2011-01-20 Czytając dramat Sofoklesa, zastanawiałem się, kto ma rację.. Uważam więc ze ciezko jest ocenic które z nich ma racje ponieważ każde reprezentuje dwa inne prawa otóż Kreon prawa świeckie które sa dla niego świętością a zlamanie ich najgorsza .Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona.. 3,004 wizyt.. Kto w tej sprawie ma racje?. Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni - rozprawka; Kreon jest dobrym czy złym władcą?. Kto poniósł klęskę - Kreon czy Antygona ?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Kliknij i odpowiedz.Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - streszczenie 2009-03-24 14:49:24 Czym kierowałą się Antygona a czym Kreon 2012-10-23 18:21:43 Rozprawka prosze o argumenty !. "To, co naprawdę się liczy to odnaleźć swoje powołanie".. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.. Racje Kreona:-działa w imię prawa jakie obowiązuje w kraju , zdrajców należy karać.-chciał w imię autorytetu władzy , tylko stanowczość zapewniała mu władzę.-prawo .Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Nie działała w imię egoistycznych powodów, motywacją jej działań był głos serca .. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Myślał o kraju..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt