Konspekt lekcji zaczarowana zagroda
Karta pracy z zadaniem; Dorysuj portret Elegancika.. („Nie płacz Koziołku") KONKURENCJA III - KOLEJNOŚĆ ZDARZEŃ W LEKRURZE - 7 .Rozwiąż quiz, wybierz jedną prawidłową odpowiedź.. Autorzy: Tytuł: Czas i miejsce akcji: Bohaterowie główni: Bohaterowie epizodyczni: 2.. Aby zbadać ptaki, badacze mieli zakładać obrączki ptakom.8 Zaczarowana zagroda 1.. W związku z tym, przygotowałam krótki test z pytaniami dotyczącymi przerabianej lektury.Polarnicy postanowili na własne oczy to zobaczyć - i rzeczywiście okazało się, że pingwiny znalazły świetny sposób wydostania się z zagrody.. foki i polarnicy .Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. Ustalenie miejsca wydarzeń.. Pokaż wszystkie pytania <= => Stacja naukowa imienia profesora Dobrowolskiego znajduje się: ?. Skomentuj.. Cel/cele zajęć: - rozwijanie umiejętności poprawnego wypowiadania się uczniów na określony temat, - utrwalenie wiadomości na temat Antarktydy, -doskonalenie mnożenia w zakresie 30, - poszerzanie wiadomości przyrodniczych Cele zajęć w języku ucznia/ dla ucznia:SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASIE II d - wychowawca Ewa Krokocka KRĄG TEMATYCZNY: Hu, hu, ha, zima zła !. Przed omawianiem lektury pt. "Zaczarowana zagroda" w klasie drugiej postanowiłam sprawdzić, na ile dzieci zapamiętały i zrozumiały treść książki.. Sprawdzenie i przypomnienie wiadomości o lekturze "Zaczarowana zagroda" - tytuł, autorzy, miejsce akcji..

"Temat lekcji: Zaczarowana zagroda .

(„Kajtkowe przygody") Sergiusz Michałkow - .. ("Dziecię Elfów")Janina Porazińska - .. Rozszyfrowanie plątaninki sylabowej i zapisanie jej rozwiązania.. na Antarktydzie; Bohaterami lektury są: ?. Porządkowanie kolejności wyd.Plik A.Cz.Centkiewiczowie.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Konspekt lekcji języka polskiego dla klasy VI.. Okazjonalne wyjaśnianie pisowni wyrazów trudnych Czytamy lekturę "Zaczarowana zagroda" Uczeń:2.. Autorka: Iwona Jakubek .Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Kolejno wdrapywały się sobie po plecach, po czym ześlizgiwały się na zewnątrz.. Stawiamy czasowniki we właściwej formie; Dobieramy przymiotniki i stawiamy je w odpowiedniej formie; Czytamy ze zrozumieniem - Ilustracja .- „Zaczarowana zagroda" opowiada o badaniach naukowców nad życiem i zachowaniem pingwinów.. .Zaczarowana.Zagroda.pdf na koncie użytkownika elmerr1 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 1 lis 2009Jak dobrze znasz „Zaczarowaną zagrodę" Centkiewiczów?. Nauczycielka opowiada, że zbliża się już noc i zwierzątka idą do swojej zagrody spać..

...Konspekt lekcji.

w Arktyce ?. Termin realizacji: klasa II semestr II Wymagania programowe: &GRAŻYNA NAPIERALSKA PREZENTACJA DO LEKTURY DLA KLASY II „ZACZAROWANA ZAGRODA" SPIS TREŚCI Alina i Czesław Centkiewiczowie Z A C Z A R O W A N A Z A G R O D A TAJEMNICE SZÓSTEGO KONTYNENTU POWIEM COŚ O SOBIE JESTEM BARDZO TOWARZYSKI I INTELIGENTNY NIE POTRAFIĘ FRUWAĆ, WIĘC NAZYWAJĄ MNIE BEZLOTEK ŚWIETNIE PŁYWAM NA LĄDZIE POTRAFIĘ POSUWAĆ SIĘ SZYBKO NA BRZUCHU BOJĘ SIĘ FOK .Zaczarowana zagroda.. Nastała sroga zima.Zaczarowana zagroda - test sprawdzający zrozumienie lektury Quiz.. Kilkuzdaniowe wypowiedzi uczniów na temat swoich wrażeń o książce.. (2 dni) Rozmowa o bohaterach lektury pt.„Zaczarowana zagroda".Życie ludzi i zwierząt w lodowej krainie.. Quiz w Poczekalni.. CELE OGÓLNE: - aktywizowanie mowy i myślenia w trakcie burzy mózgów - wzbogacenie i utrwalenie wiadomości na temat Antarktydy - ćwiczenie umiejętności uważnego słuchania oraz dokonywania analizy - rozbudzenie .konspekt do omowienia lektury zaczarowana zagroda - oceniony na 5 ;) SCENARIUSZ ZAJĘĆ Czas trwania: 90 minut.. temat: Poznajemy Antarktydę i jej mieszkańców.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!. Autorami książki są Alina i Czesław Centkiewiczowie.. 27 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Czytamy lekturę "Zaczarowana zagroda" - konspekt lekcji nauczania zintegrowanego w klasie II..

Swobodne wypowiedzi na temat lektury „Zaczarowana zagroda" 2.

Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Po chwili wyciszenia wszyscy się żegnamy: „Już do domu nadszedł czas, żegnam was .Poznajemy bohaterów książki "Zaczarowana zagroda" - scenariusz zajęć Termin: drugie półrocze 2 klasy Rodzaje aktywności: - polonistyczna, - artystyczna, - ruchowa.. Zaproszenie do wspólnej wyprawy na Antarktydę: a) wypowiedzi uczniów na temat "Czego dowiedzieliście się o tym kontynencie z przeczytanej lektury?. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. -5-ZADANIE DOMOWE Utrwalenie poznanych wiadomości-zastosowanie w praktyce.. Polarnicy ze stacji badawczej postanawiają oznakować oznakować grupę pingwinów Adeli w celu poznania ich trasę podczas zimowych wędrówek.. Alina i Czesław Centkiewiczowie to autorzy książki pt. „Zaczarowana zagroda".. Badacze byli zdumieni tym, co pingwiny wyprawiają w „zaczarowanej zagrodzie".. pingwiny i przyrodnicy ?. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Zaczarowana zagroda na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. W eliminatce literowej obrysuj kolorow ą kredk ą co trzeci ą literk ę według wzoru i odczytaj hasło..

TEMAT DNIA: Mieszkańcy Antarktydy-lektura pt. „Zaczarowana zagroda".

Zawiera nieodpowiednie treści?. ("Szewczyk Dratewka")Maria Kownacka - .. Wszystko Edukacja matematyczna Edukacja polonistyczna Edukacja przyrodnicza.. Bohaterowie Profesor Dobrowolski - jest reprezentantem świata ludzi w opowiadaniu Jest podróżnikiem - polarnikiem i badaczem, którego od wielu lat interesują tajemnice niezbadanego, mroźnego .Plik zaczarowana konspekt.docx na koncie użytkownika czuczi84 • folder Zaczarowana zagroda • Data dodania: 1 sty 2014Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego | PLCAKonspekt lekcji matematyki w klasie V prowadzonej online.. Zapisz informacje o lekturze.. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Nie zapomnij o tym, co różniło go od innych pingwinów.. Redagowanie opisu pingwina na podstawie lektury Pt. "Zaczarowana zagroda".. Wklejają kartę pracy z zadaniem domowym.. OCENA LEKCJI OPRACOWAŁA: Izabela Lechowicz.. Zapraszamy na wystawę i do SUBSKRYP.. "ZACZAROWANA ZAGRODA" Prezentacja do lektury klasy 2 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!. tipek_pl 4 lata temu.. DUŻO JUŻ WIESZ NA MÓJ TEMAT.. O KSIĄŻCE KILKA SŁÓW O AUTORACH TAJEMNICE SZÓSTEGO KONTYNENTU MALI GOSPODARZE WIELKIEGO LĄDU .PRZYPOMNIJ SOBIE TERAZ HISTORIĘ ELEGANCIKA!. Alina i Czesław Centkiewiczowie"Zaczarowana zagroda" to lektura sugerowana dla klasy 2.. E D B L B K E K E G N D A B D N D G C O R I J E K 3.Masz problem ze zrozumieniem utworu Zaczarowana zagroda?. Streszczenie lektury.. Edukacja wczesnoszkolna.. Układanie zdania z rozsypanki wyrazowej.„Zaczarowana zagroda" jest też pełna ciekawostek, dzięki którym wiedza podana jest młodym czytelnikom w najbardziej przystępny sposób..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt