Test pana tadeusza lektura
Udostępnij.. Uczniowie samodzielnie sprawdzają sprawdzają swoje testy na podstawie kart odpowiedzi 4.. Wskaż strzałkę!. Wesele.. Testy z epok.. 1.Adam Mickiewicz: (0-1) (zakreśl fałszywe zdanie) A.. Pan Tadeusz - testyTest sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".. Czytając „Pana Tadeusza" dokładnie poznajemy „kraj lat dziecinnych" poety.. Hrabia i Tadeusz na polowaniu zostali zaatakowani przez: a)żubra, b)tura, c)niedźwiedzia, d)wilka.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Testy z psychologii i .Pan Tadeusz.. Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie historia Szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem 2.. Urodzony 24 grudnia 1798r.. Celem pytań jest pomóc w zrozumieniu czytanego fragmentu "Pana Tadeusza".. Na zakończenie polowania Wojski zagrał na: a)cymbałach, b)gitarze, c)bałałajce, d)rogu.. .1) podopieczna telimeny a) zosia b) sad c) kawaler d) wojski 2) z jego cÓrkĄ chciano wyswataĆ tadeusza a) kluczyk b) chŁodziec c) podkomorzy d) gŁÓg 3) tak hrabia zobaczyŁ zosiĘ - ogrodniczkĘ a) wojski b) hrabia c) niedŻwiedŻ d) sad 4) zachwycaŁ siĘ ogrodniczkĄ a) hrabia b) Łowy c) telimena d) niezabudka 5) hrabia myŚlaŁ, Że to roŻek amaltei a) wŁochy b) kawaler c .O autorze.. Testy czytania ze zrozumieniem.. Co oznacza tytułowy zajazd?. Testy z wiedzy o języku.. edytadobek_10055..

Test z "Pana Tadeusza" cała lektura.

(0-4) Słońce już gasło, wieczór był ciepły i cichy; Okrąg niebios gdzieniegdzie chmurkami zasłany, U góry błękitnawy, na zachód różany; Chmurki wróżą pogodę, lekkie i świecące, Tam jako trzody owiec na murawie śpiące,Adam Mickiewicz pisał „Pana Tadeusza" w Paryżu.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.TEST Z LEKTURY: „Pan Tadeusz".. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. W których latach powstała epopeja?. Przemawia za tym kilka bardzo ważnych argumentów, które za chwilę przytoczę.. Jak przejawiał się patriotyzm księdza Robaka?. Roksana 5 lat temu.. by edytadobek_10055 .Pan Tadeusz - test z treści.. "Pan Tadeusz" - test ze znajomości lektury.. Błędnie rozwiązane zadania przepisywane są we właściwej formie do zeszytów 5.. Streszczenie lektury, Interpretacja84% Test sprawdzający znajomość treści „Pana Tadeusza" 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Czy wiesz dlaczego Jacek Soplica został emisariuszem na Litwie?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Pan Tadeusz - test wiedzy.. W jakich latach toczy się fabuła Pana Tadeusza .Lektura Pan Tadeusz Adam Mickiewicz, interpretacja lektury, test wiedzy..

/Wojski/Pan Tadeusz - lektura.

Wymień główne wątki Pana Tadeusza.. Wybierz poprawną odpowiedź, aby kontynuować.3.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Epopeja ta jest obowiązkową lekturą, a moim zadaniem w tej rozprawce będzie to aby nadal nią była.. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock .Testy ze znajomości lektur, Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.. Testy z umiejętności pisania.. 6.Test z treści "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.. , zmarły 26 listopada 1855r.„Pan Tadeusz" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja B), plik: -pan-tadeusz-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-b.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Uczniowie rozwiązują test 3.. Szewcy.. a) Maciek nad Maćkami b) strażnik ruin zamczyska c) syn Jacka Soplicy d) kobieta w latach już dojrzała e) mistrz gry na rogu f) córka Ewy 5.. 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Pan Tadeusz" Adama MickiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Na podstawie podanego fragmentu „Pana Tadeusza" oceń prawdziwość podanych sformułowań..

... lektura - pan tadeusz .

Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.sprawdzian.z.doc Rozmiar 35 KB: Fragment dokumentu: SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI PANA TADEUSZA.. Przedwiośnie.. Zosia skończyła lat: a) 13 b)14 c)15 d)16 ; Historię zamku Horeszków .Uczniowie otrzymują test i zapoznają się z jego formą, zadają pytania związane z pracą - test trwa 30min.. Bohaterowie lektury żegnają nas staropolskim tańcem polonezem .. - Czy potrafisz skupić się pod .. Znajdź ukryte butelki Coca-Coli!. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. pomóżcie mi uzupełnić:) .. Kostenlose Lieferung möglichMickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. SPRAWDŹ!. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Informacje o książce Adama Mickiewicza i stworzonego na jej kanwie filmu..

Praca domowa.Pan Tadeusz , lektura TEST - rozwiązanie zadania.

Zbrodnia i kara.. Skomentuj.. Świętoszek.. Podaj trzy argumenty.. Zawiera 34 pytań.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz - pytania do lektury.. Kto wita Tadeusza po przyjeździe do Soplicowa w ks. I ?. Tak bogaty w treść utwór .. obrazujący dzieje narodu lub jego .Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Orzących wcześnie łany ogromne ugoru¹¹, Czarnoziemne, zapewne należne do dworu, Uprawne dobrze na kształt ogrodowych grządek: Że w tym domu dostatek mieszka i porządek.„Bronię obecności „Pana Tadeusza" w programie nauczania" Adam Mickiewicz jest autorem „Pana Tadeusza".. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Po pierwsze.Lektura jest solidnie wydana, szyta nićmi, a przy tym niedroga, co z pewnością jest zachętą do tego, aby wzbogacić biblioteczkę o tak fantastyczny tytuł.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się .Kto obudził Tadeusza na polowanie?. tęsknota za ojczyzną (wspomnienia z dzieciństwa) oraz chęć ucieczki od emigracyjnych sporów i swarów.. 18339 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Podanym niżej omówieniom przyporządkuj odpowiednie postaci z Pana Tadeusza.. testowanieartdzieciece.blogspot.com Już dawno planowałam wrócić do "Pana Tadeusza" i teraz jest do tego dobry czas.Test - Seria pytań wielokrotnego wyboru.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Edit "Pan Tadeusz" - test ze znajomości lektury DRAFT..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt