Kartkówka z lektury opowieść wigilijna
NigdySeriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie.. Czas i miejsce akcjiZapiski z lektury.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Opowieść wigilijna test z treści.. 8. z kim mieszkał główny bohater 9. kto odwiedził w nocy scoorga ?Sprawdzian z "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa Przedstawiamy Wam wzór sprawdzianu z lektury pt."Opowie .. .Sprawdziany i testy-> Język polski.. Zdania złożone podrzędnie .. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Przerwij test.. elementów charakterystyki i rozwiń go w odniesieniu do głównego bohatera - w 2, 3 zdaniach.. Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. To nie ulegało wątpliwości.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Jak nazywał się współnik Scrooge'a ?. falujące włosy, których najmniejszy loczek byłby dla mnie bezcenną pamiątką.. Święta Bożego Narodzenia szczególnie nie traktował zbyt poważnie.Opowieść wigilijna - treść lektury..

Dickensa Opowieść wigilijna.

a) Piotr b) Łucja c) Edmund 4.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. Magdalena Cupryjak-Puchała; Kartkówka z wiedzy o lekturze "Ten obcy" Małgorzata Sztuczka Kartkówka z zakresu fonetyki wraz z kluczem odpowiedzi Emilia Łukawska; Kartkówka ze zdań złożonych podrzędnie i współrzędnie.Geneza utworu i gatunek.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Z tytułowym bohaterem komedii Moliera Skąpiec, z panem Mudrowiczem, bogatym, zgorzkniałym, bezwzględnym człowiekiem z Szaleństw panny Ewy Kornela Makuszyńskiego.. 5.Gdzie pracuje główny bohater książki ?. Serwis zamknięty.. Jaki ptak wskazał rodzeństwu drogę do Bobrów?Charles Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. Szkoła podstawowa klasy 4-8 .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Test znajomości "Opowieści z Narnii" C..

Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".

test > Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. POWODZENIA.. Kto z rodzeństwa pierwszy spotkał Białą Czarownicę?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Kartkówka ze znajomości treści lektury Charles Dickens „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Wybierz jeden z ww.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Super!Kartkówka - znajomość treści lektury - "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Podgląd załącznika .. Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_OPOWIESC_WIGILIJNA.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. S. Lewisa .. Gdzie Tumnus zaprosił Łucję?. Udostępnij.. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Przemiana Lady Makbet; Rola wiedźm; Streszczenie krótkie Makbet;Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona - Sofokles 31..

Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!

To nie ulegało wątpliwości.. Zobacz informacje o epoce romantyzmu i biografię pisarza w Wikipedii. Scrooge i Cratchit Geneza dzieła.. 6.kIm był gółówny bohater 7.. Szukaj.. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Kim był Tumnus?. Zobacz, jakie jeszcze materiały i pomoce dydaktyczne przygotowaliśmy dla Ciebie: Ocenianie Kartkówki.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Opowieść wigilijna; cytaty z książki "Opowieść wigilijna" - Jak ty masz powód, żeby być wesołym?. Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.. Przetestuj swoją wiedzę.Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Skomentuj.. Po co przyszedł siostrzeniec Scrooga ?. UWAGA!. Opowiadania 6 Szukaj Dodaj Zaloguj „Opowieść wigilijna" - test trudny.. Słowem, pragnąłbym korzystać z przywilejów dziecka, jednocześnie zaś być na tyle dojrzałym mężczyzną, abym umiał docenić .Z nadzwyczajnem zdziwieniem, z niesłychanem przerażeniem ujrzał, że dzwonek, w chwili gdy nań spojrzał, zaczął się poruszać, zpoczątku bardzo wolno, łagodnie, wydając dźwięk cichy, stłumiony, potem coraz silniej, gwałtowniej, wreszcie wszystkie dzwonki w całem mieszkaniu zabrzęczały jak na alarm.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii..

Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.

CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie mogą być pytania na kartkówce z treści lektury ,, Opowieść wigilijna '' ?192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Zrób notatkę z lektury tekstu w formie tabeli, w której przedstawisz okoliczności dotyczące zbrodni obojga bohaterów.. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Zobacz: Przedstaw kolejne zjawy pojawiające się w domu Scrooge'a (Opowieść wigilijna)Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. a) do pałacu Czarownicy b) do swojego domku c) do starej szafy 3.. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. Kto jest autorem książki ''Opowieść wigilijna'' 2.w jakim mieście toczy się akcja książki 3.kto jest głównym bohaterem książki 4.W okresie jakich świąt toczy się akcja książki ?. Myśli i słowa .. Wanisz 2 lata temu.. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. Kartkówka nr 8.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. MożnaTest ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Scrooge, wspólnikOpowieść wigilijna - opracowanie, streszczenie, plan opowiadania Charlesa Dickensa.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, że Marley umarł.. Karol Dickens „Opowieść wigilijna" .. Karol Dickens „Opowieść wigilijna" .. Dołącz do Klubu.. Kartkówka z lektury W pustyni i w puszczy Anna Maraj; Kartkówka z tresci "Makbeta"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt