Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej atena
Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Author: Sony Created Date:Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam rady1 Temat 59 Rozdział V Temat: Herkules i złota łania Mitologiczne krainy Czas realizacji: 45 min Plan działania 1.. Jest bardzo zaradny, nieustraszony, to nieugięty bohater.. Jej atrybutami są: włócznia i tarcza.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. Wszystko!. Pokłoniłam mu się a on spytał się, co tu robię.. Bogini, opanowawszy się, odnalazła ciało kobiety .Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznejAtena mit.. Zabijał bydło, niszczył plony i czyhał na ludzi, dlatego Eurysteus wybrał takie zadanie.. Ἀθήνη Athene, Ἀθηναίη Athenaie, łac. Minerva) - w mitologii greckiej bogini mądrości, sztuki, sprawiedliwej wojny oraz opiekunka miast, m.in. Aten i Sparty.Jest jedną z dwunastu głównych bogów olimpijskich.. Aktywne wprowadzenie.. 1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę.. Chociaż to był sen, nie myślałem o niczym innym tylko o tej niezwykłej przygodzie..

Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej.

Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Atena przedstawiła mi innych bogów oraz najważniejszego z nich, boga bogów i ludzi.. Zaskakujące zakończenie przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnychOpowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (polecenie 13 z testu) prześlij na e-mail: [email protected], do 30 kwietnia.. analiza wpływu kolorystyki na nastrój dzieła, (Pytanie 5 .Jest przebiegłym człowiekiem, o ogromnym doświadczeniu.. Składały się z kilku elementów.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.O bogach i bohaterach Grecy opowiadali legendy, zwane potocznie mitami.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Kto by przypuszczał, że w zwykłą, deszczową środę przeżyję coś podobnego?. Jest przezorny i nieufny (z nieufnością odnosi się do Ateny), wszędzie wietrzy podstęp.. TO POTRAFI<!. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Twój pierwszy dzień w szkole, spotkanie z jakąś ciekawą postacią, przygoda, która spotkała Cię na wakacjach..

Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" ...

Przydatność 65% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackij, dowodząc .Sprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań.. Tekst w języku angielskim.. Wszyscy bogowie wyglądali jakby nie wierzyli mnie, ale Zeus uśmiechnął się i odpowiedział na to, że o wszystkim wie.Zadanie: napisz opowiadanie moje spotkanie z mitologiczna postacią pilne z gory dziekuje Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Postacie z mitologii greckiej Na podstawie "Mitologii" J. Parandowskiego oraz "Mitologii starożytnej Grecji" M. Pietrzykowskiego; Absyrtos - syn Ajestesa, brat Medei, która go zabiła, gdy uciekała razem z Jazonem; Achilles - syn Tetydy, ojciec Neoptolemosa; kąpany przez matkę w Styksie, miał ciało nieczułe na razy oprócz pięty, w którą ugodził go ParysKlasa V B na lekcję języka polskiego przygotowała foldery o wybranej postaci mitologicznej..

W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.

Napisz dedykację, .. Greckie mity są tak piękne, że nie poszły w zapomnienie, choć ludzie dawno przestali wierzyć w istnienie helleńskich bogów.b) Napisz dialog, w którym wybrany przez ciebie bohater wytłumaczy dyrektorowi, dlaczego jest najlepszym kandydatem do pracy w tej instytucji.. Nie cofa się przed żadnym niebezpieczeństwem.. Atena wyskoczyla z glowy Zeusa, dlatego stala sie boginiè mèdrošci .. Miał dziesięć głów, z których jedna, na samym środku była nieśmiertelna.. Pierwsza strona: - imię i nazwisko autora oraz tytuł mitu, - hasło reklamowe zachęcające do przeczytania mitu, - ilustracja przedstawiająca wybranego bohatera.. Jest świetnym wodzem i sprawiedliwym królem.. Kiedy okazało się, że dzieło Arachne (przedstawiające sceny mitologiczne) jest piękniejsze, bogini z wściekłości podarła misternie zdobioną tkaninę.. jako jedną z prac herosa.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Druga strona:Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Odyseusz, przybywszy za sprawą Ateny pod postacią żebraka, wziął udział w konkursie, w którym nagrodą miała być ręka jego żony (spisek ten był również jego autorstwa)..

opisanie postaci ukazanych na reprodukcji, (Pytanie 3.)

Opowiadanie.. Chociaż bogini nie rozstawała się z bronią, olimpijski żartowniś bardzo szybko uporał się z zadaniem.. No cóż, od takiej troskliwej mamusi ja też chciałabym czasem odpocząć.. Opowiedziałam mu o wszystkim.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Napisz zakończenie podanych utworów według wskazówek: a.. W tym czasie tkaczka uciekła do lasu i powiesiła się na gałęzi.. Potwór ten mieszkał w jaskini na bagnach.. albo Czy jeszcze kiedyś przeżyję tak wielką przygodę?. Miał on na imię Zeus.. Jej świętym zwierzęciem jest sowa, a rośliną - oliwka.Jej rzymskim odpowiednikiem jest MinerwaDemeter poczęstowała mnie herbatą z ziół i zasypała opowieściami o nieobecnej "córeczce".. grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Atena wraz z najmądrzejszymi z wojowników przygotowywała plan nadchodzącej bitwy, więc w żaden sposób nie można jej było przeszkadzać.Jedną z wybranych przeze mnie przygód Heraklesa jest jego druga praca, czyli zabicie hidry z Lerny.. Bogowie nie wydali mi się obcy, opisując Dionizosa miałem przed oczami jego pulchną posturę, Atena była wojowniczką, Zeus dostojnym .Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. - Dobrze, wybacz.Opowiadanie o losach Ikara.Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.W Atenach żyła Atena.Była to bogini mądrości,wojny i patronką miast.Jej rzymskim odpowiednikiem była Minerwa.Jej atrybutem jest sowa.Narodziła się z głowy Zeusa.Zakochała się w Adonisie i rywalizowała z nią Afrodyta.Biły się o niego.Hestia je rozdzielała lecz jej się to nie udało.Hades zabrał Hestię do jego królestwa.Eros trafił w Atenę aby zakochała się w Aresie .Atena (gr.. Zeus, aby do tego nie dopuścić .Miałem tylko nadzieje, że Atena dotarła do Sparty.. Zadaniem, które musieli wykonać zawodnicy było strzelenie z łuku tak, by strzała przeleciała przez otwory w dwunastu toporach ustawionych w rzędzie.Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Opis obrazu Silvii Pastore Herkules i złota łania: określenie sytuacji i miejsc przedstawionych w dziele, (Pytanie 1. i 2.). Poprosił wówczas Momosa o to, by zdobył jej łuk..Komentarze

Brak komentarzy.