Przydatne słownictwo do opisu obrazu
Tematyka płótna nawiązuje do tragicznego mitu o Dedalu i Ikarze.. Zobacz jak napisać opis obrazka po angielsku.Opis krajobrazu jest bardzo podobny do opisu obrazu, o którym pisaliśmy w innym artykule: Opis obrazu - skomplikowany proces, a może sposób na dostrzeżenie detali.. Opis obrazka - przykład, popularne zwroty, używane czasy.. Słownictwo przydatne przy opisie osób: wzrost i budowa ciała: small mały, short niski, medium height średniego wzrostu, tall wysoki, extremely tall nadzwyczaj wysoki, thin chudy, slim szczupły, plump pulchny, overweight tęgi, fat gruby, muscular umięśniony, well-built dobrze zbudowany, fit wysportowanyAby utrwalić wiadomości z lekcji wykonajcie następujące zadania z zeszytu ćwiczeń do gramatyki: 5/84-85, 6/85-86, 8/87.. W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.Przykład opisu zdjęcia w języku angielskim, na którym mała dziewczynka siedzi na kanapie ze swoim psem znajdziesz tutaj.. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Konstrukcja opisu dzieła sztuki.. Uwzględnij inne rodzaje opisów w zależności od tematu - opis pejzażu - opis przedmiotu - opis postaci 8.. Jednak między tymi dwoma opisami jest jedna zasadnicza różnica..

Potrzebne słownictwo znajdziecie tutaj.

Czy lubisz ten rodzaj .Zanim zabierzemy się za pisanie, warto poczytać o tym, jak redagować opis obrazu.. Zacząłem spisywać takie najważniejsze, najpotrzebniejsze słówka do opisu obrazka, żeby mieć je zawsze gdzieś pod ręką/ wykuć na blachę.. Zwróć uwagę na szczegóły.. Kolejną ważną zasadą przy opisywaniu obrazka po angielsku jest to, iż powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie i co znajduje się na poszczególnych częściach ilustracji.Powiedzmy więc, co widnieje po lewej stronie, prawej stronie, na dole, na górze, w samym środku, a także co dostrzegamy w tle.To by było tyle, jeśli chodzi o słownictwo.. Używaj wielu przymiotników, staraj się je różnicować.. Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Jakie uczucia wzbudza?. aktywuj konto premium .Opis obrazu Bruegla pt. "Upadek Ikara" Obraz pt.: \"Upadek Ikara\" został namalowany przez Piotra Bruegla w 1558r.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. I słówka z tego postu dopiszę.Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego.. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. Autor obrazu zainspirował się tragedią ludzką niezauważoną przez otoczenie.. Jak można je ocenić?. 0 47 fiszek agatakisiel3..

KSU do opisu dzieła sztuki.

jest, leży, znajduje się, zwisa); opowiadanie zaś wymaga słownictwa dynamicznego, tzn. przede wszystkim czasowników.. Opis obrazu ma trzy akapity: a) wstęp - co obraz przedstawia.. Gdy wracam do domu, czas zacząć przygotowywać się do pracy.. Biorę prysznic, ponownie myję zęby i suszę włosy.. Specyfiki obrazów są różne, więc jeżeli analizowane przez nas dzieło ma również drugi plan na dole, kierujmy się tą samą zasadą opisu od lewej do prawej.Słówka i zwroty do opisu osoby po angielsku.. Zwroty przydatne w opisie ilustracjiCo za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji.. Opisując krajobraz, możemy bazować na swoich wspomnieniach, doświadczeniach, przeżyciach.Zanim przystąpisz do pisania, przemyśl dokładnie, co masz opisać.. Opisujesz co widzisz na obrazie, a na końcu twoje zdanie.wania opisu wykorzystuje się słownictwo statyczne, tj. rzeczowniki i przymiotniki, a z czasowników te, które oznaczają stany rzeczy (wp.. 2009-10-29 20:44:15Słownictwo przydatne do opisu obrazka/ zdjęcia.. Co wnoszą kształty, kolory, światło?. Sprawdź, czy masz wszystkie elementy.Praca na kształceniem umiejętności redagowania opisu obrazu w klasie VI wyraźnie pokazała, że trudnością nie do pokonania dla moich uczniów była interpretacja obrazów (korzystaliśmy z zestawu reprodukcji znanych obrazów powycinanych ze starych, nieaktualnych podręczników i zalaminowanych na białej podkładce).Potem idę do kuchni, gdzie przygotowuję sobie koktajl proteinowy..

c) zakończenie - moja opinia i nastrój obrazu.

opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej zwrotów związanych z porównywaniem.Opis obrazka po angielsku - matura ustna.. Przypominam, że na czwartek (15 listopada) piszecie opis przeżyć wewnętrznych na minimum jedną kartkę z zeszytu (prace oddajecie na podpisanych kartkach, nie piszecie prac w zeszytach).Metody nauczania: metoda zajęć praktycznych Środki dydaktyczne: - reprodukcja obrazu „Dziwny ogród",-słownik wyrazów bliskoznacznych, - Internet, - plan opisu obrazu - kserokopie, - słownictwo przydatne do opisu - kserokopie.. Przydatne wskazówki znajdziecie na tej stronie.. Najlepiej zacząć jego opis od tego, co bezpośrednio zwraca naszą uwagę, a następnie przejść do prawego górnego i lewego górnego rogu obrazu.. W jakiej technice zostało wykonane?. Zbierz i zapisz przydatne słownictwo dotyczące przedmiotu opisu.. Autorzy nowszych prac dopisują do tego rozróżnienia kilka nowych punktów.Opis obrazka po angielsku: wstęp.. We wstępie: nazwij dzieło sztuki, podaj autora, miejsce ekspozycji, określ technikę wykonania, określ temat obrazu - zwróć uwagę, na ile tytuł wiąże się z tematem, określ epokę i styl, do którego pasuje dzieło.. Najpierw zbierasz słownictwo, a potem - powoli budujesz logiczne i gramatycznie poprawne zdania..

Ubieram się w garnitur i idę do kuchni.Opis obrazu .

Wyraź swoją opinię o dziele sztuki-jakie wrażenie na tobie robi, z czym Cię się kojarzy.. Nie raz mam problemy z opisem obrazka bo zwyczajnie brakuje mi słów.. Opis obrazka po angielsku to naprawdę nic trudnego - wystarczy poznać kilka podstawowych wyrażeń.. Najpierw należy się skupić na ogółach, a potem dopiero powoli przechodzić do szczegółów.To tak zwany drugi plan.. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Słownictwo potrzebne do opisu - słowa , których musisz używać w tej formie wypowiedzi.. Myślę, że to wystarczy do napisania nie długiego, ale bogatego w odpowiednio dobrane słowa.Jak napisać opis obrazu?. Przykłady opisów obrazka po angielsku.. Zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi zwrotami i słownictwem, dzięki którym opisywanie ilustracji po angielsku już nigdy nie będzie problemem!. Opisz poczególne części obrazka.. Bohaterzy mitu pragnęli.CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. Zanim zaczniesz opisywanie dzieła sztuki, musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań: Jaki jest jego temat?. Wypowiedź układasz tak, aby miała związek z tematem.. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.. Określ temat obrazu - zwróć uwagę na ile tytuł wiąże się z tematem 7.. W rozwinięciu: opisz tematykę obrazu, zanalizuj kompozycję płótna, Pisz pełnymi zdaniami, staraj się, aby tekst przyjemnie się czytało.Inne przydatne zwroty: .. Bardzo mi się przyda to słownictwo.. Formy organizacji lekcji: indywidualna, zbiorowa, dwuosobowe zespoły.Zachęcamy Cię również do zapoznania się z sekcją Angielski w Obiektywie lub odwiedź naszą stronę na Instagram, gdzie znajdziesz drogi maturzysto interesujące fotografie naszego autorstwa.Każdy obrazek został opatrzony ciekawym słownictwem, które możesz z powodzeniem wykorzystać na maturze.Jako egzaminator maturalny osobiście cieszy mnie gdy zdający stosuje wyszukane słownictwo.Napisz instrukcje opisu obrazu 2012-09-23 14:05:07 Jakie powinno być zakończenie opisu o sobie?. Wypijam go szybko i idę na poranne bieganie Codziennie przebiegam około 10 kilometrów, niezależnie od pogody.. Idealne poza domem - wydrukuj swoje słówka: jako poręczną listę jako fiszki do wycięcia Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. b) rozwinięcie - szczegóły.. Zarówno pierwszy jak i drugi opis z pewnością przydadzą się na maturze..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt