Interpretacja filmu katedra'' tomasza bagińskiego
Reżyser Tomasz Bagiński swoją filmową historię oparł na opowiadaniu (pod tym samym tytułem) Jacka Dukaja.. "katedra" to krotki (7 minut) film animowany stworzony w calosci na komputerze.. Przebieg zajęć: Zapowiedz uczniom, że w czasie najbliższej godziny lekcyjnej będziecie się zajmować współczesną animacją na przykładzie nominowanej do Oscara .. "Katedra" to siedmiominutowy film krótkometrażowy w reżyserii Tomasza Bagińskiego, twórcy specjalizującego się w tego typu produkcjach.. (życie jako pielgrzymowanie) .. Inspiracją dla Dukaja były architektoniczne projekty Antoniego Gaudíego, katalońskiego architekta secesyjnego, pod wpływem których narodził .Przed zajęciami uczniowie w grupach przygotowują informacje o Tomaszu Bagińskim, filmie „Katedra" i animacji 3D, korzystając z dostępnych publikacji i internetu.. Opowiada ona o pielgrzymie przemierzającym pustkowia na nieznanej nam planecie (według niektórych, to Ziemia po kilkudziesięciu milionach lat).. Filmik jest calkiem ciekawy, tylko zastanawia mnie jego interpretacja: Oto pierwsza mojego autorstwa, bliska doslownosci:Katedra to siedmiominutowy film krótkometrażowy z 2002 roku w reżyserii Tomasza Bagińskiego, oparty na opowiadaniu Jacka Dukaja — polskiego pisarza SF pod tym samym tytułem.. Jakie wyobrażenia topiczne prezentuje ten film?. Wraz z głównym.Mało brakowało, a podobny los spotkałby „Katedrę" Jacka Dukaja..

Film był nominowany do Oskara w kategorii filmu animowanego.

Czy słuchanie "czterech osiemnastek" Tomasza Niecika to siara?. (Bagiński zainspirował się opowiadaniem „Katedra" Jacka Dukaja - prozaika nurtu fantazy) 3.. Autor muzyki to Adam Rosiak.. Wyszukanie informacji na temat dzieła i jego autora .. Kiedy Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, że Katedra Tomka Bagińskiego została nominowana do Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany, byli tacy, którzy pytali: o czym właściwie jest ten film?Mówię o "Schodach" Stefana Schabenbecka z 1968 r., który ma prawie identyczną fabułę, tylko zamiast katedry jest tam gigantyczna trójwymiarowa konstrukacja schodów, po których wdrapuje się mozolnie bohater filmu.. 4.„Katedra" jest filmem krótkometrażowym Tomasza Bagińskiego opartym na opowiadaniu Jacka Dukaja pod tym samym tytułem.. Interpretacja dzieła: 1.. Powstał obraz niejednorodny pod względem stylistyki, scalający jednocześnie elementy różnych poetyk: thrillera, science fiction, trzymający w napięciu niczym horror.2.. Widzowie po raz pierwszy będą mogli obejrzeć ten znakomity film w wersji cyfrowej.. Autorem jest Tomek Bagiński, człowiek naprawdę niesamowity, wszystko, co tworzy jest na bardzo wysokim jakościowo poziomie, biorąc dodatkowo pod uwagę lata powstawania jego dzieł..

Obejrzenie filmu Tomasza Bagińskiego pt. "Katedra" w wersji multimedialnej.

2012-03-20 22:40:38 .. "Katedra" Tomasza Bagińskiego, to już nie wielka, kamienna budowla, ale króciutki film animowany, który zdumiewa wielowymiarowością.. Każdy rozumie to po swojemu i jeśli ten twój nauczyciel tego nie wie, to może powinien się zastanowić nad zmianą zawodu?. Cóż mogę jeszcze powiedzieć - jest po prostu zajebista.Musze opisac katedre (z filmu "katedra" Tomasza Baginskiego) do ktorej wszedl ten czlowiek.. Film z pozoru trudny do zrozumienia i niezbyt przyjemny.recenzja opublikowana w 2003 roku w Szczecińskim Dwumiesięczniku Kulturalnym pacyfka monika anna maria pogoda.. Podobne pytania.. Powstał obraz niejednorodny pod względem stylistyki, scalający jednocześnie elementy różnych poetyk: thrillera, science fiction, trzymający w napięciu niczym horror.Recenzja filmu "Katedra" Tomasza Bagińskiego Kochani, mam dla was taką recenzję, po której przeczytaniu będziecie pod wielkim wrażeniem (ja tam na przykład mam ciarki).. Janusza A. Zajdla jako najlepsze opowiadanie za 2000 rok.. Ale tu niespodzianka - nie jest to zajawka "Katedry", a najnowszegofilmu Tomka Bagińskiego "Sztuka spadania".. Jej architektura to wartka akcja, tajemnicza historia oraz porywające wyobraźnię, najbardziej efektowne kadry z filmu..

Daje nam on wiele powodów do przemyśleń.Film "Katedra" - jaka jest Wasza interpretacja?

"Katedra" Tomasza Bagińskiego, to już nie wielka, kamienna budowla, ale króciutki film animowany, który zdumiewa wielowymiarowością.. Z jego perspektywy widz przemierza długie i rozległe korytarze św.Interpretacyjnie: "Katedra" - Tomasz Bagiński Uwielbiam filmy krótkometrażowe, a wszystko zaczęło się od "Sztuki latania".. 3 oceny | na tak 100%.. Dla kinomiaków zaopatrzonych w komputer osobisty - obszerne dodatki DVD-ROM.. Animacja opowiada o samotnym mężczyźnie, przemierzającym pustkowia nieokreślonej planety.. Obraz jest oparty na opowiadaniu Jacka Dukaja, polskiego pisarza, autora fantastyki, pod samym tytułem.. Nie umniejsza to w niczym talentu Tomasza Bagińskiego, który może o filmie Schabenbecka zapomniał (nie wyobrażam sobieFilm opowiada historię pielgrzyma zwiedzającego tajemniczą gigantyczną konstrukcję budzącej skojarzenia ze szkieletem średniowiecznej katedry.. "Katedra" to siedmiominutowy film krótkometrażowy w reżyserii Tomasza Bagińskiego, twórcy specjalizującego się w tego typu produkcjach.. Tomasz nieźle podniósł nam ciśnienie w 2002 roku.. Zrobili go bodajze Polacy i zostal gdzies tam przez kogos nagrodzony (who cares).. Kieruje się do zagadkowej budowli .. "Katedra" Tomasza Bagińskiego, to kilkuminutowa animacja..

Ze standardowych bonusów" informacje o ekipie filmu i twórcach wydania DVD oraz zwiastun.

Scenariusz opracowali Tomasz Bagiński oraz Jacek Dukaj.. Gdy w roku 2000 animacja komputerowa Tomka Bagińskiego święciła triumfy na świecie, mało kto znał twórczość Dukaja (choć przyznać trzeba, że miał już wówczas grono wiernych czytelników, a krytyka ceniła jego prozę).Katedra - opowiadanie science-fiction, autorstwa Jacka Dukaja, napisane i opublikowane w 2000 roku, ukazało się w zbiorze opowiadań W kraju niewiernych (2000), wyróżnione nagrodą im.. MOJA PIELGRZYMKA DO KATEDRY.. Mam to na jutro wiec pomocy!. Wędrowiec weszły do budynku, przypominającym wygląd średniowiecznych katedr zapala "światełko" na swojej lasce.Jeśli budowla gotycka znajduje się w mieście, w którym odbywają się zajęcia, warto zorganizować uczniom żywą lekcję historii i zabrać ich nazwiedzanie katedry połączone z odnajdywaniem elementów konstrukcyjnych, o których była wcześniej mowa w kontekście analizy filmu Tomasza Bagińskiego.. 3 0 Tagi: szkoła; opis; Odpowiedz.. Ma to sens, ale ja widzę film inaczej.„Katedra" „Katedra" jest krótkometrażowym filmem animowanym z 2002 roku, stworzonym przez Tomasza Bagińskiego.. Obejrzenie filmu Tomasza Bagińskiego pt. "Katedra" w wersji multimedialnej.. Wyszukanie informacji w podręczniku na temat genezy krótkometrażowego filmu animowanego „Katedra".. Przypomnienie głównych cech architektonicznych katedry gotyckiej i porównanie jej z wizerunkiem .Tomasz Bagiński w 2003 roku został jednym z pierwszych laureatów "Złotego Glana" Kina Charlie.. Kieruje się do budowli przypominającej z wyglądu gotycką katedrę.. Jest to film z gatunku fantasy, science - fiction, który pozostawia wiele miejsca do samodzielnej interpretacji.Tomasz Bagiński o pracy nad filmem Katedra - krótkometrażowy film animowany z 2002 roku, stworzony przez Tomasza Bagińskiego w 3ds Max , oparty na opowiadaniu Jacka Dukaja pod tym samym tytułem .. Pewnie nie ja jeden siedziałem wtedy przed telewizorem do piątej rano oczekując na werdykt Akademii.Somwhere "Katedra" NIE MA prawidłowej interpretacji.. Język obcy.Recenzja filmu Tomasz Bagińskiego „Katedra'' „Katedra" Tomasza Bagińskiego jest to krótki utwór trwający zaledwie sześć minut i trzydzieści dwie sekundy lecz robi na widzu o wiele większe wrażenie niż nie jeden film pełnometrażowy.. Bohaterem filmu jest postać animowana - wędrowiec upodobniony wyglądem do rycerza.Tomasz Bagiński - twórca Katedry, filmu nominowanego do Oscara, i Jacek Dukaj - autor prozy, na której motywach powstał film, wznoszą w tej książce Katedrę wspólnie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt