Kartkówka z treści lektury balladyna
Idzie po trupach i dopuszcza się najgorszych przestępstw, których nie żałuje.. a) chciał, aby mu pomógł w ucieczce przed myśliwymi.. Myśli i słowa .. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Polityka prywatności i ciasteczek: Ta witryna używa ciasteczek.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6. b) sposobów polowania.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Poprosiłam uczniów o to, by przynieśli ze sobą książkę.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. z matka i mlodsza siostra.. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie.. usa znaki gwiazdy polskie test z historii polski matura z wos najmodniejsze trendy anime i manga biblia plusliga infa quiz o celebrytach test z języka włoskiego biologia .Balladyna sprawdzian z treści lektury .. Podsłuchiwał rozmowę Balladyny z Pustelnikiem c) Znalazł ciało swojej ukochanej Aliny i domyślił się reszty d) O wszystkim powiedziała mu jego pani, Goplana 7..

15.Zapiski z lektury.

Na powstanie Balladyny wyraźnie wpłynął zaś jeden z utworów Szekspira - Makbet.. Wyniki w sieci .. Jak Balladyna przywitała swoją matkę na uczcie w zamku?. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?. Postanowiła trwać w grzechu bez przestrzegania zasad i wiary w Boga.. Od czego powstalo to imie ?. To Juliusz Słowacki (1809-1849) przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Henryk Sienkiewicz „Krzyżacy" Myśli i słowa .. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.13.. Wyślij zgłoszenie.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .. Która postać z "Hobbita" jest Twoją bratnią dus.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Kartkówka - znajomość treści lektury - "BALLADYNA" Podgląd załącznika .. Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Lis nauczył Małego Księcia: a) przyjaźni.. Alicja Guziel 1.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera1..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Kim jesteś z "Zemsty"?. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Balladyna 3.. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. „Dziady" Adama Mickiewicza .. c) sprytu i chytrości.. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Aby dowiedzieć się więcej, w tym, jak zarządzać ciasteczkami, zajrzyj tutaj: Polityka ciasteczekAntygona - sprawdzian z treści: Bajki Krasickiego: Balladyna - sprawdzian po omówieniu lektury: Balladyna - sprawdzian z treści: Balladyna - wykreślanka: Biblia - kartkówka: Biblia - sprawdzian: Biblia, Odyseja, Legendy arturiańskie - rozprawka: Chłopcy z Placu Broni - gra strategiczna *Nowość: Chłopcy z Placu Broni - prace domowe .Co wiesz o autorze Balladyny.. Pomoce Inne .Nawiązania do Szekspira w Balladynie Słowacki, tak jak większość romantyków, był pod silnym wpływem Szekspira i jego dramatopisarstwa.. Ocenianie Sprawdziany.. W kim kocha się Goplana?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Uczniowie spodziewali się, że skoro będziemy omawiać „Balladynę", to na dzień dobry będzie kartkówka z treści lektury.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?.

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

nie sądzę, by jakakolwiek osoba chciała brać z niej przykład.Witaj na stronie Quizz.pl.. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Kartkówka nr 5.. Mają tylko ją przynieść.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. .Balladyna to postać zdecydowanie negatywna.. Poprosiłam, by jej nie czytali.. c) chciał, aby z nim polował na kury.. Która postać z "Lalki" jest Twoją .Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZnasz tę lekturę?.

Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.

Z czym kojarzy Ci się tytuł Balladyna?Czy znasz lekturę " Balladyna „ .. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. - Erag.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. NigdyBalladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Rozwiąż test!Kartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki „BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Plik Balladyna test grupy AB.rtf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Balladyna • Data dodania: 30 paź 2011.. Juliusz Słowacki „Balladyna" .. Ocenianie Kartkówki.. W jakim etapie zniesienia obostrzeń otworzą te .. Którą z pięciu ras dowodziłbyś w bitwie?. Możesz zdobyć 17 pkt.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. Gdzie odbywa sie akcja ?. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. b) chciał, aby go Mały Książę oswoił.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Z jaką prośbą zwrócił się lis do głównego bohatera?. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Czy posiadasz wzrok sokoła?. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. d) niczego go nie nauczył.. Nie znała litości, była zaślepiona zawiścią i żądzą zwycięstwa.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Sprawdzian nr 5.. Główny rywal Mickiewicza..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt