Charakterystyka zenka wójcika scenariusz lekcji
Weź pod uwagę, skąd pochod zi główny bohater, informacje o jego rodzinie, problemy w życiu oraz jego decyzję dotyczącą przyszłości.. Lekcje bez podręcznika.. Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. ciĄg dalszy charakterystyki postaci.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Uczniowie na osi czasu zaznaczali chronologicznie sytuacje, które oglądał Ebenezer Scrooge i duch.. Definicja charakterystyki 2.. Musiał uciec z domu, by .Zenek Wójcik to główny bohater lektury pt.'Ten obcy'.. Na osi czasu z duchem przeszłości pojawiły się wydarzenia: - przybycie ducha, - obraz dzieciństwa, szkoły i siostryMoje lekcje.. Jak zapisać dialog.. Chłopiec ten zaprzyjaźnił się z dziećmi z Olszyn, a szczególną sympatią obdarzył Ulę Zalewską.Uniwersytet Dzieci w Klasie to nie tylko scenariusze lekcji, ale także bezpłatne projekty edukacyjne, które zrealizujesz z uczniami z klas I-VIII przez cały rok szkolny!. Filmy.. Głównym bohaterem książki Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten Obcy" jest szesnastoletni Zenek Wójcik.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Papierowe inspiracje.. Wyjaśnię, jak połączyć gałązkę logiczną z ocenianiem kształtującym, aby stanowiła kryteria sukcesu na każdej lekcji doskonalącej umiejętność pisania .Nauczyciel odpytuje uczniów z wiadomości dotyczących trzech ostatnich lekcji..

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.

Ćwiczenia redakcyjne.. Szatan z VII klasy.. TEMAT: Rodzice i ich dzieci w lekturze „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Czas na wykonanie zadań wyniósł 3 tygodnie, po uprzednim omówieniu z uczniami na lekcjach języka polskiego wszystkich tematów .SCENARIUSZ LEKCJI Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VI.. Odmiany charakterystyki indywidualna, porównawcza, zbiorowa autocharakterystyka bezpośrednia, pośrednia postaci rzeczywistej i postaci literackiej 3.. To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy".. Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. To samo - albo i więcej!". Ma 16 lat.Gdy był mały spotkała go tragedia zmarła mu matka i musiał zostać wychowywany przez ojca alkoholika który znęcał się nad chłopcem.Pewnego dnia postanowił uciec z domu aby nie zmarnować sobie życia i odnaleść swojego wujka Antoniego Janicę który jedynie mógł się nim zaopiekować i okazać mu miłość .Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Odwołanie się do przykładów z literatury: sytuacja Ani Shirley z Zielonego Wzgórza, Zenka Wójcika z książki I. Jurgielewiczowej "Ten obcy".. Kpiny Zenka dotykały ją boleśnie.. Wprowadzenie do tematu, rozdanie instrukcji do pracy w grupach..

... charakterystyka postaci.

Uczniowie pracowali zgodnie z instrukcją i według przydzielonych zadań w grupach.. Tajemniczy ogród.. • „Oczy Pestki znowu zamigotały gniewem.. temat vi : egzotyczne piĘkno afrykaŃskiej flory i fauny.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. I zadanie dla grup: Przypomnijcie sobie drog yciow Zenka W jcika.. temat viii : co kraj, to obyczaj.Przy opracowaniu scenariusza "Sąd nad Zenkiem Wójcikiem" przez uczniów klasy VI posłużyłam się metodą projektu.. Praca w grupach nad pierwszym zadaniem.. Marianowi zaś, choć zawsze starał się być rozważny i zachowywać powagę, Zenek również zaimponował zwłaszcza swą odwagą i samodzielnością.. Cele operacyjne: Uczeń: - rozróżnia wyrazy pokrewne i bliskoznaczne, - posługuje się słownikiem wyrazów bliskoznacznych, - używa poprawnej formy wyrazu przyjaciel w l. mn .Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten obcy" poleca 79 % 2431 głosów.. Ćwiczenia dramowe.. Nigdy jeszcze nie zachowywał się w ten sposób.Charakterystyka - zobacz jak napisać charakterystykę, jaki układ elementów zastosować, jakie występują jej rodzaje, zapoznaj się z przykładem charakterystyki.Plik charakterystyka ZENKA Ćwiczenia.doc na koncie użytkownika matoo • folder LEKTURY szkoła podstawowa • Data dodania: 11 lis 2009Plan 1..

Przedstawcie j w formie mapy mentalnej.scenariusze lekcji - w pustyni i w puszczy.doc.

Od obcego do Zenka Wójcika.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.Konspekt lekcji języka polskiego w klasie VI Temat: Przyjaźń szansą na samodoskonalenie na podstawie utworu „Ten obcy" Cel główny: uświadomienie uczniom znaczenia prawdziwej przyjaźni w życiu człowieka.. poleca 85 % 10689 głosów.. Najsilniejsze uczucie połączyło jednak Zenka z Ulą.Charakterystyka Zenka Wójcika Zenek Wójcik to główny bohater powieści ,,Ten obcy''.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był .Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Treść.. Kolejna lekcja dotyczyła szczegółowego omówienia wizyty 3 duchów.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia-stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której każde dziecko bardzo potrzebuje.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Przebieg lekcji: 1. wiczenie s ownikowe z wyrazem "droga"; wyja nienie poj cia "droga yciowa".. Nauczyciel czyta ten list..

Stworzą własne materiały i scenariusze lekcji do omawianej lektury lub innych lektur.

Filmy.. Możesz wybrać jeden projekt z różnych dziedzin nauki m.in. z nowych technologii, przyrody, matematyki, sztuki,przedsiębiorczości i techniki.Kryteria sukcesu do lekcji uczniowie zapisali sami.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.• Zenek Wójcik - charakterystyka • Losy Zenka Wójcika • Ula Zalewska - charakterystyka • Marian Pietrzyk - charakterystyka • Julek Miller - charakterystyka • Pestka Ubyszówna - charakterystyka • CytatyKryteria oceny charakterystyki.. Sztuka uliczna.. temat v : za co podziwiamy stasia tarkowskiego?. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.Oczarowana Zenkiem była również Pestka, która usilnie starała się zwrócić na siebie jego uwagę.. Dzień Języka Ojczystego.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do .Przedstawię również autorski scenariusz lekcji z wykorzystaniem logicznej gałązki przygotowujący do napisania charakterystyki Zenka Wójcika, bohatera lektury „Ten obcy".. Kiedy był mały stracił matkę i był wychowywany przez ojca alkoholika, który się nim nie interesował.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .Charakterystyka Zenka Wójcika („Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej) Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Stworzenie sytuacji motywacyjno-problemowej (nawiązanie do tematu lekcji): • Nauczyciel informuje uczniów, iż dzisiejsza lekcja będzie dotyczyła problematyki książki Ten obcy.Wybrana kategoria: Szkoła podstawowa: Lektury 1 | 2 |Otrzymają kryteria sukcesu ( nacobezu) do charakterystyki Zenka Wójcika z omówieniem.. Plan charakterystyki wstęp rozwinięcie (wygląd zewnętrzny, usposobienie, cechy intelektu, cechy charakteru, zainteresowania) zakończenieCharakterystyka Zenka Wójcika.. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Jeden z uczniów wciela się w rolę listonosza, który przynosi fikcyjny list, napisany przez chłopca z domu dziecka.. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt