Sprawozdanie z filmu lub spektaklu wykorzystaj podane wskazówki
Recenzja • wymienić elementy, z których składa się recenzja • odróżnić recenzję od sprawozdania • stworzyć plan recenzji • wyselekcjonować informacje przydatne do sporządzenia recenzji • ocenić poszczególne elementy dziełaJedna to zbliżona do dziennikarskiego reportażu relacja z wydarzeń życia codziennego, imprez, wycieczek, itd.. Rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbert chcą zaadoptowaćZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Przedstawienie było oparte na motywach książki Lucy Maud Montagomery pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza".. Przeczytaj informacje, które znajdują się w chmurce.. Dnia 28 kwietnia 2015 roku uczniowie klas 4-6 wybrali się do Tarnowskiego Teatru im.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.. W sprawozdaniu szczegółowo zdaje się relację z jakiegoś wydarzenia, które zostało już zakończone.. Opinia o dziele.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Jeśli nie chcesz robić sztucznego oddychania, skup się na uciskaniu klatki.Zadanie: sprawozdanie z spektaklu pt mały książe ..

Wykorzystaj podane wskazówki.

Ponadto film jest zabawny, mądry, ciekawie skonstruowany.. Sprawozdanie musi być pisane w stylu chronologicznym, każde wydarzenie po kolei.Dobór faktów należy do ciebie.Napisz sprawozdanie z ostatnio obejrzanego filmu 2013-03-03 21:33:34 Napisz sprawozdanie z filmu pt. zemsta 2013-01-27 19:29:36 Napisz krótkie sprawozdanie z wycieczki do ogrodu zoologicznego?. Ważna jest kolejność zdarzeń.Propozycje wykorzystania filmu w realizacji podstawy programowej z języka polskiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej Opracowanie przygotowane przez Zespół Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży im.. W sprawozdaniu nie opowiadamy treści zbyt szczegółowo, skupiamy się raczej na elementach, które zrobiły na nas wrażenie albo nam się nie .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Warto też podać informację, kto brał w nim udział.. biotechnologia; humor; Sprawdzian z biologii klasa 6 dział 5; Staś Tarkowski Opanowany; sprawdzian mikołajek; rozprawki .Napisz sprawozdanie z filmu lub spektaklu wykorzystaj podane wskazówki; Sprawdziany-odpowiedzi.pl opinie; Kartkówka dziady cz 2 pdf; Ostatnio wyszukiwane.. Na str. 269 znajdują się wskazówki dla sprawozdawcy.Królewna Śnieżka (2012) Anna Kołodziejczak, Maciej Dowgiel Reż. Tarsem Singh Krótka informacja o filmie „Królewna Śnieżka", to klasyczna baśń spisana przez braci Grimm..

Przeczytaj przykładowe sprawozdanie.

Bawili się na tym przedstawieniu tak samo jak my, widzowie.• stworzyć plan sprawozdania ostatnio obejrzanego filmu lub spektaklu • wyselekcjonować informacje przydatne do sporządzenia sprawozdania • stworzyć pisemne sprawozdanie z filmu bądź spektaklu .. Jednym z elementów sprawozdania jest ocena, ale nie jest ona tak istotna jak w przypadku innej formy: recenzji.. 2011-02-24 17:08:05Sprawozdanie z wyjazdu do teatru Dnia 18.11.2015 r. razem z moją klasą pojechaliśmy na spektakl pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza" do Teatru Kameralnego w Domu Kultury LSM.. W pierwszym akapicie powinno zostać zapisane, jaki charakter ma wydarzenie, zostać wymieniona jego nazwa lub .Sprawozdanie z filmu/spektaklu Celem sprawozdania z lektury, filmu czy spektaklu jest przede wszystkim zaprezentowanie informacji dotyczących analizowanego dzieła oraz wyrażenia opinii na jego temat.. Kolejny etap to przejście do opisu wydarzenia według chronologii z uwzględnieniem najistotniejszych momentów, jak i tych mniej spektakularnych - sprawozdanie powinno być ciekawe i urozmaicone.Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. Język i fabuła utworu.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawozdanie z przedstawienia pt. ,,Mały Książę",,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" A.de Saint Exupery..

Następnie przeczytaj przykładowe sprawozdanie z ...Dzień dobry.

Przydatność 100% Sprawozdanie ze spektaklu "Król Edyp" .. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. i problematykę.. Sprawozdanie warto zacząć od przedstawienia ogólnych informacji o wydarzeniu.. to forma, w której opowiadasz o ksiażce filmie itp., czyli prezentujesz w skócie fabułę, przedstawiasz bohaterów .. Otwórz podręcznik - str. 270-271.. J. Tuwima W części podstawy programowej określającej warunki i sposób realizacji wymagań czytamy: Klasy IV-VIII szkoły podstawowej to okres kształtowania sposobów .Test z lektury rany julek; Geografia sprawdzian nowa era rolnictwo i przemysl; Czynniki rozwoju przedsiębiorczości; Napisz sprawozdanie z filmu lub spektaklu wykorzystaj podane wskazówki; Ostatnio wyszukiwane.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Oto przykładowe uczniowskie sprawozdanie z obejrzanego filmu: Zawsze trzeba reanimować - to może być jedyna szansa poszkodowanego.. Sprawozdanie ze ślubu należy napisać tak jak inne sprawozdania reportażowe, tzn. napisać gdzie, kiedy i o której ślub miał miejsce, wskazać uczestników (państwo młodzi, świadkowie, rodzice, goście), napisać kto udzielił ślubu, podać przebieg zdarzeń (prawdopodobnie: przyjazd pod kościół, wejście, msza /o czym ksiądz mówił/, przysięga /jakie były .• stworzyć pisemne sprawozdanie z filmu bądź spektaklu 51., 52..

Druga natomiast, jako sprawozdanie z lektury, audycji czy przedstawienia jest pokrewna recenzji.

Bohaterka - Śnieżka ma białąDzwoniąc na 112 trzeba podać adres zdarzenia, a nie swój domowy.. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. lub spektakl był przez Ciebie oglądany Opis dzieła: główne wydarzenia, temat Informacja o zastosowanych środkach wyrazu, np. o muzyce Twoja opinia na temat filmu lub spektaklu Napisz sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu.. Ludwika Solskiego na przedstawienie pt. ,,Mały Książę''.Wie o tym doskonale Lasse Hallström.Znany szwedzki reżyser otworzył sobie wrota do Hollywoodu komediodramatem "Moje pieskie życie", a po latach potwierdził klasę wzruszającym "Mój przyjaciel Hachiko".Teraz nakręcił film "Był sobie pies".Gdyby nie autentyczna miłość Hallströma do czworonogów, ekranizacja książki W. Bruce'a Camerona, w której cała historia opowiadana jest z .• wydzielać akapity w wypowiedzi pisemnej • zredagować sprawozdanie z filmu lub spektaklu, zachowując odpowiednią kompozycję wypowiedzi • samodzielnie i zgodnie z wymogami dotyczącymi tej formy wypowiedzi zredagować poprawne sprawozdanie z filmu, unikając powtórzeń 69. i 70.Sztukę ogląda się z dużym zainteresowaniem, jest wciągająca, nawet dla osób, które znają już jej treść.. Otwórz podręcznik na stronie 132.. I chociaż wszyscy znamy ją od dzieciństwa, tę wersję ogląda się z wielką przyjemnością - estetyczną.. Recenzja • wymienić elementy, z których składa się recenzja • odróżnić recenzję od sprawozdania • stworzyć plan .Opis rzeczowy jest „zwykłym" opisem, naukowy wymaga specjalistycznej wiedzy i użycia fachowej terminologii z zakresu danej dziedziny naukowej, zaś artystyczny jest charakterystyczny dla literatury i służy nie tylko przekazaniu informacji, ale też zademonstrowaniu sprawności w posługiwaniu się językiem literackim.21.05.20 r. TEMAT: Ostatnio na lekcji zdarzyło się coś niezwykłego… - piszemy sprawozdanie.. • Przybliż okoliczności, w których film lub spektakl był przez Ciebie oglądany.Zadanie: napisz sprawozdanie z filmu lub że spektaklu wykorzystaj podane wskazówki proszę o pomoc 5 klasa Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Najpierw nazwa lub tytuł wydarzenia, termin, w którym się odbyło oraz miejsce.. Streszczenie utworu.. ułamki; Edmund; chłopi; Drewniany pociąg; sprawdzian matematyka klasa 6 ; ludność i urbanizacja w polsce; sprawdzian fizyka kl 7; meble; Liceum; rozprawka ocenyKształcenie językowe: sprawozdanie z filmu i spektaklu • wymienić elementy, które powinny się znaleźć we wstępie, w rozwinięciu i w zakończeniu sprawozdania • podjąć próbę napisania • stworzyć plan sprawozdania ostatnio obejrzanego filmu lub spektaklu • zredagować podaną formę wypowiedziSprawozdanie z filmu czy spektaklu musi się składać z dwóch części : informacyjnej( zawierać informacje o treści filmu lubspektaklu) i oceniającej ( mocne i słabestrony filmu lub spektaklu)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt