Szczegółowe pytania do lektury w pustyni i w puszczy
Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3.. 1494 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Wybierz obsadę serialu "Wiedźmin"!. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Pytań ani odpowiedzi nie można znaleźć w Internecie, gdyż są to moje, autorskie pytania, skonstruowane w ten sposób, aby uczyły dzieci czytania ze zrozumieniem .„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Tworzą przy tym zeszyt, zawierający szczegółowy opis książki.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Kim byli ( Różne postacie które były w lekturze ) 2.. Dla nich nie ma już ratunku.. Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.Uczniowie najpierw czytają pytania, potem konkretny rozdział, a na koniec odpowiadają pisemnie na pytania.. Potrafisz uzupełnić zdania?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Czternastoletni Staś Tarkowski opowiadał swojej ośmioletniej przyjaciółce Nel Rawlison o aresztowaniu Fatmy, żony dozorcy Smaina, który zdradził egipskie władze i przyłączył się do Mahdiego..

Przeczytaj recenzję W pustyni i w puszczy.

Wszelkie pytania, uwagi i zmiany w katalogu prosimy kierować do: [email protected] Wszelkie pytania, uwagi dotyczące Platformy Edukacyjnej prosimy kierować do: .Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Dalsza podróż, tym razem do Omdurmanu.11.. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Rozpoznasz kiełbasę na zdjęciu?a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W pustyni i w puszczy - test trudny Trudniejszy test ze znajomości W pustyni i w puszczy.. 2010-02-25 17:30:43 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze .. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Sprawdzamy, jak dużo wiesz o Polsce.. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - streszczenieOpracowanie: Muzyka w tle: Ukulele by Bensound ( na .W końcu obaj panowie są zmuszeni wyjechać, by wizytować następny odcinek robót..

z lektury "w pustyni i w puszczy " ?

Każe mu jeszcze przyjechać nazajutrz.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Na stacji nikt na nich nie czeka.. praca, nauka, rozrywka.. Nauka: Uczelnie: Mój profil/Znajomi: Poczta/Dokumenty: .. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Wyjazd dzieci do Medinet.6.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury W pustyni i w puszczy, które mogą Ci się przydać do powtórki.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoW pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka SienkiewiczaKanał możesz wesprzeć: Lektura z opracowaniem.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Życzę miłego rozwiązywania.. 2011-12-11 18:00:36Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. Lektura z opracowaniem autorstwa Sienkiewicz Henryk , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 11,99 zł .. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Jednego dnia pojawia się Chamis i zawiadamia, że ojcowie każą dzieciom przyjechać do siebie.. Wieść o zwycięstwie Mahdiego w walkach o Chartum.10.. 2.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

Święta Bożego Narodzenia - pies Saba prezentem dla Nel.7.. Arabowie mówią, że mają się spotkać z inżynierami na pustyni.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe - strona 4, Rozdział XIV Staś był świadomy powagi ich sytuacji.. 6.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Linde daje Stasiowi chininę, broń, naboje, konia, herbatę.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7891 razy Średnia ocena:Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. W jakim wieku była Nel?. Mimo podejrzeń Stasia wyruszają pociągiem.. Chamis porywa dzieci.8.. (17/17) W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyW pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w „Kurierze Warszawskim" w latach 1910-1911, po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku..

Mordercza podróż do Chartumu przez pustynię.9.

Spotkanie z Mahdim.12.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. Napisz do nas.. Linde opowiada historię swego życia.. Okazało się, że kobieta wraz z trójką dzieci ubiegłej nocy usiłowała dostać się do swojego męża pomimo zakazu wydanego przez miejscowe władze w Port-Said.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Rozdział 33 Za dnia bardziej przytomny Linde /spadła gorączka/ udziela szczegółowych wskazówek..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt