Napisz przemówienie skierowane do tebańczyków w obronie edypa
Jestem córką Edypa i Jokasty, a pochodzę z rodu Labdakidów, który od lat ścigany jest przez przeznaczenie.. 2010-05-13 19:03:11; Napisz przemówienie!. Myślę, że Wy też jesteście takiego samego zdania, co Ja, że każdy człowiek zasługuje na godny pochówek, nawet, jeśli był zdrajcą.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Jak napisać przemówienie?. 2012-02-25 17:29:06Ułóż w imieniu młodzieńca (strzelca) mowę obrończą (ostatnie słowo) skierowaną do dziewczyny.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćAntygona, tytułowa bohaterka jest odważna, dynamiczna, konsekwentna w działaniach, wierna swoim ideałom.. Każdy z nas zna historię rodu Edypa i jego niechlubne zbrodnie.83% Przemówienie w obronie Kreona; 85% Przemówienie w obronie Antygony.. Nie mógł jednak przewidzieć, że w trakcie wędrówki natknie się na podróżującego wraz ze swoja świtą Lajosa, który jest jego biologicznym ojcem i w wyniku bójki ów .85% Przedstaw racje Kreona w przemówieniu skierowanym do obywateli Teb (pisz w imieniu bohatera).. Kto miał rację Kreon czy Antygona Antygona postępowanie ocena Antygony Współkochać przyszłam nie współnienawidzić Napisz przemówienie w obronie Antygony Mowa w obronie Antygony.. Godnie postąpiła chowając swojego brata i odprawiając modły nad jego duszą.. Świtezianka A. Mickiewicza zadanie na polski..

Jak napisać przemówienie w 15 minut?

Nikt nie może mu uciec.. Przemówienie rozpocznij i zakończ słowami "Los mnie powalił pełen burz i lęku".. Edyp dowiedziawszy się o tym od wyroczni delfickiej uznał, że nie może narażać swoich rodziców i udał się w podróż, aby za wszelką cenę tego uniknąć.. Wskazówki: 1.. Przemówienie Wygłasza się je po to, aby przedstawić własne stanowisko w jakiejś sprawie, a także aby nakłonić słuchaczy do konkretnych reakcji, zachowań.Napisz przemówienie skierowane do młodszych koleżanek i kolegów , w którym uwzględnisz przesłane zawarte w omawianym utworze i odwołasz się do postawy wybranego bohatera literackiego lub filmowego.. 90% Przemówienie w obronie AntygonyPrzemówienie to ciekawa, ale też trudna forma wypowiedzi pisemnej, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do wygłoszenia (przynajmniej teoretycznie).. Głównym bohaterem mitu p.t.. 2020-12-06 17:04:33Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Edyp jest prawdopodobnie wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną.. Napisanie przemówienia wymaga zaangażowania w poruszaną sprawę..

... napisz przemówienie do róweiśników na temat konieczności dbania o kulturę języka młodzieży.

Występuje w imieniu mojej klientki Antygony z rodu Labdakidów, oskarżonej o nieposłuszeństwo wobec króla.. Zadanie na polski z wiersza świtezianka - Adama Mickiewicza.. Wolałbym oskarżające Kreona.. Obrona Antygony; Proszę o pomoc w zrobiniu dwóch zadań dotyczących An.Przydatność 55% Charakterystyka Edypa.. Przemówienie Przemówienie jest to monolog wygłaszany wobec większego audytorium.. "tragedia króla Edypa" jest Edyp- władca Teb.. Jak przekuć to w sukces?. Przemówienie Antygony do Tebańczyków.. Przemówienie ma trójdzielną budowę, ale jego ostateczny kształt zależy od poruszanych kwestii, sposobu argumentacji, grupy docelowej, okoliczności itd.. 2021-01-11 21:44:14Kara nie zdążyła go dosięgnąć.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.Napisz kilku zdaniowy apel zachęcający twoich rówieśników do czytania książek.. Podejmując decyzję czy zostać obrońcą tej młodej kobiety, nie miałam chwili zwątpienia.Przemówienie w obronie Antygony - oskarżające Kreona.. Przemyśl dokładnie cel przemówienia.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 85% Przemówienie Kreona do ludu tebańskiego po tragediach rodzinnych..

Zebraliśmy się tu dzisiaj, aby stanąć w obronie mieszkanki naszego miasta Antygony.

Postawcie się w jej sytuacji.. Wygłasza się je po to, aby przedstawić własne stanowisko w jakiejś sprawie, a także aby nakłonić słuchaczy do konkretnych reakcji, zachowań.Cześć mam takze do napisania mowę obrończą.Mam wcielić się w rolę adwokata i napisać mowę obrończą,oskarżonego o konflikt Rajski.prosze pomóżcie mi mam tylko 1 godz. paula 2005-09-21 12:22:48Napisz przemówienie do sądu na temat: oskarżenia Kreona lub Antygony, albo obronę dla Kreona lub Antygony.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.. Dopuścił się zdrady ojczyzny, nie zasługuje więc na los taki sam, jak bohaterowie.. Nie mogę pozwolić by on, tak samo jak jego brat, Eteokles trafił do Hadesu.. Dlatego zakazałem go grzebać.Przydatność 75% Przemówienie do Tebańczyków w sprawie obrony Antygony i skazania Kreona.. 2014-10-07 19:46:07; napisz przemówienie 2011-01-04 22:09:04; Wygłoś krótkie przemówienie przekonujące słuchaczy do czytania książek.. Moim celem jest pokazanie, że Kreon jest zły!. W końcu musiałem się udać do następu ącego środka.. Antygona zaś kieruje się miłością do brata .Edyp w pigułce Geneza tragedii • napisany ok. 427 r. p.n.e. utwór należy do cyklu trzech tragedii tebańskich Sofoklesa - Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona - opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów Elementy świata przedstawionego • czas: akcja rozgrywa się w ciągu jednego dnia (jedność czasu) • miejsce wydarzeń .Wszyscy jesteśmy napiętnowani klątwą, która ciąży na rodzie Edypa..

Skorzystaj z naszych kół ratunkowych.Ostatnie przemówienie króla Edypa do ludu przed odejściem.

Zapewne każdy z Was drodzy mieszkańcy słyszał jakiego okrucieństwa się on dopuścił.Przydatność 85% Przemówienie w obronie Antygony.. W swym przemówieniu mam zamiar wystąpić przeciwko obywatelce Teb- Antygonie, córce Edypa i Jokasty.. Dla zdrajców nie powinno być miejsca w świecie podziemnym.. Drodzy Tebańczycy!. Wysoki sądzie, szanowna ławo przysięgłych.. Uważam ją bowiem za winną haniebnej .Obrona Sokratesa (Ἀπολογία Σωκράτους) - dzieło Platona, zaliczane do jego dialogów (chociaż w rzeczywistości jest prawie wyłącznie monologiem Sokratesa), przedstawiające treść trzech mów, jakie Sokrates wygłosił na procesie w 399 r. p.n.e., na którym został skazany na karę śmierci.w takie wątpliwości.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. nalos; 1.12.2010 Wysoki Sądzie i panowie przysięgli!. Pozwoli to dobrać odpowiednie słownictwo, środki językowe i argumentację dla przedstawienia problemu.. Nie wiesz jakich zwrotów powinieneś użyć w przemówieniu?. 84% Przemówienie oskarżające Kreona!. Czy warto mnożyć klęski, czyż nie wypadałoby raczej opuścić głowy w milczeniu i odprawić wielkie nabożeństwo żałobne za wszystkich, którzy polegli na polu niesławnej bitwy.. Kreon, władca Teb troszczy się o dobro wszystkich ludzi, stara się wykonywać swoje obowiązki w jak najlepszy sposób i nie chce stracić autorytetu "twardego" władcy.. Przemówienie skierowane do dziadków w związku z ich jubileuszu.Sprawdź jak napisać przemówienie, w ilu etapach je przygotować, co koniecznie w nim zawrzeć, zapoznaj się z przykładami przemówień.. Poszedłem Mędrzec, Mądrość do ednego z takich, których ma ą powszechnie za mędrców, bym zbił zdanie wyrocz-ni i pokazał, że oto ten ode mnie mędrszy, a ty Apollinie mnieś wyższość nad innych przyznał.Jak napisać mowę Pisząc plan przemówienia należy wziąć pod uwagę do kogo mowa ma być skierowana, oraz co ma być jej celem.. 85% Przemówienie Kreona do Tebańczyków o wyroku, który wydał na Antygonę.Mowa Antygony do Tebańczyków (stylizowana na język Antygony).. Wogóle nie rozumiem o co chodzi w tym zadaniu.. 🎓 Napisz przemówienie skierowane do.18 sekretów jak w prosty sposób zostać dobrym mówcą: Właśnie się dowiedziałeś, że czeka Cię wystąpienie publiczne..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt