Przykładowe wypracowania z hobbita
13.200 pkt Napisz wypracowanie do książki "Hobbit czyli tam i z potworem" na jeden z podanych tematów (minimum 20 zdań):1 Thorin a Bilbo charakterystyka porównawcza.2 Czy Gandalf dobrze zrobił że namówił Bilba na wyprawę?3 Do którego plemienia chciałbyś należeć i dlaczego?4 Napisz reportaż o walce bohaterów z pająkami.Bilbo Baggins to główny bohater powieści Johna R. R. Tokiena Hobbit, czyli tam i z powrotem.Miał ok. 50 lat.. Bilbo Baggins był niezwykłym hobbitem.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Zawsze wyciągał pomocną rękę w stronę krasnoludów, mimo iż nie był tak silny jak oni.. Kreuje bowiem rzeczywistość fantastyczną, co upoważnia go do tworzenia postaci niezwykłych, a nawet nieco dziwacznych.Znaczenie tytułu Tytuł składa się z trzech ważnych słów: „Hobbit", „tam" i „powrót".. Całe wypracowanie →.Inspiracją do napisania „Hobbita" (wydanego w 1937 r.) stały się dla Tolkiena najważniejsze mity i legendy z gruntu kultur celtyckiej i germańskiej (skandynawskiej).. Przedstawia piękną mityczną krainę zamieszkaną przez stworzenia takie jak elfy, hobbity, krasnoludy i smoki.. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. „Hobbit" - w rozdziale 1. narrator dokonuje szczegółowej prezentacji tego bohatera.. Chociaż on próbował ten mur przekroczy, ja na to ,, nie pozwalałam"..

Znajdziesz tu niejedno wypracowanie maturalne z języka polskiego.przykładowe wypracowania z ten obcy.pdf.

0 1 .„Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa - wypracowanie pod .Świetnym przykładem jest powieść fantasy „Hobbit, czyli tam i z powrotem" autorstwa J.R.R.. Oceniając pracę, egzaminatorzy będą przydzielali punkty w każdym z poniższych kryteriów.. Tolkiena.Została wydana 21 września 1937 roku.. Tolkiena.. Odpowiedz na pytanie: Jakie wydarzenia w historii chciałabyś zobaczyć na własne oczy, w jakich czasach chciałabyś wylądować i dlaczego właśnie tam.. Proszę pomuszcie mi .. 263 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kataklizmem tym staje się epidemia tytułowe dżumy.. Dla fanów Hobbita.Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!. Zawiera ogólne zasady, które powinieneś stosować, tworząc każde wypracowanie.. 2Hobbit lubił spokój.. opowieści o Fafnirze (potężnym smoku strzegącym skarbu Andwariego) i jego pogromcy Sigurdzie, poemat epicki „Beowulf".Test zawiera 30 pytań.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTest wiedzy z lektury ,,Hobbit , czyli tam i z powrotem" ASobczak 1 rok temu.. Powieść Alberta Camusa „Dżuma" opowiada o kontakcie zwykłych na pozór ludzi z przerażającym kataklizmem.. Bilbo był bardzo pracowity, jak zresztą każdy hobbit.. Zdania co do jego osoby są skrajnie podzielone.. Z wyjątkiem kryterium 2., które jest odrębne dla wypowiedzi o charakterze twórczym i dla wypowiedziWypracowanie..

Był sumienny i obowiązkowy, nie lubił odkładać nic na potem.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: opowiadanie o jednej z przygod hobbita.

Pewnego dnia Bilbo z wielkim pośpiechem wyszedł z domu i dotąd nie wrócił.. W moich on latach jest teraz i stoi na progu starości.. Od .Wypracowania - J.R.R Tolkien „Hobbit" - Opracowanie zbiorowe , tylko w empik.com: 5,92 zł .. Szukaj.. Część tych, która go znała, uważała, że był czło…, przepraszam, hobbit jak każdy inny, druga zaś część, że wręcz przeciwnie.Wypracowanie jest charakterystyką jednego z bohaterów książki J. R. R. Tolkiena, zatytułowanej „Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Czytelnik ma pełną świadomość tego, kto to jest, jak wygląda, jakie ma cechy charakterystyczne.12.. Choć wcześniej wiódł w miarę spokojne życie wszystko zmieniło się kiedy na swej drodze spotkał Gandalfa.. 5 zdań 2021-01-15 19:01:39; Język polski "oblicza epok" 1.1 zakres rozrzezony str.310 zad.. Motywy baśniowe: smok Smaug zaczarowany pierścień czarodziej władający magią krasnoludki elfy skarby Motywy mityczne: długa wędrówka bohaterów do wspólnego, zamierzonego….. Był potomkiem Króla spod Góry, miał być dziedzicem spuścizny miasta Dal, które słynęło z krasnoludzkich skarbów i niezwykłych wytworów.Zanim zabierzesz się do czytania tego tekstu gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z wcześniejszym wpisem dotyczącym wypracowania, w którym omawiam m.in. rodzaje wypracowań maturalnych i ich prawidłową strukturę.Gdy już poznasz „teorię" wróć tutaj, by przeczytać przykładowe wypracowanie, które zamieszczam i analizuję poniżej.Hobbit, czyli tam i z powrotem (ang. The Hobbit or There and Back Again) − powieść fantasy dla dzieci autorstwa J.R.R..

Napisz opowiadanie z dialogiem, w którym ukażesz nastroje, zamiary i oczekiwania kuzynów Bilba oraz ich rozczarowanie z powodu powrotu hobbita.

Z wyjątkiem kryterium 2., które jest odrębne dla wypowiedzi o charakterze twórczym i dla wypowiedzi Pana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej „Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.Zadanie otwarte rozszerzonej odpowiedzi - wypracowanie Za napisanie wypracowania będzie można otrzymać maksymalnie 20 punktów.. Bagginsowie z Sackville już od dawna przygotowują się, by wprowadzić się do domu nieboszczyka.. Wśród nich wymienić można m. in.. Lektury 5 lat temu.. Z niczego potrafił zrobić wspaniałą potrawę.. W swoim utworze zatytułowanym „Hobbit, czyli tam i z powrotem", Tolkien ukazuje nam szeroką gamę różnorodnych bohaterów.. Syna miłego zobaczyć wracającego spod Troi.. Powieść Jurgielewiczowej „Ten obcy" jest powieścią złożoną i wielowątkową.. Był potomkiem Króla spod Góry, miał być dziedzicem spuścizny miasta Dal, które słynęło z krasnoludzkich skarbów i niezwykłych wytworów.Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Beorna, jednego z bohaterów powieście Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem..

Tolkienowski świat porywa, kusi i zachwyca - czytać „Hobbita…" to jakby żyć w innym wymiarze.Za napisanie wypracowania będzie można otrzymać maksymalnie 20 punktów.

[…] Ale i on gdy o tobie, że jeszcze żyjesz usłyszy, Radość ma w sercu i potem każdego dnia się spodziewa.. Skomentuj.. Na wielu przykładach z autentycznych prac uczniowskich pokazuje, jak napisać dobre wypracowanie.Wypracowania maturalne z języka polskiego.. One są kluczem do zrozumienia fabuły powieści.. Był to olbrzymi mężczyzna; miał bujną, czarną czuprynę i gęstą, długą, czarną brodę, ramiona i łydki nagie, z węzłami potężnych mięśni wyraźnie zarysowanymi pod skórą.Katarynka - Przykładowe wypracowania 1.Charakterystyka mecenasa Tomasza , bohatera „Katarynki" Bolesława Prusa.. Thorin należał do rasy krasnoludów.. Nie przeczytałam książki a jutro pisze prace klasową z Hobbita.. Ten rozdział bardzo mi się podoba, ponieważ jest ciekawy.. 1-22 2021-01-14 14:25:46; Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z .Bilbo Bagins, główny bohater powieści Johna Tolkiena zatytułowanej "Hobbit, czyli tam i z powrotem", należał do wielce zacnego plemienia hobbitów.. Thorin należał do rasy krasnoludów.. Przeczytaj recenzję Wypracowania - J.R.R Tolkien „Hobbit".. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Mnie już pocieszyć nie zdoła nic, bo z mych synów walecznych.Wypracowanie jest charakterystyką jednego z bohaterów książki J. R. R. Tolkiena, zatytułowanej „Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Był doskonałym kucharzem.. Oceniając pracę, egzaminatorzy będą przydzielali punkty w każdym z poniższych kryteriów.. Był synem Belladonny Tuk, wywodzącej się z żądnego przygód rodu i spokojnego Bunga Bagginsa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt