Streszczenie szczegółowe antygona
Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Antygona - pozostali bohaterowie Hajmon - syn Kreona, narzeczony Antygony.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. Kreon spotyka się z Radą Starców.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z Etoklesem, broniącym miasta przed najeźdźcą.Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju.. 4.10.2011 (16:01) Dokładne i dobre streszczenie : )„Antygona" - streszczenie szczegółowe „Bierzcie stąd dziewkę i w ciemnym ją grobie Zawrzyjcie zaraz, jak już nakazałem.. Akcja utworu rozgrywa się w XI wieku w Szkocji, podczas wojny między wojskami szkockimi a norweskimi.. Owszem - był dumnym i nieugiętym władcą, ale wszystko co robił miało służyć dobru państwa.„Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w „Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa „Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w „Antygonie" Sofoklesa Streszczenie „Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr greckiStreszczenie szczegółowe Akt I, scena 1..

Streszczenie szczegółowe Prologos.

Wie, że działała wbrew rozkazowi władcy, ale zemsty bogów obawiała się bardziej niż zemsty człowieka.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Mówi o konieczności utrzymania przez niego władzy oraz uzasadnia swoją decyzję o pozostawieniu ciała Polinejkesa na pastwę dzikich zwierząt i ptaków.antygona - streszczenie szczegÓŁowe - streszczaj siĘ z naukĄ admin, ndz., 04/20/2008 - 17:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstów„Antygona" - streszczenie szczegółowe - strona 3, opracowanie i streszczenie lektury.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Prologos: Akcja dramatu „Antygona" toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. Antygona, tytułowa postać z dramatu Sofoklesa, zrodziła się z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. Antygona jest uważana za najdoskonalsze dzieło Sofoklesa i jedną z największych tragedii w dotychczasowym dorobku literackim ludzkości.Antygona - streszczenie.. Pierwsze słowa, jakie padają z jego ust, świadczą o jego uległości w stosunku do Kreona.Sofokles - Antygona - streszczenie szczegółowe - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury..

(2/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieStreszczenie szczegółowe.

Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.„Antygona" - streszczenie szczegółowe - strona 2, opracowanie i streszczenie lektury.. Rzecz rozpoczyna się o świcie, tuż po odejściu wojsk nieprzyjaciela od bram miasta.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Autor już na wstępie informuje, że zamierza zadedykować książkę Leonowi Werth, swojemu przyjacielowi.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Obawia się jednak, że dzieciom nie spodoba się dedykacja dorosłemu książki, która jest przeznaczona dla nich.Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - tej stronie znajedziecie streszczenie szczegółowe lektur potrzebnych do matury i nie tylko kompletnie za darmo.. poleca 85 % .. Nom i to jest streszczenie chociaż z tego coś rozumie bo ja przeczytałam 5 stron Z ksiązki to nic z tego nie wiedziałam a raz przeczytałam streszczenie to juz wiem o co kpw.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona..

(3/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieStreszczenia lektur szkolnych.

Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.„Antygona" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. Są znękani zarazami i chorobami, które pustoszą miasto.. sprawdźcie sami.lalka - bolesŁaw prus - streszczenie szczegÓŁowe admin, sob., 01/17/2009 - 08:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówLektura "Antygona" - Streszczenie szczegółowe drukuj.. Czytajcie a w przerwach?. Hajmon kocha także ojca.. Dziewczyna przyznaje się do winy: „Jam to spełniła, zaprzeczać nie myślę.". Gdzieś na otwartym polu rozmawiają ze sobą trzy czarownice.Mówią o nadchodzącym końcu bitwy i o zbliżającym się ich spotkaniu z Makbetem.Streszczenie szczegółowe Prologos (Prolog) [Edyp, Kapłan, Kreon] Edyp widzi mieszkańców Teb, którzy gromadzą się przed ołtarzami..

Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieAntygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona - strona 2.

Po tragicznej śmierci braci, Eteoklesa i Polinejkesa, postanowiła wbrew zakazowi króla pochować zwłoki Polinejkesa, który uważany za zdrajcę ojczyzny na mocy królewskiego rozporządzenia miał zostać wyrzucony na pożarcie sępom i psom.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Jego cechy charakteru poznajemy głównie po rozmowie z ojcem.. Bardzo kocha Antygonę, boi się o jej życie i występuje w jej obronie.. Akcja tragedii ma miejsce przed pałacem królewskim w Tebach.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.Antygona wzbudza naszą litość, ale nie tylko ona jest ofiarą tegoż dramatu.. Treść .Podstawowe informacje o bohaterce.. Tragicznie doświadczony zostaje również Kreon..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt