Odpowiedzi na sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy
Pobierz materiały: Scenariusz nr 77.. Podczas fatamorgany na pustyni Staś ujrzał: a) miasto Medinet b) swego ojcaTest: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2. xd.Dajcie odpowiedzi do testu z lektury TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Witaj na stronie Quizz.pl.. 47 Obserwuj .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy, cz. 1 Lekcje: Scenariusze lekcji.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.„W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako powieść w odcinkach na łamach „Kuriera Warszawskiego".. Test: Ile lat po porwaniu Staś i Nel biorą ślub?.

8.Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?

Mirusinda 3 lata temu.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. W pustyni i w puszczy.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.. e) Przygoda z Kingiem.2.. [przypis edytorski] ⁴emir — tytuł honorowy przysługu ący dowódcom i książętom w państwach islamu.Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap podróży)?. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7440 razy Średnia ocena:"W pustyni i w puszczy" - test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem Małgorzata Rembiasz "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza - sprawdzian wiadomości i umiejętności z lektury Beata Jabłońska "W świecie gdzie dobro i miłość zwyciężają" - test ze znajomości baśni w klasie IV Lidia BrusSprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" 1 Podkreśl właściwą odpowiedź 7p..

U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.

6. Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie.. a) 10 b) 5 c) 15 d) 20 Rozwiązanie .. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. W formie książkowej utwór został wydany w 1912 r. Pomysł na postać Stasia autor zaczerpnął z historii jedynego syna polskiego inży-niera pracującego przy budowie Kanału Sueskiego.. 1395 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: .. że jestem na 3 rozdziale, a z filmu pamiętam tylko urywki?. App erstellen .kowski, starszy inżynier te że kompanii, żyli od wielu lat w na ściśle sze przy aźni.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Sprawdzian z języka polskiego na .TESTY I MATERIAŁY W pustyni i w puszczy (sylvia112) • pliki użytkownika nazgull1 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy.jpg, karta odpowiedzi w pustyni.docProblematyka..

W pustyni i w puszczy.

Oba Emigrant byli wdowcami, ale pani Tarkowska, rodem Francuzka, zmarła z chwilą przy ścia na świat ³Chartum — stolica Sudanu.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocZobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. c) Mapkę.. Życzę miłego rozwiązywania.. Chłopiec .W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. a) Sukienkę.. Na ile z nich odpowiesz?. W jaki sposób dzieci wysyłały wiadomości o tym, że żyją i o miejscu swego pobytu?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.4.. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. W 5. pytaniu 80 proc. z was się wykładaTest z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt..

H. Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy, cz. 1 ...

W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Wybierz prawdziwą odpowiedź.. c) Wizyta u Mahdiego.. Wyślij zgłoszenie .. że dobrze znasz tę książkę.. Nelly Rawlison i Staś Tarkowski Nel Rawlison i Stanisław TarkowskiTest znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1.. Jak nazywali się główni bohaterowie?. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. • Jaki prezent dostała Nel na gwiazdkę?. Serwis zamknięty.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Autor: : Segment: Szkoła podstawowa klasy 4-8 .. Klasa: 6: Cykl: Jutro pójdę w świat: Część: Wszystkie : Lekcja wprowadzająca do lektury.. Quiz w Poczekalni.. 12 pytań z teleturniejów.. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?dlaczego warto przeczytać W pustyni i puszczy Charakterystyka Stasia zlektury W pustyni i w puszczy Temat plan wydarzeń lektury ,,W pustyni i puszczy" rozdział 27,28,29,30Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. d) Książkę..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt