Podsumowanie obserwacji wstępnej 3 latki przedszkole
1-potrafi.. 7 ustawy z dnia 7 września 1991r.. DIAGNOZA PRZEDSZKOLNA 6-LATKA.. Grupa składa się z dzieci, które uczęszczają do przedszkola drugi rok (14 dzieci) oraz dzieci, które do przedszkola przyszły po raz pierwszy (11 dzieci).Plik obserwacja wstępna.doc na koncie użytkownika justyna1010 • folder Dokumenty • Data dodania: 4 paź 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Obserwacja w portalu Edux.pl.. Adresowany jest do wszystkich wychowanków przedszkoli w mieście.Obserwacja dziecka w wieku przedszkolnym • pliki użytkownika justyna.k62 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • arkusz.diagnozy1.doc, arkusz.diagnozy.doc3.. II ETAP- obserwacja okresowa- nauczyciel lepiej poznał dzieci, .. KARTA OBSERWACJI DZIECKA 3-LETNIEGO.2-3 pkt- poziom średni 1- 0 pkt- poziom niski.. W roku szkolnym 2013/2014 do grupy najmłodszych dzieci - 3,4 letnich uczęszcza 15 dzieci (w tym9 - dziewczynek, 6 - chłopców oraz siedmioro - 4-latków i ośmioro - 3-latków).W przedszkolu prowadzone są obserwacje pedagogiczne i są dokumentowane w indywidualnej teczce każdego dziecka.. W związku z powyższym grupa na dzień dzisiejszy liczy 18 dzieci(10 dziewczynek i 8 chłopców).. Analizują wyniki, opracowują wnioski, które służą rozwijaniu umiejętności wychowanków..

Karty obserwacji na Akademii PWN 4-latki.

87 567 15 54 - sekretariat *Urszula Rutkowska - dyrektor e-mail: [email protected] * Helena Łajkowska - intendent *Klaudia Buraczewska - pomoc administracyjna/referent e-mail: [email protected] naszym przedszkolu na przełomie września i października została przeprowadzona obserwacja i diagnoza wstępna.. Liczba dzieci: 23.. Niepewnie badały swoje otoczenie, obserwując z zainteresowaniem, co robią rówieśnicy.. Rok szkolny 2013/2014.. Arkusz badania gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole.. (środa) o godz. 17:00.. Zgodnie z wynikami wstępnej diagnozy stwierdzono, iż niektóre dzieci miały trudności z adaptacją ( Wojtek S., Dawid P., Dominik B., Natasza D. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r.nr 256, poz2572 ze zm.) oraz § 22 Rozporządzania w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2009r nr 168 poz. 1324 ze zm.We wrześniu grupa Sówki liczyła 19 dzieci .. Obserwację prowadzi się z zachowaniem następujących terminów: - obserwacja wstępna prowadzona jest do końca października, a analiza wyników obserwacji - do 15 listopada,-obserwacja końcowa prowadzona jest do końca kwietnia, a analiza wyników - do 30 maja.. Teczka zawiera arkusz rozwoju dziecka obejmujący cały pobyt dziecka w przedszkolu oraz ewentualnie inne dokumenty..

zbiorczy obserwacji .

Dzięki dobrej prezentacji oraz dobrze zaplanowanemu spotkaniu unikniemy w przyszłości wielu nieporozumień.. Moim zadaniem było przeprowadzenie obserwacji pedagogicznej w celu poznania możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci, oraz udokumentowanie tych obserwacji w postaci arkusza obserwacji.Przeprowadzenie obserwacji wstępnej Ustalenie kierunku pracy indywidualnej z dzieckiem 2.. Na ich miejsce przyjęto jednak dwie inne osoby.. Nauczyciele prowadzą obserwacje pedagogiczne wstępne do 15 października.1 WYNIKI I WNIOSKI Z NADZORU PEDAGOGICZNEGO SPRAWOWANEGO PRZEZ DYREKTORA PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 PODSTAWA PRAWNA; Art. 33 ust 1i 2 oraz Art. 35ust.1, Art. 40 ust.. Karty obserwacji na Akademii PWN3 latki orientują się w pomieszczeniach przedszkola, znają miejsca przechowywania swoich rzeczy w sali, w szatni, w umywalni.. Od kilku lat przy współpracy z rodzicami w przedszkolu organizowany jest corocznie przegląd tańców.. Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.Przypominamy, że wszystkie karty obserwacji są do nabycia w Księgarni Szkolnej PWN.. : uczenie panowania nad własnymi emocjami, nabywanie określonych umiejętności działania, współżycia w grupie, rozwijanie procesów poznawczych, rozwijanie sprawności fizycznej, manualnej, poznawanie, rozumienie i stosowanie umownych symboli i znaków.Zebranie grupowe po przeprowadzeniu wstępnej obserwacji - diagnozy u 4-6 latków (październik), u dzieci 3 letnich podsumowanie adaptacji wstępnej (grudzień): sprawozdanie dotyczące przeprowadzonej obserwacji rozwoju dzieci, wnioski z adaptacji wstępnej do przedszkola dzieci 3 letnie,Arkusz obserwacji cech rozwojowych dziecka 3-letniego..

Listopad Zapoznanie rodziców z wynikami wstępnej diagnozy 3.

Oznaczenia zastosowane w instrukcji nauczyciela: O-dana umiejętność nauczyciel diagnozuje za pomocą obserwacji w czasie zabaw dowolnych itp; Z- w celu diagnozy tej umiejętności nauczyciel organizuje zajęcia, zabawy kierowane, sytuacje zadaniowe.Zebranie z rodzicami, szczególnie na początku przygody z przedszkolem, to bardzo ważny moment.. INSTRUKCJA DLA NAUCZYCIELA Badanie wykonywane jest dwa razy w roku szkolnym.. Pierwsze na początku roku szkolnego, najpóźniej w październiku, zaś drugie w zależności od ustaleń wewnątrz danego przedszkola.Jako 6 latki, dzieci z mojej grupy, zgodnie z Rozporządzeniem MEN, zostały objęte diagnozą przedszkolną pod kątem gotowości podjęcia nauki w szkole.. Praca z tak małymi dziećmi wiąże się z nieustannym naciskiem na kształtowanie samodzielności, uspołecznianiem, a także oddziaływaniem na pozostałe funkcje rozwojowe, które pozwolą dzieciom bezproblemowo funkcjonować w najbliższym środowisku.. 3 - nie potrafi.. ), czynnościami .Małgorzata Bucior Przedszkole Miejskie nr2 Zamość Podsumowanie wstępnej obserwacji w grupie trzylatków Niektóre dzieci miały trudności z rozstaniem się z rodzicami - czasami płakały..

Tematem spotkania będzie podsumowanie wstępnej obserwacji oraz sprawy bieżące.

2 Rozwój umysłowy Dziecko: nazywa przedmioty z otoczenia i przedstawione na rysunku dostrzega różnice i podobieństwa na obrazkach (schematycznych) z zainteresowaniem ogląda książeczki słucha utworów literackich opowiadanychPrzedszkole poszukuje metod poznawania wychowanków, takich, które pozwolą w .. I ETAP- obserwacja wstępna-to wstępne rozpoznanie, poznanie dziecka i jego możliwości.. Listopad/maj Realizacja działań edukacyjnych, praca indywidualna z dzieckiem zgodnie z wyznaczonym kierunkiem, współpraca ze specjalistami 4. w roku szkolnym 2014/2015, Przedszkole Samorządowe nr 67 w Krakowie.. Najchętniej podchodziły do nauczyciela, a następnie bawiły się same lub tylko z wybranym kolegą lub .Podsumowanie wstępnej obserwacji w grupie 3 - latków I semestr rok 2016/2017 nauczycielka: Grupa liczy 25 dzieci (11 chłopców,14 dziewczynek).. dla dzieci 4 - letnich.. Rozpoznają osoby pracujące w przedszkolu, nazywają członków rodziny, oraz osoby pracujące w różnych zawodach (,policjant, strażak, lekarz, fryzjerka, ekspedientka).3.. Nauczyciele mogą również pobrać i wydrukować karty obserwacji dla dzieci 3- i 4-letnich z Akademii PWN: 3-latki.. Było to min.. kształtuje się .. Podstawową metodą w tego typu badaniach jest obserwacja dziecka.Podsumowanie końcowej diagnozy w grupie III- dzieci 4 letnich.. Pomożemy również oswoić się rodzicom z placówką, a co najważniejsze - przekażemy wszystkie cenne informacje, dzięki którym .Publiczne Przedszkole nr 10 Jastrzębie-Zdrój.. 2 - umiejętność .. Podsumowanie pracy z dziećmi w grupie 3,4-latków.. Dziś zbudowaliśmy ul, następnie wykonaliśmy piękne pszczółki z kółek.Grupa dzieci 3 - letnich, to ciągłe wyzwania, które na co dzień należy pokonywać.. Nauczyciel zapoznaje rodziców z wynikami obserwacji:odbył się montaż słowno-muzyczny dla dzieci z naszego przedszkola na temat „Polska moja Ojczyzna" - 04, uczestniczyliśmy w zorganizowanym w naszym przedszkolu „DNIU JEŻA" - 07, wspólnie z grupĄ „Pszczółki" i „Słoneczka" odwiedziliśmy pobliski Dom Seniora.Wszystkich na stronie internetowej Publicznego Przedszkola Nr 1 "Zielony Dinek" 05-091 Ząbki, ul Wyspiańskiego 22 tel.+48(22) 781 61 96 e-mail: [email protected] jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00 Adres: Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi 16-400 Suwałki ul. Putry 4b tel.. Maj/czerwiecDziałania edukacyjne w mojej grupie obejmowały różne obszary..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt