Quo vadis test sprawdzian pdf
Jak naprawdę nazywał się Jan Brzechwa?. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Lektury szkolne.. Udostępnij.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się / Załóż konto.. Rozpocznij quiz.. Jak zginął św.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Na stronie używamy cookies.. .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Jesteś bardziej jak Lexy Chaplin czy Julia Kostera?Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się / Załóż konto.. Ile punktów straci przez Ciebie Twój dom podczas jednego roku w Hogwarcie?. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.. Gdzie urodził się Brzechwa?. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Udowodnij tezę, odwołaj się do lektury „Quo vadis".. Zadanie 11.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udowodnij tezę, odwołując się do lektury „Quo vadis".. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Quo Vadis; Nauka: Quo Vadis Test z lektury szkolnej z odpowiedziami.. ZAMKNIJ X. Streszczenia.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami?.

.Quo vadis - test wiedzy.

Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. pytanie 1 z 15.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 201 słów.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Test składa się z 28 pytań.. Lektury szkolne.. Wymień cztery sposoby prześladowania chrześcijan (muszą to być sposoby prześladowań wymienione w powieści „Quo vadis").. Testy \ Lektury szkolne \ Quo Vadis; Test: Quo Vadis Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Temat nr 2: Miłość jest siłą, która kieruje ludźmi.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. GENEZA: Przed napisaniem Quo vadis Sienkiewicz dokładnie zwiedził Rzym w towarzystwie malarza, Henryka Siemiradzkiego.. Witam czy możecie rozwiązać mi ten test?. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .. Rozwiąż test!Test Quo Vadis z odpowiedziami.. Z góry dziękiStosowane przez narratora powieści Quo vadis formy czasowników, takie jak: rzekłszy, wzruszywszy to imiesłowy A. przymiotnikowe bierne.przymiotnikowe czynne..

Powtórz przed sprawdzianem.

Pisarz był zafascynowany historią miasta, zwłaszcza najdawniejszą.. 5.Zestaw pytań wyboru o tematyce szkolnej dotyczącej lektury autorstwa H. Sienkiewicza „Quo Vadis".. TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Wymień czterech bohaterów świata chrześcijańskiego.. Jest znakomitym ćwiczeniem przed zbliżającym się sprawdzianem z języka polskiego.. (0-2)Plik Quo Vadis.doc na koncie użytkownika nelunia2222 • folder podręczniki szkoła z gimnazjum testy sprawdziany • Data dodania: 6 gru 2011Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. KREATOR: Stwórz swoją postać z filmu ,,Następcy"!. Książka została wydana w .Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. przysłówkowe współczesne.. "Quo Vadis" - opracowanie.. "Quo Vadis" - film zrealizowano w 2001 roku, jedno z największych przedsięwzięć w dziejach polskiej kinematografii.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. przysłówkowe uprzednie.. Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Sprawdź się!. Film jest ekranizacją nagrodzonej w 1905 roku Nagroda Nobla powieści Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule.Sprawdzian wiadomości z „Quo vadis" Grupa 2 1..

"Quo vadis" - test znajomości lektury.

Podobne działy.. Czy poradzisz sobie ze sprawdzianem dla szóstoklasisty?. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Rozmowy z przyjacielem, lektura Ben Hura i Irydiona (ich akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie) oraz pomysł ukazania prześladowań chrześcijan przyniosły efekt w postaci .Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. 28 pytań z lektury szkolnej.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Quiz wiedzy o Janie Brzechwie.. Jak miała na imię żona Nerona.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". A) miejsce, czas, narrator ,boTest z lektury - Quo Vadis!. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Jak wyglądał pogrzeb Nerona i kto mu go urządził.. Test z lektury zawiera pytania dotyczące bezpośrednio treści zawartej w książce.. Skomentuj.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 201 słów.Geneza utworu i gatunek.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Reżyserem filmu jest reżyseria: Jerzy Kawalerowicz.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Kto wymyślił Brzechwie .Praca klasowa na podstawie lektury quo vadis.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Dozwolone jest pobieranie materiałów.Winicjusz po walce z Ursusem: a) miał wybity bark i ranę na stopie b) miał połamane zebraJęzyk polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt