Plan szczegółowy dedal i ikar
Dedal pochodził z Aten, jednak uciekł z nich po zabiciu swojego siostrzeńca Talosa, któremu zazdrościł wynalezienia piły i koła garncarskiego.Schronił się na Krecie, gdzie pracował jako wynalazca na dworze Minosa.Przydatność 80% Plan wydarzeń mitu Dedal i Ikar.. Pomozecie na polski mam ulozyc plan szczegolowy mitu O DEdalu i iKARZE Minos panował na Krecie.. Minos nie zezwala Ateńczykowi na opuszczenie wyspy3.. Dedal - ojciec Ikara, pochodził z Aten.. Na Kretę przybył jako znany konstruktor i wynalazca.. Budowniczy planuje ucieczkę z synem za pomocą ptasich piór, które sam wymyślił i wytworzył.. Ikar był synem Dedala który był wszechstronnym artystą architektem, rzeźbiarzem oraz wynalazcą skomplikowanych mechanizmów.. Do dziś dnia Ikar jest symbolem braku rozwagi i marzenia, które doprowadziło do zguby i śmierci.O Dedalu i Ikarze!. Rozzłoszczony Minos nie zgadza się i zamyka Dedala i jego syna Ikara w wieży.. 8.Pochowanie Syna przez Ojca.. Jest to teza kontrowersyjna i mniej popularna od tej, która głosi, że Ikar jest patronem i duszą przewodnią marzycieli, wynalazców i rozmaitych twórczych eksperymentatorów.. Był to rozumny król, który swoją potęgę umiał rozszerzyć bez podbojów, jedynie przez umiejętne współżycie z innymi krajami, skąd ciągnął zyski rozległym handlem.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Sporządź szczegółowy plan mitu o dedalu i ikarze w tym celu dokończ plan rozmowy.Następnie rozwiń każdy punkt oznaczony cyfrą dodając szczegółowe prodpunkty według wzoru Każdy podpunky oznacza literę z nawiasemDedal - pomysłowy, roztropny, przewidujący, doświadczony..

;)Plan szczegółowy mitu O Dedalu i Ikarze; ?

1-zabicie Talosa przez Dedala 2-ucieczka Dedala z Aten na Kretę 3-życie na Krecie 4-skonstruowanie i wybudowanie labiryntu 5-tęsknota za ojczyzną 6-król Minos nie pozwala opuścić wyspy 7-plan ucieczki Dedala i Ikara 8-wynalezienie skrzydeł przez Dedala 9-rada ojca dla syna 10-ucieczka z Krety 11-znieważenie rad ojca przez .1.Panowanie króla Minosa na Krecie.. Dedal konstruuje skrzydła, na których wraz ze swoim synem ucieka z Krety4.. Chodzi o to, by do punktów napisać podpunkty (tylko do tych do których się da .Szczegółowy plan wydarzeń "Dedal i Ikar" pomóżcie!. Tragedia Ikara.„Ikar był beznadziejnie bezmyślnym idealistą, który zmarnował zamysł ojca..

2010-01-12 15:12:44; szczegółowy plan wydarzeń ...4.

Plan ramowy Plan szczegółowy Podane punkty ułóż w takiej kolejności, aby powstał poprawnie ułożony plan ramowy mitu.. 3.Pomysł Dedala.. Plan wydarzeń 1.. Sława Dedala w Atenach.. mieszkali na wyspie Kreta, k ról Krety, Minos zlecił Dedalowi budowę labiryntu dla potwora Minotaura, Dedal tęsknił za Atenami i bardzo chciał wrócić do ojczyzny, k ról jednak nie wyraził zgody na jego powrót do kraju, Dedal obmyślił wówczas plan ucieczki,Dedal to pierwszy człowiek, który wzbił się w przestworza.Był sławnym rzeźbiarzem i malarzem.Wraz ze swoim synem, Ikarem mieszkał na Krecie, gdzie panował mądry i bardzo rozumny król Minos.Jego żoną była Pazyfae, która ze związku z Zeusem ukrytym pod postacią byka, urodziła mu syna Minotaura, potwora - półbyka, półczłowieka.Zadanie: sporządź szczegółowy plan mitu o detalu i ikarze w tym celu dokończ plan rozmowy następnie rozwiń każdy punkt oznaczony cyfrą,dodając szczegółowy Rozwiązanie: 1 pobyt detala w atenach a sława mistrza, b praca z młodzieżą, 2 konflikt z talesemDedal (gr.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, plan wydarzeń, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Ikar wznosi się zbyt wysoko i jego skrzydła roztapiają się5..

Dodaj podpunkty - otrzymasz plan szczegółowy.

Plan ucieczki.. Budowniczy odnajduje ciało syna i składa je do grobu6.. Dedal buduje na Kecie labirynt dla Minotaura2.. 1.Panowanie króla Minosa na Krecie.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.dedal ikar minos minotaur mit dedal i ikar plan wydarzeń « Eliza Orzeszkowa - biografia, życiorys, twórczość Homer - Odyseja - plan wędrówki Odyseusza »Dedal tęskni za ojczyzną i po skończeniu pracy prosi króla o pozwolenie opuszczenia Krety.. Niestety Ikar nie posłuchał rad ojca i poleciał za wysoko.. 2 .Mit o Dedalu i Ikarze BOHATEROWIE.. Ucieczka na Kretę.. Jestem przeciw Ikarowi Teza 1.. Ucieczka.. Dedal był odważny i pomysłowy.Pewnego dnia Dedal stworzył dla sibie i dla swojego syna skrzydła, które przymocowali woskiem do ramion.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał".. 1 0 Odpowiedz.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Serwis zamknięty.. 2.Umiejętności Dedala.. Pracował on u króla Minosa na Krecie gdzie pewnego dnia zakończył budowę labiryntu gdzie król Minos miał zamknąć potwora Minotaura.Mit o Dedalu i Ikarze - streszczenie.. 9.Dalsze życie Dedala.. Uwaga!. Wosk do którego były przymocowane skrzydła rozpuścił się, a Ikar zginął.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.1..

Ateńczyk os...Zamień plan ramowy na plan szczegółowy 'Dedal i Ikar', klasa VI.

1 ocena | na tak 100%.. Plan Szczegółowy: 1.. Uwaga!DEDAL I IKAR.. Dedal długo szukał jego ciała.Jednak Ikar, zachwycony lotem, wspaniałością przygody, zapomniał o radach ojca, wleciał zbyt wysoko i spadł do morza, gdy jego skrzydła się rozpadły.. 5.1.Mistrz Dedal w Atenach: a)najlepszy warsztat kowalski, 2.Nauka młodzieży: a)zdolny Tales, siostrzeniec Mistrza, 3.Tłum gapiów przed kuźnią: a)usłyszenie śmiechu i rozmów przez Dedala, b)pytanie Fylakosa, c)poważna odpowiedź Talesa, d)pochwalenie Talesa, 4.Przyjecie Talesa na ucznia: a)pokazanie nowo wykonanego narzędzia wujowi, b)postanowienie rozmówienia się z siostrzeńcem, c .Ikar bezwładnie spadł na ziemię i zginął na pamiątkę tego zdarzenie morze, do którego wpadł chłopiec nazwano Morzem Ikaryjskim, a wyspę, na której spoczęło jego ciało Ikarią.. To moja pierwsza praca a więc proszę o nie dodawanie jakiś chamskich komentarzy lub coś w tym stylu.. 4.Wspaniały pomysł Dedala 5.Przestroga ojca przed podróżą.. 2.Umiejętności Dedala.. Śmierć Ikara.. 7.Upadek Ikara.. 2.Umiejętności Dedala.. 9.Dalsze życie Dedala.Dedal, Ikar Król Minos, jego syn Minotaur, żona króla - Pazyfae .. Ikar był beznadziejnie bezmyślnym idealistą, który zmarnował zamysł ojca.. Dedal pouczył syna, aby nie leciał zbyt nisko, ani zbyt wysoko.. 7.Upadek Ikara.. Jego rzeźbami zachwycały się rzesze Greków, chętnie też korzystano z jego wynalazków, np. ze świdra.. Ojciec Ikara.Mąż Naukrate.. 3.Tęsknota Mistrza za ojczyzną.. Δαίδαλος Daídalos, łac. Daedalus) - w mitologii greckiej architekt i wynalazca.. Plan Ramowy: 1.. Dedal zatrzymał się na Sycylii, został tam nadwornym budowniczym.Dedal i Ikar to bohaterowie jednego z najbardziej znanych mitów greckich.. Szczegółowy plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" ?. Sława Dedala w Atenach: a .Zadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeń mitu o dedalu i Rozwiązanie:1 panowanie minosa na krecie a mądre i rozumne władanie wyspą b pokojowe stosunki z innymi państwami c rozwój floty handlu 2 narodzenie syna potwora a pazyfae rodzi byko człowieka b nieszczęście króla 3 obawy króla a strach o poddanych b budowa labiryntu c zamknięcie minotarła w plątaninie pokoi 4 dedal .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Plan wydarzeń Dedal i Ikar.. Zrozpaczony ojciec znalazł zwłoki syna, wyspę nazwał Ikarią, a morze - Ikaryjskim.. Podobne pytania.. 6.Dalsze losy Dedala.. 3.Tęsknota Mistrza za ojczyzną.. Ikar - młody, niedoświadczony, marzycielski, żądny przygód.. 8.Pochowanie Syna przez Ojca..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt