Szatan z siódmej klasy streszczenie krótkie
;d bedą + lub - jak kto woli pozdro !Śliczna dziewczyna o fiołkowych oczach, niezwykła zagadka tkwiąca w pamiętniku oficera napoleońskiego wracającego spod Moskwy, niebezpieczna szajka gotowa na wszystko, by zdobyć skarb oraz sensacyjna akcja okraszona humorem słownym i sytuacyjnym.. Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis!. 78% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego.. Adaś miał czworo młodszego rodzeństwa, które było bardzo żywiołowe.. Nawet brat nie był w stanie ich uciszyć, jednak dzięki detektywistycznym zdolnościom i .. "Szatan z siódmej klasy" (1960) - Po rekonstrukcji.. Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".Autorem "Szatana z siódmej klasy" jest Kornel Makuszyński.. No i oczywiście.. główny bohater - tytułowy szatan z siódmej klasy, który logiką myślenia pokonuje najtęższe umysły.. Główną postacią książki jest Adam Cisowski.. Następne wideo.. 80% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy".. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum.. Quiz w Poczekalni.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać streszczenia oraz dodawać linki do stron zawierających ciekawe i wartościowe streszczenia, podsumowania książki.Szatan z siodmej klasy-1960..

...Szatan z siódmej klasy - test.

12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Adama poznajemy podczas lekcji historii prowadzonej przez profesora Gąsowskiego, pod koniec roku szkolnego.SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY streszczenie.doc.. Kto uwolnił Adama Cisowskiego z piwnicy.KORNEL MAKUSZYŃSKI - „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" 1.Adaś ma: a.15 lat b.16 lat c.17 lat 2.Ojciec Adasia jest: a.nauczycielem historii b.prawnikiem c.lekarzem 3.Profesor Gąsowski zwracał się do Adasia: a.Adasiu b.Piotrusiu c.kolego 4.Rodzina Adama Cisowskiego .Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy".. 78% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.. Diabeł wyskakuje z pudełka Nauczyciel historii pan Gąsowski miał specyficzny sposób nauczania - o niektórych postaciach mówił wiele i z zapałem, a innych istnienie przemilczał.. Jego ojciec był uznanym lekarzem, zaś matka opiekowała się domem.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Odblokuj dostęp do 7620 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Skomentuj.. anuluj.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappyZnajdziesz tutaj linki do stron ze streszczeniami książki "Szatan z siódmej klasy"..

Streszczenie krótkie.

gabciaa222 5 lat temu.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!. Jakość: 360p 480p 720p.. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.. Główny bohater powieści Adaś Cisowski, to chłopiec o niezwykle przenikliwym umyśle, który potrafi rozwiązać każdą zagadkę.„Szatan z siódmej klasy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, I. Skomentuj.. Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.. Quiz w Poczekalni.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Agata_Froncz 3 lata temu.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Udostępnij.. Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?. Makuszyński przyszedł na świat 8 stycznia 1884 r. Urodził się w Stryjnie koło Lwowa..

80% ''Szatan z siódmej klasy'' K. Makuszyński streszczenie.

76% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie z opisem Adasia Cisowskiego.. 2011-03-27 19:06:05 Muszę mieć streszczenie książki pt,, szatan z siódmej klasy " 2012-04-25 20:45:29Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - streszczenie Historia 17-sto letniego Adasia Cisowskiego, detektywa-amatora, który pewnego dnia zostaje poprosz.Jak dobrze znasz lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Diabeł wyskakuje z pudełka Pan profesor Gąsowski znany był z niekonwencjonalnego podejścia do nauczania historii.. Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.. Adam Cisowski, uczeń warszawskiego gimnazjum, słynie z detektywistycznych umiejętności i niezwykłych zdolności do logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

76% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie z opisem Adasia Cisowskiego.

2011-09-17 18:14:45 Znajdziesz SZCZEGÓŁÓWE streszczenie lektury " Szatan z Siódmej Klasy " ?. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeń • Awantura o Basię - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeńPobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - mi streszczenie " Szatan z siódmej klasy" ?. O niektórych postaciach historycznych wypowiadał się z lekceważeniem, natomiast o ukochanych osobistościach mówił z zapałem.79% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie wraz z charakterystyką bohaterów.. Jego główną cechą było roztargnienie.STRESZCZENIE LEKTURY „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" I. Sko.„Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. Motywem przewodnim jest niewątpliwie wątek kryminalny.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Udostępnij.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Szatan z siódmej klasy .Szatan z siódmej klasy - streszczenie Autorem książki pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Kornel Makuszyński.. Wyślij zgłoszenie .Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie Geneza Zanim napisany został „Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do „Szatana z siódmej klasy".Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego - strona 3.. 75% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie oraz opis Adasia Cisowskiego.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 80% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy".Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Krótkie streszczenie Szatana z 7 Klasy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt